Založ si blog

Prečo majú dobrí ľudia ťažký život?

Prečo je dobrým a spravodlivým ľuďom daný ťažký život, skúšky, spojené s koronavírusom  a všetkými podobnými udalosťami, zatiaľ čo zlí ľudia nie sú tým, čo sa deje vo svete, vôbec ovplyvnení?

Náš egoistický svet je natoľko zlý, že by bolo naivné veriť tomu, že sa dobrí ľudia budú mať dobre a zlí – zle.

Ak dobrí ľudia, ktorí sa v podstate snažia o dobro, dostanú občas zlý osud, rany osudu – je to úplne prirodzené. Veď náš svet je sebecký a zlý. A preto od neho nemožno očakávať nič dobré, zvlášť nie v súčasnej dobe, kedy začíname vstupovať do poslednej fázy našej nápravy, sprevádzané pandémiou.

Nastanú také obraty, ktoré nás budú neustále učiť, ako sa máme správnym spôsobom meniť, aby sme sa zhodovali s integrálnym svetom, ktorý sa prejavuje stále viac a viac.

Je možné sa na to nejako pripraviť, urobiť nejakú prevenciu?

Prevencia je dobré slovo. Poviem vám jednu vec: my sa touto „prevenciou“ zaoberáme.

Ide o to, že sa človek musí postupne prispôsobiť budúcemu svetu, ktorý sa teraz rodí. Aby sme to dosiahli, musíme sa stať menej sebeckými. Preto nami súčasný vírus zatrasie a urobí z nás úplne iných ľudí. A navyše to urobí ľubovoľnými spôsobmi – ako drsnými, tak jemnými, v závislosti od toho, v akej miere sa im poddáme. Toto je prvá vec.

Za druhé. Musíme sa učiť zjednocovať nad naším egoizmom, jemu navzdory. To je veľmi ťažké. Všetko to začína pochopením našej prirodzenosti ako zla a túžbou dosiahnuť správneho a dobrého spojenia medzi sebou navzájom.

Teraz vstupujeme do fázy, kedy nás prírodné sily budú vychovávať veľmi dôrazným spôsobom.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel

Nemecko schválilo plán rozvoja cyklodopravy, chce sa stať "krajinou bicyklov"

21.04.2021 20:24

Stratégia má za cieľ zvýšiť o polovicu v najbližších desiatich rokoch počet ciest na bicykli každého obyvateľa Nemecka - z priemerných 120 na 180 ročne.

Jakub Kulhánek

Česko žiada návrat všetkých zamestnancov ambasády v Moskve

21.04.2021 19:28, aktualizované: 21:14

V opačnom prípade plánuje Česko vyhostiť ďalších pracovníkov ruskej ambasády v Prahe.

ameriská ambasáda moskva

Rusko vypovedalo desiatich zamestnancov americkej ambasády v Moskve

21.04.2021 19:14

Rusko tak urobilo v reakcii na podobný krok Washingtonu z minulého týždňa.

Stromček / Smrek / Sadenie /

V banskobystrických mestských lesoch vysadia vyše 15-tisíc stromov, pomáhajú i deti z klubu Mravenisko

21.04.2021 18:51

Vďaka práci zamestnancov organizácie Mestské lesy patrí mesto pod Urpínom k najzelenším na Slovensku.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 196570x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie