Založ si blog

Príroda začala odstraňovať ochranný štít

 

Všetci hovoria o ekológii, o potrebe chrániť prírodu v jej pôvodnej forme a zachovanie prirodzenej rovnováhy. V prírode požiera jeden druhého, a tak je udržiavaná istá rovnováha. Ale prichádza človek a túto rovnováhu narušuje, čím strádajú zvieratá, rastliny, a dokonca začína praskať a vysychať i zem.

Ľudia si vždy mysleli, že je nutné chrániť prírodu, akoby bol človek oddelený od prírody a bol povinný udržiavať rovnováhu medzi neživou hmotou, rastlinami a zvieratami. Behom posledných 50-60 rokov bola ochrane životného prostredia venovaná veľká pozornosť a ľudia veria, že je to záruka dobrého života.

Príroda však hovorí, že to nie je správny prístup. V prírode dochádza k nerovnováhe práve kvôli človeku, ktorý s ňou nie je v harmónii. A príčina jednoducho nespočíva v tom, že znečisťuje prírodu, spaľuje lesy, rozoráva zem, vyčerpáva vodu.

Je však povinný byť súčasťou spoločného ekosystému. Človek sa musí zmeniť a stať sa integrálny rovnako ako príroda, zaujať a zaplniť jemu pridelenú časť medzi neživou, rastlinnou, živočíšnou a ľudskou úrovňou ekosystému.

Jedná sa o nápravu samotného človeka. Ale o tom sa nikde nehovorí. Všetci si myslia, že je dôležité neničiť neživú, rastlinnú a živočíšnu prírodu a všetko bude v poriadku. Všetko úsilie je nasmerované len na to, ako spáliť menej ropy a menej znečisťovať životné prostredie. A čo človek?

To my ľudia spôsobujeme nerovnováhu v prírode, pretože nám chýba integrálny prístup ku spoločnej prírode. V skutočnosti tkvie jediná príčina v tom, že človek nie je zapojený do spoločného systému, a nie v negatívnom prístupe človeka k prírode.

A v spoločnom systéme existuje zvláštny zákon, podľa neho „dielčie a spoločné sú si rovné“. To znamená, že k zničeniu celého systému stačí jeden nenapravený jedinec, ktorý ich nemusí ničiť svojimi činmi, ale len jednoducho svojím vnútorným postojom.

„Dielčie a spoločné sú si rovné“ – je dôležitou podmienkou existencie v integrálnom systéme, v ktorom nie sme dobrovoľne. Veď stačí, aby som vykonal čo i len najmenší nesprávny čin, narušil svoju rovnováhu so spoločným systémom o jeden gram, ale vďaka integrite systému svojím  mikroskopickým narušením spôsobím miliónkrát väčšiu škodu.

Veď môj gram sa veľakrát znásobí tým, že sa pripája do každého prvku systému. A preto je škoda spoločná.

Stále nechápeme, že „dielčie a spoločné sú si rovné“ znamená buď nulu, alebo 100%, a v strede nemôže byť nič. My sa však vyvíjame tak, že pred nami príroda našu pravú, integrálnu účasť v jej systéme skrýva.

A preto nemáme na prírodu veľký vplyv. Príroda nás rovnako ako milosrdný sudca posudzuje podľa úrovni nášho vývoja. Keby nás príroda nechránila, úplne by sme zničili nielen sami seba, ale taktiež celý vesmír.

Len zásluhou utajenia si vytvára akýsi ochranný štít. My však vždy máme mať i len nepatrný vplyv na prírodu. Lenže, počnúc poslednou generáciou sa príroda začala meniť, a to je znamenie, že je načase, aby sme napravili našu spoluúčasť.

Čím ďalej budeme postupovať, tým viacej bude príroda odstraňovať ochranný štít medzi človekom a spoločnou prírodou. A my sa budeme musieť stať integrálnymi v mysli, v srdci, vo vnímaní, vo všetkých činnostiach: fyzických, mentálnych, vnútorných, v našich vzájomných vzťahoch a vo vzťahu k celému systému – dokiaľ s ním nedosiahneme úplného spojenia.

Môžete to nazvať spojením s prírodou či Vyššou silou, ale musíme to urobiť. Je treba pochopiť, že sme v školskej triede, že nás príroda učí, a to stručne a rýchlo. Môže to byť cestou jadrových výbuchov, požiarov či epidémií.

Príroda má mnoho prostriedkov, ako prinútiť ľudstvo, aby pochopilo, že musí byť v rovnováhe a v absolútnom súlade s prírodou rovnako ako neživý, rastlinný a živočíšny svet.

Kamene, rastliny a živočíchy nemajú dostatočnú inteligenciu na to, aby sa postavili proti prírode – jednajú podľa inštinktu. Ale my ľudia musíme aj so všetkým svojím zlom konať rovnako inštinktívne ako živočíchy, aby sme dosiahli rovnakej úrovne súladu s prírodou.

Ako je to však možné, keď takéto inštinkty nemáme? K tomu potrebujeme Vyššiu silu, aby naše zlo vyvážila. Vyššia sila sa odhaľuje iba vo vnútri nášho zjednotenia.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383383x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie