Založ si blog

Prečo je tu toľko nenávisti?

,,Ak chceš mier, priprav sa na vojnu!“ povedal latinský autor Vegetius. Rovnako tak, ak chcete lásku, pripravte sa na nenávisť.

Filmy ukazujú lásku ako neustály tok srdečnosti, starostlivosti a náklonnosti medzi ľuďmi. Ale filmy sa mýlia. Každými pozitívnymi emóciami predchádzajú emócie negatívne, čo následne spúšťa nástup pozitívneho. Rovnako ako nocou predchádza deň, nenávisť predchádza láske. Jedinou výnimkou je materská láska, ale to preto, že matka vníma svoje dieťa ako súčasť seba samej. Ale aby sme objavili skutočné emócie vo vzťahu k akejkoľvek inej osobe, musíme neustále prechádzať medzi nenávisťou a láskou v rôznych prejavoch a meniacej sa intenzite.

Faktom je, že sa jedná o princíp, ktorý hýbe celým stvorením. Vlny horúčav a studené obdobie, povodne a sucho, nenávisť a láska, to všetko sú striedavé prejavy nenávisti a lásky.

Je za tým účel: Ich rastúca intenzita, najmä na negatívnej strane, nás núti hľadať ich zdroj. Prečo je tu toľko nenávisti? Prečo je príroda tak krutá? Prečo nie som nikdy spokojný s tým, čo mám? Prečo tu nie je mier? Prečo sa bojím? Keď sa pokúsite odpovedať na tieto otázky, zistíte, že pochádzajú z rovnakého neviditeľného zdroja a že tým zdrojom je príroda alebo jednoducho realita.

Každý jednotlivý minerál, rastlina, zviera alebo človek, myšlienka, túžba alebo slovo sú vytvárané prírodou. Pokiaľ je teda príroda zdrojom všetkého, potom je všetko súčasťou prírody, súčasťou celku. A rovnako ako sú dni a noci, tak sú ľudia, ktorých nenávidím, a ľudia, ktorých milujem. Rovnako tak, keby neexistovali dni, nebolo by nocí, keby nebolo ľudí, ktorých milujem, nebolo by ľudí, ktorých nenávidím. Pravdou je, že by som nebol schopný definovať, čo milujem, čo nenávidím, kto som a kto nie som, nebyť toho všetkého, čo považujem za negatívne. Ukazuje sa, že ich so svojím obmedzeným rozhľadom vidím ako negatívne, ale nie sú; sú voči mne v opozícii, takže sa môžem učiť o sebe samom a o prírode. Nebyť ich, nemal by som ani tušenie o celej svojej existencii.

Ukazuje sa, že to, že som pocítil nenávisť voči tomu či onomu človeku, mi umožňuje zistiť, kto som a čo mám vo vnútri. V skutočnosti by som mal byť tomuto človeku vďačný. Najmúdrejší zo všetkých ľudí, kráľ Šalamún, to nazval slovami „Láska prekrýva všetky zločiny“ (Príslovia 10, 12), kde zločinom je nenávisť a láska ju prekrýva potom, čo zistíme, že nami nenávidený objekt je vlastne dar, ktorý nám bol daný. V tej chvíli sa odcudzenie rozplynie a objaví sa láska a vďačnosť.

 

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383372x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie