Založ si blog

Cestovanie za katastrofami

V miestach jadrových katastrof sa rozvíja cestovný ruch. Turisti začali navštevovať jadrovú elektráreň v Černobyle. Túto iniciatívu prevzali aj Japonci, ktorí sa domnievajú, že v budúcnosti bude hlavný cestovný ruch sústredený okolo jadrovej elektrárne Fukušima, kde došlo k nehode v roku 2011.

Prečo je človek priťahovaný k miestam katastrof?

Človek chce nazrieť do svojej budúcnosti: čo sa stane potom, keď na Zemi dôjde k jadrovej katastrofe. Turizmus na takýchto miestach – to nie je dobrodružstvo, ale jasný a podvedomý strach z toho, čo sa môže stať každému.

V skutočnosti však ľuďom v radiačnej zóne ukazujú obyčajné miesta: prírodu oslobodenú od ľudí, rieky, v ktorých sa hemžia ryby, nádherné lesy plné bobúľ a húb, kde sa znovu rodia zvieratá, ktoré už boli skoro vyhubené človekom. A to všetko si tam krásne vegetuje.

Keby bolo možné oslobodiť od človeka celú Zem bez jadrového výbuchu, bola by to prekrásna planéta – svetlo modrá, krásna, čistá. Všetko by existovalo v rovnováhe a bolo by to dobré. Prišiel človek a všetko narušil!

Turistom, ktorí navštívia Černobyľ, rozprávajú príbeh o piatich obyvateľoch černobyľskej zóny, ktorí z týchto miest nikdy neodišli. Živia sa miestnymi produktmi a doteraz bez problémov žijú.

To je veľmi zaujímavé vnímanie prírody. Je zvláštne, že aj keď sa príroda nachádza v takom stave, ktorý je v rozpore so životom fyzických tiel, a pokiaľ tieto telá nie sú vo vzájomnom egoistickom konflikte, môžu v takých zónach spokojne žiť a nepôsobí na nich žiadne žiarenie!

Možno žiarenie v zásade pôsobí na ľudí a na to, čo ich obklopuje, len preto, že tomu vzdoruje náš egoizmus! A pokiaľ sa človek bude ku všetkému chovať priamo, pokojne a bude v rovnováhe s celou prírodou, vo všetkých jeho stavoch, nič na neho nebude pôsobiť negatívne.

To znamená, že všetko závisí na našej rovnováhe s okolitou prírodou, a predovšetkým na našej vnútornej rovnováhe!

Myslím si, že pokiaľ nebudeme prírodu nenávidieť, nebudeme sa jej báť, ale začneme ju prijímať takú, aká je, a budeme si priať s ňou dosiahnuť harmóniu, vtedy na nás nebudú pôsobiť žiadané negatívne vplyvy.

To je však veľmi silný vnútorný stav rovnováhy s prírodou, ktorý sa nazýva Stvoriteľ. A potom všetko, čo pochádza z vnútorného stavu z rovnováhy s prírodou, pôsobí vo vzťahu k človeku ako dobrá, životodarná sila.

Na pozemskej úrovni to nie je pochopiteľné. Ale môžeme si predstaviť, že existuje ďalšia Vyššia úroveň, z ktorej všetky prírodné sily pochádzajú. A pokiaľ sa človek vnútorne na túto úroveň dostáva, potom vníma všetky prírodné sily ako pozitívne.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383410x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie