Založ si blog

Spoločne zvíťazíme.

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám.

 

Práve naše rozdelenie dáva podnety, povzbudzuje a posilňuje našich nepriateľov. Čím viac sme rozdelení, tím viac sú naši nepriatelia odhodlaní nás zničiť. Pokiaľ sa chopíme iniciatívy a budeme sa snažiť budovať súdržnú spoločnosť tu v Izraeli, nielen v dobách utrpenia nášho národa, budeme mať trvalú bezpečnosť a mier, pretože ten závisí predovšetkým na našej jednote.

 

Vzťah, ktorý medzi nami existuje, by nám mal dodať istotu, že sme jeden národ, ktorý napriek všetkým rozdielom ostáva neustále spojený. Tam, kde je situácia opačná, sa začína vojna. Keď je nepriateľovi jasné, že nie sme dostatočne jednotní na to, aby sme sa mohli brániť, ploty, ktoré nás majú chrániť, sa dajú ľahko prelomiť.

 

Musíme vymýtiť nepriateľov, ktorí nás chcú rozdeliť: vonkajších aj vnútorných nepriateľov. Vonkajší nepriatelia sú teroristi, pred ktorými máme právo sa chrániť, a naši vnútorní nepriatelia, ktorých musíme zničiť tiež, sú zlé a škodlivé myšlienky, zámery a túžby, ktoré nás rozdeľujú a spôsobujú vzájomné odmietanie.

 

Preto, ak opomenieme vojenské opatrenia, našou prvou a hlavnou snahou musí byť zjednotiť naše rady a vytvoriť medzi nami bezostyšnú silu, inak bude každá ďalšia vojna horšia a bolestivejšia ako tá predchádzajúca. Dejiny nám poskytujú živý dôkaz, že pokiaľ sa nespojíme v jednotný celok, naša existencia nebude mať zmysel a zostaneme navždy prenasledovaným národom.

 

Našou najväčšou výzvou je vybudovať pevné silové pole spojenia, pocit jednoty, ktorý pretrvá aj v dobe mieru a nie len ako útecha alebo podpora v dobe vojny. Je životne dôležité, aby sme toto dosiahli. Jednota je našim štítom v každej dobe a jej nedostatok na nás privoláva problémy. V knihe Shem MiShmuel sa píše: „Až bude obnovená jednota Izraela, zlo v ňom nebude mať miesto, kam by usadilo chyby a vonkajšie sily, pretože keď budú(Izrael) ako jeden človek s jedným srdcom, budú ako pevná sila oproti silám zla.“

 

V knihe Maor VaSehemesh sa tieto slová opakujú: „Hlavnou ochranou proti nešťastiu je láska a zjednotenie. Keď v Izraeli panuje vzájomná láska, zjednotenie a priateľstvo, nemôže ho postihnúť žiadne nešťastie, a tým sú všetky krivdy a utrpenie zažehnané.“ Teda vidíme, že spojenie nie je ochranou, ktorú by sme mali postaviť iba v časoch utrpenia židovského národa; zjednotenie je vždy našou najväčšou zbraňou v dosiahnutí úspechu, prosperity a istoty.

 

Pred zničením Chrámu, ktoré bolo spôsobené bezdôvodnou nenávisťou, naši predkovia vybudovali jedinečný systém spojenia ako základ izraelského národa. Miesto aby potláčali niečie vlastnosti alebo názory, využili individuálne schopnosti pre kolektívne dobro a vytvorili spoločnosť, ktorá podporovala osobné naplnenie a zároveň posilňovala sociálnu štruktúru.

 

Aby sme sa zjednotili, nemusíme potláčať alebo zmierňovať rozdiely medzi nami. Potrebujeme sa povzniesť nad všetko, čo nás rozdeľuje, a nájsť spoločný základ. Rovnako jednoduchú, ale fungujúcu metódu spojenia, akú naši predkovia zdokonalili a zaviazali sa ju zdieľať s národmi sveta, dnes musíme v záujme prežitia našej spoločnosti bezpodmienečne uskutočniť aj my.

Čo si myslíte o obavách Elona Muska z hrozby umelej inteligencie?

19.02.2024

Elon Musk, ktorý je angažovaný v rôznych spoločnostiach zaoberajúcich sa umelou inteligenciou, varoval pred jej potenciálnymi nebezpečenstvami, čím rozprúdil debatu o jej rizikách a nutnosti regulácie. Upozornil na hrozbu, že by umelá inteligencia mohla viesť k skaze ľudskej civilizácie a zdôraznil potrebu vládnej regulácie, než bude príliš neskoro. Muskove obavy sú [...]

Škodia nám technológie?

16.02.2024

Technológie nám slúžia prostredníctvom prelomových objavov v medicíne, ktoré zachraňujú životy, a inovácií, ktoré pomáhajú našim profesiám a každodennému životu. Veľká časť technologického pokroku však spôsobuje spúšť, pretože sa zameriava na vytváranie stále sofistikovanejších spôsobov zabíjania, ubližovania a vykorisťovania ľudí. Ako môžeme [...]

Bol by život bez nezhôd lepší?

14.02.2024

Mohlo by sa zdať, že život by bol lepší bez nezhôd, pretože by sme potom nemali vojny a konflikty, ale zďaleka to tak nie je. Bez nezhôd by bol náš život jednostranný, nevyvážený a ľudstvo by sa nemohlo rozvíjať. Kabalista Yehuda Ashlag (Baal HaSulam) vo svojom článku „Sloboda“ píše o tom, ako ľudstvo napreduje prostredníctvom nezhôd: „Musíme byť bdelí, aby sme [...]

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

Vladimir Kara-Murza

Kara-Murza tvrdí, že Navaľného dal zabiť Putin: Bol jeho osobným väzňom. Pripomenul 307 obetí z roku 1999

20.02.2024 22:14

Pomstychtivý, zbabelý, chamtivý starec zničí každého, v kom vidí ohrozenie svojej moci, napísal o Putinovi väznený politik.

LockBit

Spojenci rozbili jednu z najškodlivejších hackerských skupín, „ruský“ LockBit

20.02.2024 20:46

Hackeri spôsobili škody za miliardy dolárov, na výkupnom utŕžil viac ako 120 miliónov dolárov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 346
Celková čítanosť: 668794x
Priemerná čítanosť článkov: 1933x

Autor blogu

Kategórie