Založ si blog

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť.

Jedinečnosť pravých kabalistických textov spočíva v tom, že sú vhodné pre každého a obsahujú spojenie medzi študujúcim, jeho dušou a Vyššími svetmi, z ktorých duša vychádza. Kabalistické texty nás vedú k rozvoju takým spôsobom, ktorý je presne určený pre každého z nás, podľa konkrétnej vnútornej štruktúry a koreňa duše každého jednotlivca. Je to podobné tomu, ako si každý z nás v našom svete volí povolanie podľa svojej povahy a sklonov svojho srdca.

Naše tempo duchovného pokroku závisí od našej vlastnej vôle, od toho, do akej miery chceme spoznať, čo nám hovoria texty a od našej túžby spoznať Vyšší svet. Štúdium zosilňuje naše vnímanie blízkosti Vyššieho sveta a my si vyberáme možnosť žiť viac podľa duchovných zákonov ako podľa telesných zákonov nášho sveta. Spájame sa tak s pozitívnymi silami, ktoré pôsobia v prírode.

Vždy budeme dúfať v šťastnú zmenu zhora a v nadchádzajúci lepší život. To, čo sa dnes deje v našom svete, je skutočne priamym dôsledkom toho, čo na nás zostupuje z Vyšších duchovných svetov. Ak však budeme vedieť, ako sa správať podľa zákonov Vyšších svetov, zostúpi na nás priaznivé sily a zaistí nám hojnosť.

Praktickým a systematickým štúdiom štruktúry Vyšších svetov môžeme prísť na to, ako máme v živote optimálne konať. Vďaka tomu sa môžeme naučiť, ako sa vyhnúť negatívnym reakciám na naše činy, a robiť len to, čo v našom živote vyvolá pozitívnu zmenu. Keby sme žili v súlade s Vyššími duchovnými svetmi, potom by sme všetci okrem dočasného fyzického života, ktorý poznáme v súčasnosti, žili ideálne životy s pocitom večnosti a dokonalosti.

 

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761249x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie