Založ si blog

Voda na Marse

V roku 2015 vedci objavili, že na Marse sú vodné toky. Je tento objav osudový pre celé ľudstvo?

Čo sa deje mimo našej Zemi, nie je dôležité. Svoj osud musíme hľadať tu, na tejto planéte.

Môže sa stať, že sa budeme musieť na Mars presídliť?

To sa nestane. Nikdy nebudeme žiť mimo našej planéty – to je nemožné. Keď človek strávi niekoľko sto dní vo vesmíre, musí sa podrobiť šesťmesačnej rehabilitácii, aby chodil normálne. Je to veľmi zložité.

Zem je pre naše životy predurčená a iná vhodná planéta pre ľudstvo nie je. Na Zemi sme sa vyvinuli a všetky naše orgány správne pracujú len v tom prípade, že bývame tu. Napriek tomu, že máme vyspelé technológie, nemôžeme odtiaľto odletieť na ďaleké hviezdy, pretože zmeny, ktoré by naše telo muselo podstúpiť, by boli také veľké, že je to jednoducho nemožné. Nenájdeme iné vhodné miesto. Pokiaľ by také miesto existovalo, život by tam už bol. Ľudstvo sa bude musieť napraviť – pochopiť že je súčasťou jedného celku práve tu, na tejto planéte a vo veľmi blízkej budúcnosti buď dobrovoľnou alebo nedobrovoľnou cestou.

Dúfajme, že sa budeme zaoberať svojou nápravou a budeme môcť dosiahnuť dobré výsledky. Všetko to závisí len na zmene povahy človeka – a to je možné len výchovou ľudí tak, aby prestali byť egoistami a pochopili, že sme všetci jeden celok.

Musíme to urobiť, a určite k tomu dôjde – len dúfajme, že to bude dobrovoľne.

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

V džungli americkej politiky musia somáre a slony koexistovať

14.11.2020

V Amerike už je jasný víťaz prezidentských volieb. Ale ani po oficiálnom vyhlásení konečných výsledkov, nebude víťaza, pokiaľ sa jeho cieľom nestane zjednotiť národ. Prečo? Lebo keď je krajina rozdelená na dve časti, jedna strana premôže, diskvalifikuje, anuluje a zatieni tú druhú. A to nemožno nazvať skutočnou demokraciou, keďže tento pojem zo svojej podstaty musí [...]

Vražda francúzskeho učiteľa

06.11.2020

Potom, čo bol zabitý a sťatý Samuel Paty, sú protesty ľudí francúzskou „Labuťou piesňou“. Paty, povolaním učiteľ, bol zavraždený za to, že počas výučby o slobode prejavu ukazoval karikatúry proroka Mohameda. Podľa BBC News „Po útoku vykonala polícia raziu približne v 40 domoch a vláda tiež nariadila uzavretie mešity na šesť mesiacov“. Pre Francúzsko [...]

Švajčiarsko, koronavírus, lyžovačka

ONLINE: Zavrime cez sviatky Alpy, vyzývajú Taliani susedov

25.11.2020 05:50

Taliani chcú nechať zavreté svoje alpské lyžiarské strediská a žiadajú o to aj ďalšie alpské krajiny. Obávajú sa, že počas sviatkov koronavírus neustrážia.

Jake Sullivan, Joe Biden

Biden: Sme pripravení viesť svet

24.11.2020 20:54

Novozvolený americký prezident Joe Biden predstavil svoj národnobezpečnostný tím. "Sme pripravení viesť svet, nie ustupovať z neho," uviedol.

Ide o pravdu, Juraj Kopáček

Virológ Kopáček v Ide o pravdu: Vedcom dochádza trpezlivosť

24.11.2020 20:00

„Pochopil by som spor o plán v boji s pandémiou medzi koalíciou a opozíciou. Ale súboj v koalícií nechápem,“ povedal v Ide o pravdu Juraj Kopáček zo SAV.

BBC

Do rebríčka 100 najvplyvnejších žien sa dostali aj Marinová a Cichanovská

24.11.2020 19:33

Rebríček stovky najvplyvnejších žien roka 2020 zostavila britská spravodajská stanica BBC.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 177536x
Priemerná čítanosť článkov: 2017x

Autor blogu

Kategórie