Založ si blog

Bohatí kradnú

Miliardár Richard Branson sa ocitol v situácii, ktorú neočakával. Zistil, že v leteckej spoločnosti, ktorú vlastní, zámožnejší cestujúci, ktorí lietajú jeho linkami, kradnú. Od začiatku roka bolo odcudzených 1700 prikrývok, 26 700 značkových súprav na soľ a korenie, obrovské množstvo pyžám, značkové parfumy atď. Analytici spoločnosti hovoria: „Takmer všetko, čo nie je pribité, v určitom okamihu zmizne.“ Ako vieme, to isté sa deje v hoteloch. Ľudia vynášajú a vynášajú.

O čo v takomto prípade bohatým ľuďom ide?

Musíme pochopiť povahu človeka. Keď sedí v takom lietadle, je ako malinké dieťa, kedy všetko patrí iba jemu. Jemu to všetko ponúkajú a on sa na to pozerá… Nezáleží na tom, že je miliardár. Jeho postoj k tomuto je ako u malého dieťaťa. V princípe nie je potrebné nikoho súdiť ani obviňovať.

Napíšte: „Všetko, čo je pred vami, si môžete vziať so sebou.“ A potom to možno ani nebudú brať. Toto už nie je hra. Človek bude chcieť ukázať: „Nepotrebujem to! Som nad tým!“. Ak sa to ľuďom ponúkne, znamená to, že si to môžu zobrať. Potom, ak poletia druhý krát, budú sa na seba pozerať inak, tak, aby nezanechali zlý dojem. ,,Urobím to?“ ,,Potrebujem vaše strieborné lyžice?“ To znamená, že ty hráš iba na svojom egu, na ničom inom.

Keď ľudia pocítia, že to všetko patrí všetkým, a ja a ostatní to používame, a všetko je to naše, potom to je samozrejme iná záležitosť. Človek pocíti, že je vo veľmi jasnej a silnej sieti spojenia medzi ľuďmi, ktorá ho núti dávať a prijímať. Potom už nebudú potrebné žiadne odpovede, žiadna kontrola, žiadne výpočty. To všetko však závisí iba od nášho pocitu, že je to naše.

A tento pocit „naše“ prekryje všetko ostatné, nebudem mať žiadne kalkulácie a budem sa stále nachádzať v tom vznešenom stave, že všetko je naše.

To znamená absolútne všetci – to sme my. Je to, samozrejme, zaujímavý a príjemný pocit, ale predtým musíme ešte stále tvrdo pracovať na našej výchove.

Syndróm vyhorenia

14.01.2020

Švédsko nie je krajina, kde by sa ľuďom žilo v ťažkých podmienkach. Nie sú preťažení, majú čas na šport, odpočinok, rodinu. Aj napriek tomu sa u nich často objavuje syndróm vyhorenia. viac »

Centrálne banky sveta a tlač peňazí

09.01.2020

Podľa názoru Egona von Greyerza zakladateľa Matterhorn Asset Management vo Švajčiarsku – centrálne banky stále veria, že tlačením peňazí dokážu naštartovať ekonomiku a zachrániť finančný viac »

Príroda začala odstraňovať ochranný štít

03.01.2020

Všetci hovoria o ekológii, o potrebe chrániť prírodu v jej pôvodnej forme a zachovanie prirodzenej rovnováhy. V prírode požiera jeden druhého, a tak je udržiavaná istá rovnováha. Ale prichádza viac »

rostov, oheň, požiar

Pri požiari domova dôchodcov vo Vejprtoch zomrelo osem ľudí

19.01.2020 08:35, aktualizované: 08:52

Zranenia utrpelo ďalších 29 ľudí, pričom traja z nich sú zranení ťažko.

mozog

Hackeri chcú rýchlejšie zarobiť, nelegálna ťažba bitcoinov stráca popularitu

19.01.2020 08:26

V minulom roku podľa spoločnosti Kaspersky výrazne pribudli nové typy kyberútokov.

Fico, Kiska

Fica a Kisku znepokojujú krikľúň a extrémisti

19.01.2020 06:00

Robert Fico a Andrej Kiska sú vo voľbách súperi. Aktuálne majú však spoločné to, že o voličov ich oberajú strany, ktoré používajú podpásové metódy.

peniaze, euro, bankovky, na šnúre

Prázdne gesto? Strop na výdavky rozpočet neustráži

19.01.2020 00:00

Súčasná vláda dáva tej budúcej bezzubý výdavkový strop. Má ustrážiť, aby výdavky neprekročili 39,326 miliardy eur.

Michael Laitman

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 78543x
Priemerná čítanosť článkov: 1870x

Autor blogu

Kategórie