Založ si blog

Omicron? To najhoršie ešte len príde

Uplynul viac než mesiac, odkedy sa prvýkrát objavil nový variant Covidu – Omicron. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa tento kmeň šíri „rýchlosťou, akú sme nezaznamenali pri žiadnom predchádzajúcom variante“. WHO tiež varuje, že hoci „sedemdesiatsedem krajín už nahlásilo prípady Omicronu… skutočnosť je taká, že Omicron je pravdepodobne vo väčšine krajín, aj keď ešte nebol zistený“.

Napriek tomu nám omikrónová vlna nehovorí nič, čo nám nepovedali predchádzajúce vlny. Jediný dôvod, prečo je tu, je ten, že v predchádzajúcich vlnách sme neboli pozorní, a tak sa objavila rýchlejšia, nevyspytateľnejšia forma. Čím viac budeme ignorovať posolstvo, ktoré dostávame prostredníctvom vírusu, tým škodlivejšie budú tieto kmene a k nim sa pridajú ďalšie prírodné katastrofy, ktoré budú toto posolstvo šíriť.

O stvorení si myslíme, že sa skladá z jednotlivých častí, ale v skutočnosti tieto časti tvoria jeden celok, organizmus, ktorého orgány fungujú v neoddeliteľnej vzájomnej závislosti. Jedinou časťou stvorenia, ktorá na tento modus operandi zabúda, je ľudstvo. V dôsledku toho sa správame v rozpore s tým, ako funguje celé stvorenie, čo nás stavia do rozporu s celou realitou. Preto máme pocit, že príroda je voči nám nepriateľská a bojovná. Keby sme sa správali v súlade so zvyškom prírody, cítili by sme harmóniu a pokoj vo všetkom, čo sa deje.

Pandémie a iné prírodné katastrofy sú dôsledkom našej nesúrodosti s prírodou. Ak by sme venovali trochu času a vedeckého úsilia budovaniu spoločnosti založenej na reciprocite, ktorá je izolovaná od zvyšku spoločnosti a ktorej členovia sa snažia budovať vrúcne vzťahy, mohli by sme vidieť účinky na zdravie členov tejto skupiny.

Žiaľ, nevidím, že by sa o to ľudstvo pokúsilo; sme jednoducho príliš sebeckí na to, aby sme to dokázali. Takmer v každej krajine dochádza k protestom a nedôvere medzi občanmi a úradmi. Dokonca aj hlavy štátov, ktoré nabádajú ľudí, aby dodržiavali pokyny, sú prichytené pri večierkoch bez masiek alebo požadovaného odstupu.

Napriek tomu vzdorovitý duch ľudí nemusí byť nevyhnutne negatívny, pretože naznačuje hlboké zmeny. Ľudia už dnes nie sú ochotní plniť akékoľvek príkazy. Drogy, ktoré boli ešte pred niekoľkými rokmi zakázané, sú dnes povolené aj na „rekreačné“ účely a ľudia sú vo všeobecnosti voči príkazom úradov priebojnejší.

Zo všetkých týchto dôvodov to najhoršie ešte len príde. Podľa môjho názoru sa blížime k dobe, keď sa objaví taký prudký vírus, ktorý nás prinúti zostať doma, utesniť okno, filtrovať vzduch, ktorý vpúšťame do interiéru, umývať jedlo, ktoré jeme, mydlom skôr, ako sa ho dotkneme, a (nejako) čistiť aj pitnú vodu.

V tejto chvíli sa duchovné spojenie, v ktorom by sme všetci cítili, že sme súčasťou jedného mechanizmu, zdá byť vzdialené. Je to však to, čo je základom prírody. Preto, keď budú údery prírody čoraz častejšie a intenzívnejšie, prinúti nás to upriamiť pozornosť na spojenie medzi nami ako na jediné východisko. V tej chvíli budeme súhlasiť s tým, že sa naučíme, ako si vytvoriť solidaritu a jednotu a ako vo svojich srdciach urobiť priestor pre druhých.

V tom momente, keď obrátime svoju prirodzenosť od prijímania k dávaniu, objavíme krásu a radosť z dávania. V takomto stave nás už žiadna pandémia nebude šikanovať. Navyše sa naučíme vážiť si ego, ktoré nás svojím krivolakým spôsobom priviedlo k tomu, aby sme odhalili to dobré a príjemné vo stvorení. Je to tak, ako hovorili naši mudrci: „Ako vydobytie svetla z vnútra tmy.“

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550260x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie