Založ si blog

Vírus nás očistí od všetkého odpadu

Po skončení pandémie koronavírusu bude svet iný, nový. Vírus prišiel, aby nás očistil od všetkého odpadu. V prírode nie je nič škodlivého. Vírus vytvára priestor pre dobro.

Všetok odpad, ktorý napĺňa ľudskú spoločnosť, ktorú sme vybudovali, bude odstránený a namiesto neho sa otvorí príležitosť naplniť naše vzťahy dobrom a láskou a vybudovať krásny, jasný svet pre naše deti a vnúčatá.

Dúfajme, že to dokážeme a nebudeme do nového sveta preťahovať všetku nenávisť a konkurenciu, správanie, ktorým ničíme planétu a sami seba odsudzujeme na smrť kvôli klimatickým katastrofám a vojnám. Teraz môžeme vybudovať nový svet!

Vlády teraz investujú miliardy dolárov v nádeji, že sa budú môcť vrátiť do minulosti. Ale nedaj Boh, aby sme sa vrátili do predchádzajúceho stavu. Nemyslím si, že existuje krajina, pre ktorú by to bolo dobré. Veď už pred vírusom sme boli v kríze, čelili hrozbe vojny, hrozbe finančného a priemyselného kolapsu. Rástla konfrontácia medzi Amerikou a Ruskom, Čínou, Európou.

Nemali by sme sa vracať do starého sveta, nebolo v ňom nič dobré ani pre občanov, ani pre štáty, ani v armáde, ani vo financiách, tiež ani v priemysle a v obchode. Zničili sme planétu a vyčerpali z nej všetky zdroje. Nie je možné si dovoliť ani pomyslieť na návrat do včerajšieho sveta; na to by mohol myslieť len blázon.

Taký život nikoho netešil, sami seba sme klamali, že nám je v ňom dobre. Ale čo na tom bolo dobré? Čo sme videli v živote? Teraz je čas očistiť ľudskú spoločnosť od všetkých odpadkov, ktorými bola zanesená. Nakoľko sme naplnili oceány plastovým a rádioaktívnym odpadom, natoľko sme tiež znečistili ľudskú spoločnosť.

Je potrebné vybudovať nový svet, správny! Nech nám tento vírus pomôže premýšľať a uvedomiť si, kam sme došli! Dnešná pandémia je v porovnaní s problémami, ktoré nás ohrozovali, jednoducho bezvýznamná. Je to veľké milosrdenstvo Prírody, že nás napráva tak jemným spôsobom.

V žiadnom prípade sa nevracajme do starého sveta – snažme sa smerovať len vpred, do nového sveta, v ktorom nebudeme pracovať desať hodín denne, čakať veľa hodín v dopravnej zápche, nebudú tam žiadne opustené deti, nadmerné dlhy a život vo večnom mínuse. Poďme, urobíme všetci spoločne krok vpred a nebudeme sa vracať do starého sveta! Za každú cenu len vpred, a predovšetkým, premýšľajme o nových vzťahoch.

Teraz sedíme doma v karanténe a musíme z nej vyjsť ako noví ľudia, aby sme sa medzi sebou mohli začať spájať novým spôsobom. Čo to znamená novým spôsobom? Kým sme nútení zostať doma, dostávame veľkú porciu novej výchovy pre život v novom svete, v novej spoločnosti. Všetci chápeme, že je to potrebné, tak to urobme! Inak, čo zanecháme našim deťom a vnúčatám, aký svet?

Matrix – žijeme vo virtuálnej realite

26.05.2020

„Podľa niektorých vedcov, filozofov a popredných podnikateľov existuje 20 – 50 % šanca, že ľudia žijú vo virtuálnom svete simulovanom na počítači.“ Tak začína slávny dokument zostavený analytikmi Bank of America. Správa zaslaná miliónom zákazníkom druhej najväčšej americkej banky spôsobila rozruch v svetových médiách. A hoci cieľom správy bolo vysvetliť, [...]

Zbohom, ríša divov!

21.05.2020

Nie, nevrátime sa k normálnemu životu. V lepšom prípade s ním ešte len začneme. Zatiaľ je skoro na oslavu víťazstva. Vírus doteraz nezmizol. Ponáhľame sa, aby sme sa oslobodili od uväznenia, ale namiesto toho riskujeme pád do pasce. Veď táto kríza má svoj vektor, epidémia nás nielen zasiahla – ona napráva ľudstvo. A pokus preraziť späť – proti prúdu a [...]

Topenie ľadovcov

14.05.2020

Vedci tvrdia, že topenie ľadovcov môže mať pre nás smrtiace následky. Vedci z USA a Číny začali skúmať najstaršie ľadovce. Objavili v nich 28 druhov rôznych vírusov, ktoré zamrzli, ale stále sú nažive. Pokiaľ sa začnú ľadovce rýchlo topiť, vírusy ožijú. A teraz, na pozadí koronavírusu, vzniká desivá panika. Staroveké vírusy boli zamrznuté asi 15 000 rokov. [...]

PREZIDENTKA čaputová

Čaputová sa zhoduje s názorom, že kandidátom na šéfa GP by mal byť prokurátor

27.05.2020 20:54

Zároveň vníma ako problém, že navrhované zmeny v zákone o prokuratúre by mohli byť chápané účelovo.

Virus Outbreak Sweden

Zlyhalo Švédsko proti pliage?

27.05.2020 19:45

Švédi sa zrejme musia zmieriť s tým, že na nejaký čas budú mať na hraniciach neviditeľnú železnú oponu. Príčinou je ich prístup k pandémii choroby COVID-19.

kamión vietnamci migranti pašovanie británia

V prípade smrti Vietnamcov v kamióne zatkli 26 osôb

27.05.2020 19:17

Justičné orgány uviedli, že séria zásahov prebehla súbežne v utorok v skorých ranných hodinách v okolí Bruselu a Paríža.

roman ostružlík vražda basternáka

Súd prepustil z väzby Ostružlíka, obžalovaného v kauze vraždy Basternáka

27.05.2020 18:15, aktualizované: 18:36

Ostružlík bol obžalovaný v kauze zločinu úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka z roku 2010.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 123068x
Priemerná čítanosť článkov: 1953x

Autor blogu

Kategórie