Založ si blog

Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody

Čo si myslíte, koľkých ľudí by mohla napadnúť myšlienka, že kvôli koronavírusu je potrebné chrániť si svoj život zbraňou v ruke? Pokiaľ si poviete niekoľko, zmýlite sa. Aspoň čo sa týka Ameriky. Tá teraz prežíva skutočný boom zbraní.

Masy Američanov, zanedbávajúc nebezpečie infekcie, stojí v dlhých radoch, aby si kúpili zbrane pre sebaobranu. Pištole, pušky, samopaly – všetko je akoby zmetené z pultov. A vzhľadom k tomu, že „USA sú zemou neobmedzených možností“, občania Ameriky si v podstate môžu kúpiť pušku i tank. Predsa pokiaľ sa má brániť, tak poriadne.

V spolupráci so susedmi a príbuznými je možné vytvoriť militarizovanú jednotku. Síce nemá cenu okolo domu kopať priekopu, ale oplotiť sa ostnatým drôtom je určite potrebné.

Teraz si predstavte, čo by sa mohlo stať, keby náhodou niekto na niekoho vystrelil? V atmosfére všeobecného napätia a úzkosti môžu ľudia začať vyprázdňovať zásobníky jeden na druhého a skončí sa to krvavým masakrom.

A napriek tomu je práve dnešná extrémna situácia, ktorá môže Američanom pomôcť vziať rozum do hrsti a pochopiť, že východisko neexistuje a že je treba niečo zmeniť. Aby sa nerealizoval horeuvedený scenár, je treba začať jednať. Uvážlivo, premyslene, na štátnej úrovni.

Je potrebný aktívny spoločenský kontakt a donútiť vládne úrady, aby prijali zákon zakazujúci neobmedzenú dostupnosť strených zbraní. Aj keď je to v rozpore s Ústavou USA. Používanie zbraní by sa malo trestať dlhými trestami odňatia slobody až po najvyššie tresty. Pokiaľ sa nenaučíme, ako sa k sebe navzájom správať po dobrom, krvavým tragédiám môže zabrániť len strach zo závažných následkov. V tomto prípade nie je využitie strachu ako odstrašujúci prostriedok na škodu.

Strach spôsobí, že ľudia budú musieť zmeniť svoje chovanie: namiesto používania sily budú musieť hľadať iné spôsoby komunikácie, čo je dobré už samo o sebe. A pokiaľ poskytne podporu spoločnosť a v médiách sa budú na miesto násilia propagovať úprimné a srdečné vzťahy, človek ich rýchlo začne považovať za prirodzenú normu chovania. A potom sa Amerika, ktorá slúžila ako symbol super egoizmu, narcizmu a gangsterských vzťahov, postupne stane príkladom vhodným k nasledovaniu. Koniec koncov, kto by nechcel žiť v zemi, kde sa všetci starajú o seba navzájom a kde je možno po uliciach chodiť bez strachu.

Dobré vzťahy prinesú nie len vzájomnú dôveru a bezpečnosť pohybu. V spojení medzi ľuďmi sa prejaví Vyššia sila prírody – sila lásky a odovzdania – základ vesmíru spájajúci všetky časti vesmíru do jedného celku.

Toto je tajná zbraň prírody. Príroda nás tlačí do ťažkých situácií a núti nás, aby sme spravili jediné správne rozhodnutie – musíme sa povzniesť nad naše malicherné, sebecké záujmy a stať sa podobnými tejto vyššej sile. To znamená chovať sa k sebe navzájom a ku svetu len láskavo a s láskou.

A vtedy vlna tejto lásky pozdvihne celé ľudstvo na celkom novú úroveň existencie. Na ktorej nie je strach ani o seba, ani o deti, ani o budúcnosť. Nie sú tam žiadne hranice a bariéry. Svet sa stane celistvým. Každý je spojený so všetkými a všetci sa nachádzajú vo vnútri každého. Všetci vnímajú celú realitu a vnútri nej Vyššiu silu.

Povznesenie sa nad rozdielmi

30.09.2022

Každý medzinárodný konflikt, ktorý sa súčasnosti odohráva, dokazuje to isté: Agresia sa nevypláca. Vzájomne sme sa na seba tak závislí, že neexistuje spôsob ako sa odchýliť od rovnováhy na jednom mieste bez toho, aby sa neodchýlila s celom systéme. Konkrétne na celom svete budúce roky potvrdia dve pravdy: 1) Nie sme schopní sa navzájom vystáť a ani trochu nám na sebe [...]

Peniaze by nemali byť motiváciou pre lepší vzdelávací systém

28.09.2022

Nedávno som písal o učiteľskej kríze v Izraeli a o tom, ako by sa podľa mňa mala riešiť. Som rád, že učiteľské odbory dosiahli dohodu s ministerstvom financií a že učiteľom výrazne zvýšia platy, čo bol aj jeden z mojich návrhov. V dohode je však ďalší bod, ktorý podľa mňa neprispieva k dobrému vzdelávaniu, ale skôr deformuje systém: učitelia budú dostávať [...]

Japonsko podporuje konzumáciu alkoholu,  aby zvýšilo výber daní

24.09.2022

Keby to nebol skutočný príbeh, myslel by som si, že ide o zlý vtip. Japonská národná daňová agentúra (NTA) zahájila kampaň s názvom „SAKE VIVA“, ktorá podporuje mladých ľudí k zvýšeniu spotreby alkoholu. Biswarup Bose, spotrebiteľský analytik spoločnosti Global Data, vysvetľuje: „V poslednom desaťročí predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesá [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 419409x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Autor blogu

Kategórie