Založ si blog

Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody

Čo si myslíte, koľkých ľudí by mohla napadnúť myšlienka, že kvôli koronavírusu je potrebné chrániť si svoj život zbraňou v ruke? Pokiaľ si poviete niekoľko, zmýlite sa. Aspoň čo sa týka Ameriky. Tá teraz prežíva skutočný boom zbraní.

Masy Američanov, zanedbávajúc nebezpečie infekcie, stojí v dlhých radoch, aby si kúpili zbrane pre sebaobranu. Pištole, pušky, samopaly – všetko je akoby zmetené z pultov. A vzhľadom k tomu, že „USA sú zemou neobmedzených možností“, občania Ameriky si v podstate môžu kúpiť pušku i tank. Predsa pokiaľ sa má brániť, tak poriadne.

V spolupráci so susedmi a príbuznými je možné vytvoriť militarizovanú jednotku. Síce nemá cenu okolo domu kopať priekopu, ale oplotiť sa ostnatým drôtom je určite potrebné.

Teraz si predstavte, čo by sa mohlo stať, keby náhodou niekto na niekoho vystrelil? V atmosfére všeobecného napätia a úzkosti môžu ľudia začať vyprázdňovať zásobníky jeden na druhého a skončí sa to krvavým masakrom.

A napriek tomu je práve dnešná extrémna situácia, ktorá môže Američanom pomôcť vziať rozum do hrsti a pochopiť, že východisko neexistuje a že je treba niečo zmeniť. Aby sa nerealizoval horeuvedený scenár, je treba začať jednať. Uvážlivo, premyslene, na štátnej úrovni.

Je potrebný aktívny spoločenský kontakt a donútiť vládne úrady, aby prijali zákon zakazujúci neobmedzenú dostupnosť strených zbraní. Aj keď je to v rozpore s Ústavou USA. Používanie zbraní by sa malo trestať dlhými trestami odňatia slobody až po najvyššie tresty. Pokiaľ sa nenaučíme, ako sa k sebe navzájom správať po dobrom, krvavým tragédiám môže zabrániť len strach zo závažných následkov. V tomto prípade nie je využitie strachu ako odstrašujúci prostriedok na škodu.

Strach spôsobí, že ľudia budú musieť zmeniť svoje chovanie: namiesto používania sily budú musieť hľadať iné spôsoby komunikácie, čo je dobré už samo o sebe. A pokiaľ poskytne podporu spoločnosť a v médiách sa budú na miesto násilia propagovať úprimné a srdečné vzťahy, človek ich rýchlo začne považovať za prirodzenú normu chovania. A potom sa Amerika, ktorá slúžila ako symbol super egoizmu, narcizmu a gangsterských vzťahov, postupne stane príkladom vhodným k nasledovaniu. Koniec koncov, kto by nechcel žiť v zemi, kde sa všetci starajú o seba navzájom a kde je možno po uliciach chodiť bez strachu.

Dobré vzťahy prinesú nie len vzájomnú dôveru a bezpečnosť pohybu. V spojení medzi ľuďmi sa prejaví Vyššia sila prírody – sila lásky a odovzdania – základ vesmíru spájajúci všetky časti vesmíru do jedného celku.

Toto je tajná zbraň prírody. Príroda nás tlačí do ťažkých situácií a núti nás, aby sme spravili jediné správne rozhodnutie – musíme sa povzniesť nad naše malicherné, sebecké záujmy a stať sa podobnými tejto vyššej sile. To znamená chovať sa k sebe navzájom a ku svetu len láskavo a s láskou.

A vtedy vlna tejto lásky pozdvihne celé ľudstvo na celkom novú úroveň existencie. Na ktorej nie je strach ani o seba, ani o deti, ani o budúcnosť. Nie sú tam žiadne hranice a bariéry. Svet sa stane celistvým. Každý je spojený so všetkými a všetci sa nachádzajú vo vnútri každého. Všetci vnímajú celú realitu a vnútri nej Vyššiu silu.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

kyjev

92-ročná Ukrajinka utiekla z Kyjeva dvakrát: Pred Hitlerom a teraz pred Putinom

27.01.2023 14:21

„Rusom nerozumiem. Myslia si, že bránia svoju krajinu, bránia sa, ale to oni prišli k nám. Zničili Charkov, na čo ho potrebujú?" hovorí.

Cestovní pas / Český pas /

Český pas je "lepší" ako slovenský či austrálsky

27.01.2023 13:48

S český pasom je možné podľa aktualizovaného rebríčku spoločnosti Henley & Partners vyraziť bez víza do 187 krajín. Podobne ako ČR sú na tom USA, Nórsko, či Švajčiarsko.

kollár

Kollár: September prejde určite, nie je však vylúčený ani iný termín volieb

27.01.2023 12:15, aktualizované: 13:16

"Je to na poslednú chvíľu, ale politika je umenie možného," priznal šéf parlamentu v súvislosti s kritikou prezidentky.

Hodiny súdneho dňa / Doomsday Clock /

Vedci upozornili na blízky prelet asteroidu a posunuli ručičku Hodín súdneho dňa

27.01.2023 11:54

Vo vedeckom svete sa v uplynulom týždni udialo niekoľko zaujímavých vecí.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491421x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie