Založ si blog

Nedokonalý vzdelávací systém

Učitelia aj rodičia sa zhodujú na tom, že náš vzdelávací systém zďaleka nie je dokonalý. Jeden z dôvodov spočíva v tom, že si na ministerstve školstva nesprávne predstavujú, aký by mal byť správny výsledok vzdelania.

Niektorí hovoria, že škola musí dieťaťu poskytovať vzdelanie a výchovou sa musia zaoberať rodičia. Iní namietajú, že výchovu nemožno nechávať iba na rodičoch. Avšak „zlatý stred“ k tejto otázke doteraz nenašli.

Myslím si, že za správny výsledok možno považovať, keď po ukončení školy študenti na isto vedia, že hlavnou prioritou v živote je jednota. Jednota národa, jednota spoločnosti, jednota štátu. A ako sily, tak i prostriedky je potrebné v prvom rade zameriavať na dosiahnutie a zachovanie tejto jednoty.

A táto jednota musí byť budovaná na základe lásky k blížnemu. Alebo aspoň na dobrých a láskavých vzťahoch. Za úspech možno považovať už to, ak tento postoj dokážeme zaviesť do vedomia človeka. Jediným problémom je, že o láske k blížnemu nechce nikto z nás počuť. Deti nevidia u dospelých taký príklad a samy sa ho naučiť nemôžu.

Aby sa zmenila situácia, v škole musia pôsobiť odborníci, ktorí vedia, čo predstavuje prirodzenosť človeka a ako s ňou správne pracovať. Títo odborníci budú schopní vysvetliť deťom (a v prvom rade ich rodičom), že jednota je v rozpore s ľudskou prirodzenosťou, pretože ľudská prirodzenosť je sebecká. Preto vždy pri budovaní vzťahov s ostatnými vychádzame zo získania výhod. To, čo mne nakoniec poskytne potešenie prijímam a všetko ostatné odstrkujem. A práve toto správanie mi v živote vytvára problémy.

Veď ego oddeľuje človeka od ostatných, bráni mu vo vytváraní normálnych, dobrých vzájomných vzťahoch založených na bratskej láske. A napriek tomu sa to môže zmeniť.

Je možné sa naučiť jednať nehľadiac na egoistický program, ktorý je v nás založený. A toho sa dosahuje práve vďaka zblížení sa človeka s ostatnými. Zblíženie do takej miery, že sa stane žiadúcim.

A práve takéto znalosti musia deti nadobudnúť v škole.

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

17.09.2021

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo [...]

Je možný objektívny internet, keď „pohľad na vec“ je vždy subjektívny?

14.09.2021

Larry Sanger, spoluzakladateľ Wikipédie, nedávno kritizoval internetovú encyklopédiu, ktorú pomáhal vytvoriť, za jej nedostatočnú neutralitu. Nie je to prvýkrát, čo to urobil. Dňa 14. mája 2020 Sanger na svojom osobnom blogu napísal: „Wikipédia už nemá efektívnu politiku neutrality“. Namiesto toho uviedol: „Wikipédia teraz propaguje kontroverzné názory na politiku, [...]

Planéta v plameňoch

09.09.2021

Toto leto horeli lesy mimoriadne intenzívne. Grécko, Turecko, Taliansko, Amerika, Rusko a ďalšie a ďalšie… No, to je pochopiteľné. Čo ešte bude v správach? Výzvy v oblasti životného prostredia sa nám zdajú byť príliš veľké. Nevidíme žiadny spôsob, ako ovplyvniť dianie, a tak mávneme rukou nad tvrdými zábermi na obrazovkách. Ale bezvýsledne. Globálne problémy [...]

Robert Fico

Fico vyzval Hlas na spoluprácu. Spoločne si trúfa vyhrať voľby

18.09.2021 19:53, aktualizované: 21:20

Podľa Fica môžu Smer a Hlas spolu vo voľbách dosiahnuť aj 40 percent.

Stromboli taliansko sopka erupcia

Po 40 rokoch sa prebúdza sopka La Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma

18.09.2021 18:50

Od minulej soboty bolopod sopkou zaznamenaných viac ako 1000 zemetrasení s nízkou magnitúdou

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Páchateľ v Trenčíne bodol do chrbta 17-ročné dievča

18.09.2021 16:49

Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode.

rusko voľby

Komunisti i pozorovatelia evidujú porušovanie pravidiel počas volieb v Rusku

18.09.2021 16:00, aktualizované: 21:19

Vo voľbách je možné odovzdať hlas aj prostredníctvom internetu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 220255x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Kategórie