Založ si blog

Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody

Čo si myslíte, koľkých ľudí by mohla napadnúť myšlienka, že kvôli koronavírusu je potrebné chrániť si svoj život zbraňou v ruke? Pokiaľ si poviete niekoľko, zmýlite sa. Aspoň čo sa týka Ameriky. Tá teraz prežíva skutočný boom zbraní.

Masy Američanov, zanedbávajúc nebezpečie infekcie, stojí v dlhých radoch, aby si kúpili zbrane pre sebaobranu. Pištole, pušky, samopaly – všetko je akoby zmetené z pultov. A vzhľadom k tomu, že „USA sú zemou neobmedzených možností“, občania Ameriky si v podstate môžu kúpiť pušku i tank. Predsa pokiaľ sa má brániť, tak poriadne.

V spolupráci so susedmi a príbuznými je možné vytvoriť militarizovanú jednotku. Síce nemá cenu okolo domu kopať priekopu, ale oplotiť sa ostnatým drôtom je určite potrebné.

Teraz si predstavte, čo by sa mohlo stať, keby náhodou niekto na niekoho vystrelil? V atmosfére všeobecného napätia a úzkosti môžu ľudia začať vyprázdňovať zásobníky jeden na druhého a skončí sa to krvavým masakrom.

A napriek tomu je práve dnešná extrémna situácia, ktorá môže Američanom pomôcť vziať rozum do hrsti a pochopiť, že východisko neexistuje a že je treba niečo zmeniť. Aby sa nerealizoval horeuvedený scenár, je treba začať jednať. Uvážlivo, premyslene, na štátnej úrovni.

Je potrebný aktívny spoločenský kontakt a donútiť vládne úrady, aby prijali zákon zakazujúci neobmedzenú dostupnosť strených zbraní. Aj keď je to v rozpore s Ústavou USA. Používanie zbraní by sa malo trestať dlhými trestami odňatia slobody až po najvyššie tresty. Pokiaľ sa nenaučíme, ako sa k sebe navzájom správať po dobrom, krvavým tragédiám môže zabrániť len strach zo závažných následkov. V tomto prípade nie je využitie strachu ako odstrašujúci prostriedok na škodu.

Strach spôsobí, že ľudia budú musieť zmeniť svoje chovanie: namiesto používania sily budú musieť hľadať iné spôsoby komunikácie, čo je dobré už samo o sebe. A pokiaľ poskytne podporu spoločnosť a v médiách sa budú na miesto násilia propagovať úprimné a srdečné vzťahy, človek ich rýchlo začne považovať za prirodzenú normu chovania. A potom sa Amerika, ktorá slúžila ako symbol super egoizmu, narcizmu a gangsterských vzťahov, postupne stane príkladom vhodným k nasledovaniu. Koniec koncov, kto by nechcel žiť v zemi, kde sa všetci starajú o seba navzájom a kde je možno po uliciach chodiť bez strachu.

Dobré vzťahy prinesú nie len vzájomnú dôveru a bezpečnosť pohybu. V spojení medzi ľuďmi sa prejaví Vyššia sila prírody – sila lásky a odovzdania – základ vesmíru spájajúci všetky časti vesmíru do jedného celku.

Toto je tajná zbraň prírody. Príroda nás tlačí do ťažkých situácií a núti nás, aby sme spravili jediné správne rozhodnutie – musíme sa povzniesť nad naše malicherné, sebecké záujmy a stať sa podobnými tejto vyššej sile. To znamená chovať sa k sebe navzájom a ku svetu len láskavo a s láskou.

A vtedy vlna tejto lásky pozdvihne celé ľudstvo na celkom novú úroveň existencie. Na ktorej nie je strach ani o seba, ani o deti, ani o budúcnosť. Nie sú tam žiadne hranice a bariéry. Svet sa stane celistvým. Každý je spojený so všetkými a všetci sa nachádzajú vo vnútri každého. Všetci vnímajú celú realitu a vnútri nej Vyššiu silu.

Móda budúcnosti

10.07.2020

Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy. Nemusíte míňať peniaze, šaty si môžete prenajať. Svoj šatník môžete teda považovať za zdroj príjmu. Takže vlastne nikto nebude nič kupovať. Áno, nikto [...]

Život ako nočná mora

01.07.2020

Rozpoznanie etáp vývoja ľudstva je jednoduché. Ak sa rozvinie nová úroveň prepojenia a vzájomnej závislosti, je to znamenie, že sme sa posunuli do ďalšej etapy. Ukážkovým príkladom novej etapy je COVID-19. Až doteraz, aj napriek najhorším úderom, ktoré ľudstvo utrpelo, ako boli dve svetové vojny alebo mor, nebolo zasiahnuté celé ľudstvo. Koronavírus spôsobil prvú [...]

Pochovaný kapitalizmus

24.06.2020

Dňa 20. marca, historik Yuval Noah Harari napísal vo Financial Times, že povahou núdzových stavov je urýchliť historické procesy. Pravdou je, že všetko čo sme poznali, celá naša civilizácia, sa rýchlo rozpadáva. Väčšina ľudí stále ešte dúfa, že akonáhle vírus odíde, ich životy sa vrátia späť do pôvodných koľají. Nevrátia. Koronavírus zmenil všetko. Nejedná [...]

interrupcie

Poslanci budú hlasovať o novele potratového zákona

14.07.2020 10:40

Súčasný interrupčný zákon netreba meniť. Vyplýva to z prieskumu z konca júna. Napriek tomu budú poslanci hlasovať o návrhu zmien.

súd, exekútor, paragraf

Borbély od sýkorovcov sa na súde dohodol. Dúfa, že ľudia na neho zabudnú

14.07.2020 10:34

Jeden z posledných bosov sýkorovcov František Borbély je vinný zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny sýkorovcov.

koronavírus, test, India

Z 1 163 pondelkových testov na koronavírus bolo šesť pozitívnych

14.07.2020 08:56

Šesť pozitívnych testov na koronavírus bolo v pondelok, celkovo Slovensko doteraz eviduje 1908 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

komár, repelent, štipnutie

Kalamitou sú až stovky útokov komárov. V receptoch ÚVZ je aj kosiť

14.07.2020 08:39

Za kalamitu sa považuje taký výskyt komárov, keď je možné zaznamenať niekoľko desiatok či stoviek útokov na jednu osobu počas jednej minúty.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 145792x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Kategórie