Založ si blog

Bohatí kradnú

Miliardár Richard Branson sa ocitol v situácii, ktorú neočakával. Zistil, že v leteckej spoločnosti, ktorú vlastní, zámožnejší cestujúci, ktorí lietajú jeho linkami, kradnú. Od začiatku roka bolo odcudzených 1700 prikrývok, 26 700 značkových súprav na soľ a korenie, obrovské množstvo pyžám, značkové parfumy atď. Analytici spoločnosti hovoria: „Takmer všetko, čo nie je pribité, v určitom okamihu zmizne.“ Ako vieme, to isté sa deje v hoteloch. Ľudia vynášajú a vynášajú.

O čo v takomto prípade bohatým ľuďom ide?

Musíme pochopiť povahu človeka. Keď sedí v takom lietadle, je ako malinké dieťa, kedy všetko patrí iba jemu. Jemu to všetko ponúkajú a on sa na to pozerá… Nezáleží na tom, že je miliardár. Jeho postoj k tomuto je ako u malého dieťaťa. V princípe nie je potrebné nikoho súdiť ani obviňovať.

Napíšte: „Všetko, čo je pred vami, si môžete vziať so sebou.“ A potom to možno ani nebudú brať. Toto už nie je hra. Človek bude chcieť ukázať: „Nepotrebujem to! Som nad tým!“. Ak sa to ľuďom ponúkne, znamená to, že si to môžu zobrať. Potom, ak poletia druhý krát, budú sa na seba pozerať inak, tak, aby nezanechali zlý dojem. ,,Urobím to?“ ,,Potrebujem vaše strieborné lyžice?“ To znamená, že ty hráš iba na svojom egu, na ničom inom.

Keď ľudia pocítia, že to všetko patrí všetkým, a ja a ostatní to používame, a všetko je to naše, potom to je samozrejme iná záležitosť. Človek pocíti, že je vo veľmi jasnej a silnej sieti spojenia medzi ľuďmi, ktorá ho núti dávať a prijímať. Potom už nebudú potrebné žiadne odpovede, žiadna kontrola, žiadne výpočty. To všetko však závisí iba od nášho pocitu, že je to naše.

A tento pocit „naše“ prekryje všetko ostatné, nebudem mať žiadne kalkulácie a budem sa stále nachádzať v tom vznešenom stave, že všetko je naše.

To znamená absolútne všetci – to sme my. Je to, samozrejme, zaujímavý a príjemný pocit, ale predtým musíme ešte stále tvrdo pracovať na našej výchove.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

Covid / Koronavírus / Sanitka /

Epidémia covidu si na Slovensku vyžiadala už vyše 4-tisíc obetí

24.01.2021 10:10

Proti Covidu zaočkovali ďalších 276 osôb, celkovo bola podaná vakcína už v 95 766 prípadoch.

koronavírus očkovanie vakcína

Mladší sa môžu dostať na očkovanie v lete

24.01.2021 10:00

Ak patríte do vekovej kategórie 18 až 45 rokov, tak sa na rad pri očkovaní môžete dostať niekedy v letných mesiacoch.

Slovenská technická univerzita

Školy majú učiť a nie prispôsobovať sa študentom

24.01.2021 09:00

Chceme vychovať generáciu slabochov alebo vzdelaných angažovaných mladých ľudí, pýta sa predseda Akademického senátu STU profesor Marián Peciar.

testovanie, testy, koronavírus

ONLINE: Britská mutácia straší Severanov, Nóri zatvárajú obchody

24.01.2021 08:00, aktualizované: 10:34

Prvýkrát od začiatku pandémie Nóri zatvárajú obchody. Prinútila ich k tomu nákazlivejšia mutácia vírusu z Británie.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 185775x
Priemerná čítanosť článkov: 2064x

Autor blogu

Kategórie