Založ si blog

Prečo chcete takto žiť?

Ľudstvo je v úplnej panike kvôli koronavírusu, ktorý nás núti zastaviť všetku výrobu, celý obchod, ochromuje a blokuje všetky štáty.

Ale obyčajný človek najskôr premýšľa o svojej rodine, o deťoch, o tom, čím ich zajtra nakŕmi. Najviac zo všetkého ho zaujíma, ako prežiť. A to je dôvod, prečo svet súhlasí s dnešným zmrazením, akoby hovoril: „Teraz sa postaráme o život a potom obnovíme priemysel a výrobu.“

Na kom však vlastne závisí môj osud? Ako ho ovplyvniť, ako si zaistiť dobrú budúcnosť? Keby sme poznali odpovede na tieto otázky, je možné, že by sme sa zrejme trochu upokojili?

Táto otázka vyvstáva v každom, pretože sme predovšetkým zvieratá. V prírode existujú iba tri úrovne: neživá, rastlinná a živočíšna. A ľudský druh sa tiež radí k živočíšnej úrovni, len je rozvinutejší. Preto rovnako ako zvieratá predovšetkým potrebujeme jedlo, ktoré je pre život základné.

Ale v situácii s koronavírusom nás príroda očividne chce poučiť a kladie nám otázku z druhého konca: „Pre čo chcete žiť? Len z inštinktu sebazáchovy ako všetky zvieratá? Ale to nestačí! “

Zvieratá takto žiť môžu a nemusia sa starať o nič iného, ​​ale my ľudia by sme sa mali začať pýtať, kvôli čomu žijeme. A to je už problém.

A preto prichádza koronavírus ako horký liek a pýta sa nás: „Prečo žijete? Neponáhľajte sa s odpoveďou, premýšľajte o tom. A ja vám pomôžem: zruším všetky umelé činnosti, ktoré ste si vymysleli, a to je 90% z vašej celkovej činnosti. 90% ste produkovali, predávali a vyhadzovali zdroje planéty. Pracovali ste jeden na druhého, aby ste neustále predávali a nakupovali, predávali a nakupovali – a nakoniec to vyhodili.“

Celá krajina sa stala skládkou odpadkov. Vytvorili sme systém, ktorý produkuje veci na vyhodenie, aby sme mali čo robiť. Bez tohto vyťaženia nemôžeme existovať. Zrazu ale prišiel koronavírus a zastavuje nás, takže sa už ďalej nemôžeme naháňať, predávať a nakupovať.

Akoby sa pýtal: „A čo budete robiť teraz?“ Premýšľajte o tom, prečo ste robili toto všetko, a uvidíte, že v tom nebolo nič užitočného. Už je načase, aby ste premýšľali o inom živote, o jeho zmysle, o tom, pre čo žijete.

Nemôžete budovať systém, ktorý funguje ako bežiaci pás, kde každý vyrába – vyrába – vyrába a posledný to zahodí, aby systém začal znovu vyrábať a nakoniec sa to rovnako vyhodilo. Takúto prácu nikto nepotrebuje. Základnou otázkou je, kvôli čomu človek žije? Kým na ňu neodpoviete, seďte doma a premýšľajte.

Pozrite sa, ako sa príroda s láskou stará ako matka alebo otec, rovnako ako si želá milujúci rodič, aby dieťa premýšľalo o živote, aby sa učilo. A ak teraz sedíš a staráš sa len o to, čo budeš zajtra jesť, potom začni premýšľať globálnejšie. Veď teraz nie si sám, kto takto sedí a nevie, čo má robiť, a to je presne to, čo ľudstvo potrebuje.

Preto sa tohto vírusu nebojím. Máme nádej! Ak dokážeme odpovedať, kvôli čomu žijeme, budeme existovať aj naďalej. Ak na túto otázku nájsť odpoveď nedokážeme, nie je dôvod pokračovať s existenciou.

Veď sa musím naďalej rozvíjať ako človek. Otázka o zmysle života je špecifickou výsadou človeka. A ak žijem bez tejto otázky, len kvôli existencii, moje otázky sú len živočíšne.

Povznesenie sa nad rozdielmi

30.09.2022

Každý medzinárodný konflikt, ktorý sa súčasnosti odohráva, dokazuje to isté: Agresia sa nevypláca. Vzájomne sme sa na seba tak závislí, že neexistuje spôsob ako sa odchýliť od rovnováhy na jednom mieste bez toho, aby sa neodchýlila s celom systéme. Konkrétne na celom svete budúce roky potvrdia dve pravdy: 1) Nie sme schopní sa navzájom vystáť a ani trochu nám na sebe [...]

Peniaze by nemali byť motiváciou pre lepší vzdelávací systém

28.09.2022

Nedávno som písal o učiteľskej kríze v Izraeli a o tom, ako by sa podľa mňa mala riešiť. Som rád, že učiteľské odbory dosiahli dohodu s ministerstvom financií a že učiteľom výrazne zvýšia platy, čo bol aj jeden z mojich návrhov. V dohode je však ďalší bod, ktorý podľa mňa neprispieva k dobrému vzdelávaniu, ale skôr deformuje systém: učitelia budú dostávať [...]

Japonsko podporuje konzumáciu alkoholu,  aby zvýšilo výber daní

24.09.2022

Keby to nebol skutočný príbeh, myslel by som si, že ide o zlý vtip. Japonská národná daňová agentúra (NTA) zahájila kampaň s názvom „SAKE VIVA“, ktorá podporuje mladých ľudí k zvýšeniu spotreby alkoholu. Biswarup Bose, spotrebiteľský analytik spoločnosti Global Data, vysvetľuje: „V poslednom desaťročí predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesá [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 419408x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Autor blogu

Kategórie