Založ si blog

Umelá inteligencia predpovedá úmrtie ľudí. Je toto niečo, čo chceme?

V Dánsku bol spustený program založený na umelej inteligencii, o ktorom rôzni vedci tvrdia, že dokáže predpovedať očakávanú dĺžku života so 78 percentnou presnosťou.

Otázka je, či potrebujeme takéto mechanizmy, to jest, ktoré nám pomáhajú nejakým spôsobom vedieť dátum svojej smrti?

Avšak predtým, ako by sme sa spýtali, či by sme chceli poznať dátum nášho odchodu, nezaujímala by nás skôr informácia o rôznych udalostiach v našom živote, ako napríklad kedy budeme zdraví, bohatí, ženatí a podobne?
Sú ľudia, ktorým na tejto informácii záleží, aby si zorganizovali svoje záležitosti, pripravili si dokumenty a veci ktoré tu zanechajú potom, čo zomrú, bez toho, aby sa dostali do rôznych konfliktov.

Ja osobne to nepotrebujem.

To kedy zomrieme, bolo možné vedieť ešte pred vývojom umelej inteligencie a nijako to nezasahuje do akéhokoľvek Božieho plánu alebo niečoho podobného.
Raz, keď som navštívil Kanadu, aby som pochoval svojho otca a chcel som podporiť v tej chvíli aj moju matku, všimol som si, že moja matka bola viac-menej pokojná. Spýtal som sa jej: „Čo sa deje?“ A ona odpovedala, že stretla muža, ktorý jej presne povedal deň smrti môjho otca.

Poprosila ma, aby som mu zavolal, a keď som tak urobil, okamžite reagoval: „Oh, volá mi syn toho a toho.“ Len podľa môjho hlasu. Nepredstavil som sa a hneď mi prezradil veľa informácií o mne, vrátane dátumu mojej smrti.
Sú to jednoducho psychické schopnosti, ktoré sú dané určitým ľuďom. Nevidím na nich nič zvláštne. Samozrejme, nie každý má takéto schopnosti a ani nie každý vie, prečo ich dostal.

Podobne ako nevidím nič mimoriadne na tom, že umelá inteligencia-AI, dokáže predpovedať dátum smrti ľudí. Jednoducho chrumká určité pozemské informácie a vypľuje dátum, ktorý ma podľa rôznych parametrov zmysel.

To, čo má väčší význam ako dátum nášho fyzického úmrtia, je stav, kedy náš egoistický zámer, ktorý nás neustále núti usilovať sa o vlastný prospech na úkor ostatných, zanikne a nahradí ho altruistický zámer prospievať iným a prírode.
To je bod, v ktorom objavíme našu dušu a žiadny psychologický program alebo program umelej inteligencie, nedokáže predpovedať takýto vnútorný, evolučný skok.
Príroda nás vo všeobecnosti vedie cez evolučný proces rastu egoizmu až ku kritickému prechodovému bodu, v ktorom už viac nemôžeme žiť vo svojom egu. Potom si želáme vyjsť z našej úzkej egoistickej podstaty a vstúpiť do oveľa rozsiahlejšej reality, založenej na novej altruistickej povahe – realite našej večnej duše.

Naša fyzická smrť nás nevedie k takému poznatku. Dosahujeme ho neustálou túžbou po tom, aby náš egoistický charakter, ktorý nás zotročuje v jeho malom, sebeckom obraze sveta, zmizol a umožnil nám vnímať svet, ktorý je večný a úplný.
Potom dosiahneme stav nazývaný „oprava duše“. Je to stav, v ktorom prelomíme našu egoistickú škrupinu a pocítime plnú božskú, harmonickú a pokojnú silu prebývajúcu v prírode priamo, celým naším srdcom a pocitmi.

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761293x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie