Založ si blog

Izrael – svetový líder v nesprávnej odbornosti

Bezpilotné lietadlá sa stali kľúčovými prvkami na bojisku. Na Ukrajine ich vo veľkej miere využívajú obe strany konfliktu na útoky i sledovanie; USA, Turecko, Izrael a ďalšie krajiny ich využívajú na vojenské účely. Rovnako ich využívajú teroristické skupiny, ako sú Hizballáh a Hamas, ako aj Hútiovia v Jemene v rámci konfliktu so Saudskou Arábiou.

Na rozdiel od konvenčných vojenských lietadiel, ktorých vývoj a stavba sú veľmi nákladné, bezpilotné lietadlá sú relatívne lacné a pri plnení úloh sa spoliehajú skôr na pokročilé technológie než na vynikajúcu akrobaciu. To umožňuje krajinám s obmedzenými zdrojmi, ale vyspelou technológiou, ako je Izrael, stať sa svetovými lídrami.

Vojenské vozidlá bez obsluhy sa „presadzujú“ nielen vo vzduchu, ale aj na zemi. Diaľkovo ovládané ozbrojené vozidlá pravidelne hliadkujú na hraniciach, a ak je potrebné zasiahnuť, môžu spustiť paľbu z vysoko presných guľometov. Na mori strážia námorné hranice bezpilotné hliadkovacie člny, ktoré dokážu odhaliť, sledovať a ostreľovať nepriateľské plavidlá.

Problémom je, že autonómne vojenské stroje síce poskytujú krajinám výhody, ktoré by inak nemohli získať, zároveň však uľahčujú zabíjanie bez rizika na strane útočníka. Svojmu majiteľovi môžu poskytnúť dočasnú výhodu nad menej vyspelými protivníkmi, no z dlhodobého hľadiska nás namiesto mieru priblížia svetovej vojne.

Vyvíjajúci sa ľudský intelekt je v zajatí ľudskej zloby. Namiesto toho, aby sme ho používali na zlepšenie svojich životov, používame ho na ničenie životov iných.

Ak chceme zmeniť smer, Izrael sa musí stať svetovým lídrom v niečom úplne inom: vo vzdelávaní. Presnejšie povedané – vo vzdelávaní za účelom spojenia.

Ak sa chceme skutočne vyhnúť vojne a podporovať mier, mali by sme sa prepnúť z ochrany seba samých alebo ničenia nepriateľov na pestovanie a posilňovanie vnútornej jednoty a súdržnosti. S touto taktikou sa nebudeme musieť brániť pred nepriateľmi ani ich ničiť v sebaobrane, pretože nebudeme mať nepriateľov. Staneme sa svetlom nádeje pre svet, a nie ohniskom neustálych sporov, čo je naše súčasné medzinárodné postavenie.

Zároveň sa naša vnútorná jednota premietne do celého sveta a konflikty, ktoré s nami zdanlivo nesúvisia, ustúpia akoby samé od seba. Jednota, ktorú budeme vysielať do sveta, zavedie mierové zmýšľanie na celé ľudstvo a národy prídu k záveru, že získajú viac uzatvorením mieru a spoluprácou, než vedením vojen a vzájomným vyhladzovaním sa.

Želám si, aby ľudstvo pochopilo úlohu Izraela a vyvinulo na nás tlak, vďaka ktorému sa zjednotíme a staneme vzorovým národom, v súlade s našim poslaním. Ale aj keď to svet nechápe, stále je našou povinnosťou zjednotiť sa a stať sa mu vzorom. To je naša jediná cesta k trvalému mieru a prosperujúcej budúcnosti.

 

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini: SaS rozhodne, či nás Heger a Matovič budú trápiť do septembra

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

JAS-39 Gripen

Slovenské nebo ochráni aj 14 maďarských Gripenov

27.01.2023 14:58

Od minulej jesene ochraňujú slovenský vzdušný priestor Poľsko a Česko.

kyjev

92-ročná Ukrajinka utiekla z Kyjeva dvakrát: Pred Hitlerom a teraz pred Putinom

27.01.2023 14:21

„Rusom nerozumiem. Myslia si, že bránia svoju krajinu, bránia sa, ale to oni prišli k nám. Zničili Charkov, na čo ho potrebujú?" hovorí.

NR SR parlament

Mestá žiadajú poslancov, aby stiahli nezmyselné návrhy. Obrátia sa aj na prezidentku

27.01.2023 14:15

Podľa zástupcov samospráv majú niektoré návrhy množstvo chýb, sú nevykonateľné a zaoberajú sa neexistujúcimi problémami.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491450x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie