Založ si blog

Nielen epidémia

Svet sa dostal do takého zložitého stavu, že bude nútený pristúpiť na zjednotenie bez ohľadu na to, či si to želá alebo nie. Je nám to nanútené zhora, a ak sa nechceme zjednotiť, zjednotenie sa aj napriek tomu začne uskutočňovať. My sa však budeme cítiť v rozpore s ním a privoláme na seba veľké utrpenie a nešťastie.

Je to ako vzťah rodičov k deťom: ak sú deti priateľské a poslušné, rodičia sú k nim láskaví. Ak sa však správajú zle, rodičia ich musia potrestať, aby ich napravili, a deti to pociťujú ako krivdu a zlo.

V súčasnosti sa nachádzame v zvláštnej situácii: prvýkrát v histórii prechádza ľudská spoločnosť všeobecnou transformáciou. Epidémia koronavírusu je rozsahom neporovnateľná dokonca aj s druhou svetovou vojnou a šíri sa po celom svete. Okrem epidémií prichádzajú aj iné pohromy: klimatické katastrofy a iné extrémne udalosti, ktoré nás nútia, aby sme sa viac spojili a čelili ranám prírody, t. j. Stvoriteľa.

Nie je to len epidémia, ale začiatok novej éry, ktorá nás bude čoraz viac „vyvažovať“, aby nás priviedla do správneho stavu, pocitu spojenia a vzájomnej závislosti. Už teraz môžeme pozorovať, ako sa situácia za posledný rok zmenila: turisti už necestujú po celom svete. Každý sa skrýva vo svojom kúte.

Hoci stále dúfame, že sa vrátime ku starému spôsobu života, ten už taký nebude. Nebudeme potrebovať toľko lietadiel a lodí a vo svete sa toho veľa zmení. Problémy nezmiznú, kým nebudeme mať správne spojenie. Keď bude spojenie správne a povedie k jednote a zlúčeniu, nie k obohacovaniu sa na úkor iného, potom bude systém fungovať. Inak nie. Tak nás tomu naučí vyššia sila.

Stvoriteľ zastaví všetky naše egoistické aktivity, kým sa na príklade spoločného systému na celom svete postupne nenaučíme, ako správne pracovať s naším sebectvom. Už nám viac nedovolí správať sa zle.

V posledných sto rokoch nám Stvoriteľ umožnil vybudovať globálne, medzinárodné systémy na celom svete na materiálnej úrovni: internet, priemyselná spolupráca, cestovný ruch, medzinárodná komunikácia. A teraz sa musíme naučiť, ako máme s týmito systémami správne pracovať: pre blaho nás všetkých a pre lásku ku Stvoriteľovi.

Forma správneho spojenia spočíva v tom, že sa každý snaží postarať o toho druhého, ako sú spojení muž a žena, plus a mínus. Musím teda zistiť, čo chýba druhému, ako mu môžem pomôcť. A rovnaké potreby skúma aj on u mňa.

Je to v rozpore s naším sebectvom, pretože inak uzatvárame spojenectvo, aby sme na sebe zarobili. Vývoj však dospel do bodu, keď tento prístup už nefunguje. Sebecké aliancie už nie sú také výhodné ako kedysi.

A preto sa tieto systémy pokazia a zastavia, kým nepochopíme, v akej podobe by mali fungovať. Doteraz sme sa rozvíjali sebecky, ale teraz je čas napraviť to, čo sme spôsobili. A to všetko sa stane v nasledujúcich rokoch.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383433x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie