Založ si blog

Nielen epidémia

Svet sa dostal do takého zložitého stavu, že bude nútený pristúpiť na zjednotenie bez ohľadu na to, či si to želá alebo nie. Je nám to nanútené zhora, a ak sa nechceme zjednotiť, zjednotenie sa aj napriek tomu začne uskutočňovať. My sa však budeme cítiť v rozpore s ním a privoláme na seba veľké utrpenie a nešťastie.

Je to ako vzťah rodičov k deťom: ak sú deti priateľské a poslušné, rodičia sú k nim láskaví. Ak sa však správajú zle, rodičia ich musia potrestať, aby ich napravili, a deti to pociťujú ako krivdu a zlo.

V súčasnosti sa nachádzame v zvláštnej situácii: prvýkrát v histórii prechádza ľudská spoločnosť všeobecnou transformáciou. Epidémia koronavírusu je rozsahom neporovnateľná dokonca aj s druhou svetovou vojnou a šíri sa po celom svete. Okrem epidémií prichádzajú aj iné pohromy: klimatické katastrofy a iné extrémne udalosti, ktoré nás nútia, aby sme sa viac spojili a čelili ranám prírody, t. j. Stvoriteľa.

Nie je to len epidémia, ale začiatok novej éry, ktorá nás bude čoraz viac „vyvažovať“, aby nás priviedla do správneho stavu, pocitu spojenia a vzájomnej závislosti. Už teraz môžeme pozorovať, ako sa situácia za posledný rok zmenila: turisti už necestujú po celom svete. Každý sa skrýva vo svojom kúte.

Hoci stále dúfame, že sa vrátime ku starému spôsobu života, ten už taký nebude. Nebudeme potrebovať toľko lietadiel a lodí a vo svete sa toho veľa zmení. Problémy nezmiznú, kým nebudeme mať správne spojenie. Keď bude spojenie správne a povedie k jednote a zlúčeniu, nie k obohacovaniu sa na úkor iného, potom bude systém fungovať. Inak nie. Tak nás tomu naučí vyššia sila.

Stvoriteľ zastaví všetky naše egoistické aktivity, kým sa na príklade spoločného systému na celom svete postupne nenaučíme, ako správne pracovať s naším sebectvom. Už nám viac nedovolí správať sa zle.

V posledných sto rokoch nám Stvoriteľ umožnil vybudovať globálne, medzinárodné systémy na celom svete na materiálnej úrovni: internet, priemyselná spolupráca, cestovný ruch, medzinárodná komunikácia. A teraz sa musíme naučiť, ako máme s týmito systémami správne pracovať: pre blaho nás všetkých a pre lásku ku Stvoriteľovi.

Forma správneho spojenia spočíva v tom, že sa každý snaží postarať o toho druhého, ako sú spojení muž a žena, plus a mínus. Musím teda zistiť, čo chýba druhému, ako mu môžem pomôcť. A rovnaké potreby skúma aj on u mňa.

Je to v rozpore s naším sebectvom, pretože inak uzatvárame spojenectvo, aby sme na sebe zarobili. Vývoj však dospel do bodu, keď tento prístup už nefunguje. Sebecké aliancie už nie sú také výhodné ako kedysi.

A preto sa tieto systémy pokazia a zastavia, kým nepochopíme, v akej podobe by mali fungovať. Doteraz sme sa rozvíjali sebecky, ale teraz je čas napraviť to, čo sme spôsobili. A to všetko sa stane v nasledujúcich rokoch.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

migranti kamión

V tureckom kamióne zaparkovanom v Šahách sa ukrývali siedmi Afgánci

24.07.2021 12:37

Štyria štátni príslušníci Afganistanu boli dospelí, traja boli maloletí bez sprievodu.

Protest pred parlamentom

Pred parlamentom protestujú stovky ľudí, vstup do budovy stráži polícia

24.07.2021 12:04, aktualizované: 16:16

Začiatok piatkovej demonštrácie sprevádzali potýčky protestujúcich s políciou či novinármi. V sobotu ľudia prišli tiež protestovať, niektorí tam zostali cez noc.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 205937x
Priemerná čítanosť článkov: 2263x

Autor blogu

Kategórie