Založ si blog

Číňania – včera sa rozvádzali, dnes sa sobášia

V Číne bola sledovaná pre túto krajinu prekvapivá štatistika. V čase domácej izolácie došlo kvôli koronavírusu k obrovskému počtu rozvodov. A zrazu sa neočakávane objavila ďalšia štatistika.

Napríklad v meste Wu-Chan, kde to všetko začalo, bola po dlhej a úplnej izolácii zrušená blokáda a ukázalo sa, že ľudia, chcú uzavrieť manželstvo až päťkrát častejšie ako obvykle. Čo sa stalo?

Ľudia vedľa seba chcú mať spoľahlivého partnera, pretože sú presvedčení, že domov je dôležitý, a možno zase bude nutné zostať doma, kto vie kedy a na ako dlho. Chcú mať spoľahlivého partnera, s ktorým by si v takom väzení skutočne mohli predstaviť život, pretože majú pocit, že sa tohto vírusu ešte nezbavili.

Cítim, že je to pre nich veľmi dôležité. Nezáleží na tom, či vírus bude alebo nebude, ani kedy, ale je potrebné byť s človekom, s ktorým im je bezpečne, dobre, príjemne, ľahko, v spoločnosti ktorého je všetko jednoduché, že sa prakticky ani necíti ako vo väzení.

Budú teraz uzavreté manželstvá pevnejšie?

Áno. Tieto manželstvá budú pevnejšie. Pretože človek pocítil, čo znamená byť s tým, s kým bol a koho v tomto stave naozaj potrebuje. Budú to veľmi zaujímavé manželstvá. Nakoľko budú trvalé, neviem. Ale myslím si, že človek, ktorý v takom väzení vydržal mesiac alebo dva so svojou rodinou, alebo dokonca bez rodiny, len s partnerom, už vie, čo potrebuje.

Takže recept na to, aby s najväčšou pravdepodobnosťou nedochádzalo k rozvodom, je predstaviť si, že sa so svojím milovaným dostaneš do takej situácie. Ocitnete sa spolu sami – bude ti s ním dobre.

Je to správny spôsob myslenia?

Samozrejme, je to ako v prírode. Vírus nás núti k tomu, aby sme boli integrálne spojení: ja dávam jej a ona mne. Rovnaké je to aj s mojím partnerom: ja dávam jemu a on mne. A potom ak manželstvo vydrží, sa vírusu nebojím, nedesí ma.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383366x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie