Založ si blog

Prečo chcete takto žiť?

Ľudstvo je v úplnej panike kvôli koronavírusu, ktorý nás núti zastaviť všetku výrobu, celý obchod, ochromuje a blokuje všetky štáty.

Ale obyčajný človek najskôr premýšľa o svojej rodine, o deťoch, o tom, čím ich zajtra nakŕmi. Najviac zo všetkého ho zaujíma, ako prežiť. A to je dôvod, prečo svet súhlasí s dnešným zmrazením, akoby hovoril: „Teraz sa postaráme o život a potom obnovíme priemysel a výrobu.“

Na kom však vlastne závisí môj osud? Ako ho ovplyvniť, ako si zaistiť dobrú budúcnosť? Keby sme poznali odpovede na tieto otázky, je možné, že by sme sa zrejme trochu upokojili?

Táto otázka vyvstáva v každom, pretože sme predovšetkým zvieratá. V prírode existujú iba tri úrovne: neživá, rastlinná a živočíšna. A ľudský druh sa tiež radí k živočíšnej úrovni, len je rozvinutejší. Preto rovnako ako zvieratá predovšetkým potrebujeme jedlo, ktoré je pre život základné.

Ale v situácii s koronavírusom nás príroda očividne chce poučiť a kladie nám otázku z druhého konca: „Pre čo chcete žiť? Len z inštinktu sebazáchovy ako všetky zvieratá? Ale to nestačí! “

Zvieratá takto žiť môžu a nemusia sa starať o nič iného, ​​ale my ľudia by sme sa mali začať pýtať, kvôli čomu žijeme. A to je už problém.

A preto prichádza koronavírus ako horký liek a pýta sa nás: „Prečo žijete? Neponáhľajte sa s odpoveďou, premýšľajte o tom. A ja vám pomôžem: zruším všetky umelé činnosti, ktoré ste si vymysleli, a to je 90% z vašej celkovej činnosti. 90% ste produkovali, predávali a vyhadzovali zdroje planéty. Pracovali ste jeden na druhého, aby ste neustále predávali a nakupovali, predávali a nakupovali – a nakoniec to vyhodili.“

Celá krajina sa stala skládkou odpadkov. Vytvorili sme systém, ktorý produkuje veci na vyhodenie, aby sme mali čo robiť. Bez tohto vyťaženia nemôžeme existovať. Zrazu ale prišiel koronavírus a zastavuje nás, takže sa už ďalej nemôžeme naháňať, predávať a nakupovať.

Akoby sa pýtal: „A čo budete robiť teraz?“ Premýšľajte o tom, prečo ste robili toto všetko, a uvidíte, že v tom nebolo nič užitočného. Už je načase, aby ste premýšľali o inom živote, o jeho zmysle, o tom, pre čo žijete.

Nemôžete budovať systém, ktorý funguje ako bežiaci pás, kde každý vyrába – vyrába – vyrába a posledný to zahodí, aby systém začal znovu vyrábať a nakoniec sa to rovnako vyhodilo. Takúto prácu nikto nepotrebuje. Základnou otázkou je, kvôli čomu človek žije? Kým na ňu neodpoviete, seďte doma a premýšľajte.

Pozrite sa, ako sa príroda s láskou stará ako matka alebo otec, rovnako ako si želá milujúci rodič, aby dieťa premýšľalo o živote, aby sa učilo. A ak teraz sedíš a staráš sa len o to, čo budeš zajtra jesť, potom začni premýšľať globálnejšie. Veď teraz nie si sám, kto takto sedí a nevie, čo má robiť, a to je presne to, čo ľudstvo potrebuje.

Preto sa tohto vírusu nebojím. Máme nádej! Ak dokážeme odpovedať, kvôli čomu žijeme, budeme existovať aj naďalej. Ak na túto otázku nájsť odpoveď nedokážeme, nie je dôvod pokračovať s existenciou.

Veď sa musím naďalej rozvíjať ako človek. Otázka o zmysle života je špecifickou výsadou človeka. A ak žijem bez tejto otázky, len kvôli existencii, moje otázky sú len živočíšne.

Móda budúcnosti

10.07.2020

Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy. Nemusíte míňať peniaze, šaty si môžete prenajať. Svoj šatník môžete teda považovať za zdroj príjmu. Takže vlastne nikto nebude nič kupovať. Áno, nikto [...]

Život ako nočná mora

01.07.2020

Rozpoznanie etáp vývoja ľudstva je jednoduché. Ak sa rozvinie nová úroveň prepojenia a vzájomnej závislosti, je to znamenie, že sme sa posunuli do ďalšej etapy. Ukážkovým príkladom novej etapy je COVID-19. Až doteraz, aj napriek najhorším úderom, ktoré ľudstvo utrpelo, ako boli dve svetové vojny alebo mor, nebolo zasiahnuté celé ľudstvo. Koronavírus spôsobil prvú [...]

Pochovaný kapitalizmus

24.06.2020

Dňa 20. marca, historik Yuval Noah Harari napísal vo Financial Times, že povahou núdzových stavov je urýchliť historické procesy. Pravdou je, že všetko čo sme poznali, celá naša civilizácia, sa rýchlo rozpadáva. Väčšina ľudí stále ešte dúfa, že akonáhle vírus odíde, ich životy sa vrátia späť do pôvodných koľají. Nevrátia. Koronavírus zmenil všetko. Nejedná [...]

interrupcie

Poslanci budú hlasovať o novele potratového zákona

14.07.2020 10:40

Súčasný interrupčný zákon netreba meniť. Vyplýva to z prieskumu z konca júna. Napriek tomu budú poslanci hlasovať o návrhu zmien.

súd, exekútor, paragraf

Borbély od sýkorovcov sa na súde dohodol. Dúfa, že ľudia na neho zabudnú

14.07.2020 10:34

Jeden z posledných bosov sýkorovcov František Borbély je vinný zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny sýkorovcov.

koronavírus, test, India

Z 1 163 pondelkových testov na koronavírus bolo šesť pozitívnych

14.07.2020 08:56

Šesť pozitívnych testov na koronavírus bolo v pondelok, celkovo Slovensko doteraz eviduje 1908 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

komár, repelent, štipnutie

Kalamitou sú až stovky útokov komárov. V receptoch ÚVZ je aj kosiť

14.07.2020 08:39

Za kalamitu sa považuje taký výskyt komárov, keď je možné zaznamenať niekoľko desiatok či stoviek útokov na jednu osobu počas jednej minúty.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 145791x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Kategórie