Stáva sa svet menej stabilným?

Nepochybne. Podľa múdrosti kabaly, z ktorej čerpám všetko, čo hovorím, vstupujeme do novej éry, ktorú kabalisti označujú ako „epocha poslednej generácie“. Táto epocha sa vyznačuje veľmi intenzívnym rozvojom ľudstva. Nejedná sa o vývoj technologický alebo sociálny, ktorý poznáme z predchádzajúcich generácií, ale o vývoj duchovný.

Ako budeme postupovať po ceste evolúcie, budeme musieť spoznať prírodu, v ktorej žijeme, pochopiť, čo od nás vyžaduje, ako sa mení, ako nás ovplyvňuje a posúva rôznymi smermi. Budeme sa musieť vysporiadať so zásadnými, významnými a globálnymi otázkami o tom, čo vo svojom živote skutočne potrebujeme – otázkami, o ktorých sme predtým nepremýšľali a na ktoré sme v našej minulosti nemali odpovede. Budeme teda musieť dôkladne preskúmať, čo môžeme urobiť.

Nestabilita však nie je unikátnym javom len pre našu epochu. Predchádzajúce generácie a epochy tiež boli značne nestabilné, pretože sa neustále meníme. Príroda sa mení a my sa v dôsledku toho meníme tiež. Naša doba je však skutočne iná. Zmeny v našej dobe sú oveľa výraznejšie, náhlejšie a častejšie. K zmenám, ktoré prežívame, vo výsledku dochádza preto, aby nás viedli k vnútornej transformácii.

Smerujeme k stále globálnejšej a celistvejšej forme, žijeme v jednom systéme, ako je povedané v Tóre, že sa staneme „ako jeden človek s jedným srdcom“. Budeme sa musieť tesnejšie prepojiť, naučiť sa spolu žiť bez konfliktov a vojen a systematicky postupovať k harmonickému a mierumilovnému stavu vzájomnej lásky, altruizmu a prepojenia – stavu, ktorý od nás budú stále viac vyžadovať integrálne zákony prírody.

Nastáva nestabilita globálnej ekonomiky – prečo?

10.11.2025

Žijeme v prudkej dobe, keď môžu byť mocné, ešte včera neotrasiteľné štáty a vlády, úplne zničené. Tieto údery dopadajú na celé ľudstvo – ovplyvňujú ceny, meny, investície a aj naše finančné úspory. Rastúca nestabilita vnáša do našich životov stres a neistotu, či budeme mať prácu, živobytie a dôchodok. Keď sa ale na vývoj ľudstva pozrieme z [...]

Vojna, ktorá bude posledná

07.11.2025

V súčasnej dobe nie sú vojny iba konfrontáciou geopolitických záujmov rôznych krajín. Na veľkom prelome, na prahu novej éry, vojny už nesymbolizujú rozdelenie, ale jednotu. Vidíme, ako sa rozpadajú prosperujúce krajiny, ako sa rôzne sily snažia hrať svoju vlastnú hru, ale za tým všetkým, vo vnútri, sa už začína rysovať spoločná sila, spoločná nezničiteľná sieť, [...]

Životom s humorom

05.11.2025

Smiech má skutočne liečivú silu – posilňuje imunitu, znižuje bolesť, chráni pred stresom, dodáva energiu. Smiech je človeku daný od prírody, ale málokto premýšľa o tom, čo za tým stojí. Smiech môže byť rôzny. Niekedy sa smejeme z radosti, z toho, čo nám prináša potešenie. Táto „fyziológia“ je viac-menej jasná. Existuje však smiech vyššieho rádu, ktorý [...]

kaliňák, remišová

Poukázala na vilu v Chorvátsku. Trestné oznámenie Kaliňáka na Remišovú odmietol vyšetrovateľ aj prokurátor

26.11.2025 10:44

Remišová čelila trestnému stíhaniu, a tiež hrozbe pokuty vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur.

EÚ

Nemecko zostáva napriek hospodárskemu poklesu najväčším čistým platcom v EÚ

26.11.2025 10:17

Čisté platby Berlína vykazujú klesajúci trend, v roku 2022 dosahovali 19,7 miliardy eur a v roku nasledujúcom 17,4 miliardy eur.

Steve Witkoff, Vladimir Putin

Bezprecedentný únik nahrávok: amerického vyslanca si Rusi omotali okolo prsta

26.11.2025 10:15

Zverejnené rozhovory vyvolali podľa médií výrazné pochybnosti o Witkoffovej schopnosti viesť zložité rokovania.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 1015695x
Priemerná čítanosť článkov: 1916x

Autor blogu

Kategórie