Založ si blog

Migranti verzus dôchodcovia

Vo Švédsku stále vykonávajú rôzne experimenty. Tentoraz sa rozhodli ubytovať spoločne dôchodcov a migrantov. Autori projektu sa domnievajú, že to ochráni starších ľudí pred pocitmi osamelosti a migrantom to zasa pomôže integrovať sa do novej krajiny a kultúry.

Tento program vedie ku vzájomnej likvidácii migrantov a dôchodcov.

Títo ľudia sú nezlučiteľní. Nekompatibilní. Dokonca aj ľudia, ktorí sú si blízki, majú rovnaké náboženstvo, rovnaké životné zásady, kultúru, pochádzajú z rovnakého národa a teda si navzájom rozumejú bez slov, si spolu nemôžu navzájom vyjsť. A títo ľudia sú niečo úplne iné, z inej planéty. Majú žiť spoločne?! Prečo?

Dôchodcovia budú ešte osamelejší a migranti ešte vzdialenejší.

Seniori budú trpieť! Migranti aj dôchodcovia sa zmenia na nekontrolovateľné bytosti. V prírode existuje zákon podobnosti. Vzájomné zblíženie je založené na podobnosti.

To znamená, že v miere podobnosti sa zbližujú. A naopak, v miere neexistencie podobnosti – sa vzďaľujú. To je to, čo existuje v jednoduchom, voľnom priestore. Ak začnete zbližovať nepodobné, potom medzi nimi z nedostatku rovnováhy vzniknú rázové vlny až do explózie. Prečo to robiť?

V čom sú si títo ľudia podobní? Tí, ktorí sa takto rozhodli, nechápu, s čím zaobchádzajú. Psychológovia tu nič nezmôžu.

Neurobia nič! Nie. Je to práca pre niekoľko generácií, kým sa nestanú navzájom podobní, povedú spoločnosť k rozdeleniu, bude to mať strašné následky.

Migranti tiež za nič nemôžu. Majú svoje vlastné základy, svoj prístup k životu, iné chápanie. Majú inú mentalitu. Nerozumejú týmto severným Európanom. V najlepšom prípade pochádzajú z južnej Európy alebo z Afriky či Ázie.

To je hrozné! Kto to vymýšľa? To je absolútna neznalosť zákonov prírody. Povedie to k takým stavom, že tam bude polícia v službe a bude stáť nad každým.

Vo Švédsku je problémom, že ľudia sú osamotení, najmä dôchodcovia. Čo by ste pre nich urobil, aby neboli sami?

Nechajte Švédov, nech sa zaoberajú Švédmi. To je všetko! Mladú generáciu alebo nezamestnaných môžeme zamestnať ako sociálnych pracovníkov. A čo robiť s migrantmi? Aj tento problém je vo Švédsku. Ako ich začleniť do spoločnosti? Od rána do večera s nimi musíme viesť veľmi seriózne kurzy, nepretržite. Pre deti, pre mladých, pre seniorov. A k tomu potrebujete obrovské množstvo ľudí.

Keď sa tomu problému nebudeme venovať, objavia sa gangy, drogy. A všetko sa to objaví iba z nedostatku správneho prístupu.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

Tikrít, masový hrob

Na pozemku bývalého policajta našli desať zakopaných mŕtvol

15.05.2021 13:00, aktualizované: 13:11

51-ročného muža zo Salvádora vyšetrujú pre podozrenie zo sexuálnych trestných činov a celkovo z 13 vrážd.

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 199280x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie