Založ si blog

Omicron? To najhoršie ešte len príde

Uplynul viac než mesiac, odkedy sa prvýkrát objavil nový variant Covidu – Omicron. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa tento kmeň šíri „rýchlosťou, akú sme nezaznamenali pri žiadnom predchádzajúcom variante“. WHO tiež varuje, že hoci „sedemdesiatsedem krajín už nahlásilo prípady Omicronu… skutočnosť je taká, že Omicron je pravdepodobne vo väčšine krajín, aj keď ešte nebol zistený“.

Napriek tomu nám omikrónová vlna nehovorí nič, čo nám nepovedali predchádzajúce vlny. Jediný dôvod, prečo je tu, je ten, že v predchádzajúcich vlnách sme neboli pozorní, a tak sa objavila rýchlejšia, nevyspytateľnejšia forma. Čím viac budeme ignorovať posolstvo, ktoré dostávame prostredníctvom vírusu, tým škodlivejšie budú tieto kmene a k nim sa pridajú ďalšie prírodné katastrofy, ktoré budú toto posolstvo šíriť.

O stvorení si myslíme, že sa skladá z jednotlivých častí, ale v skutočnosti tieto časti tvoria jeden celok, organizmus, ktorého orgány fungujú v neoddeliteľnej vzájomnej závislosti. Jedinou časťou stvorenia, ktorá na tento modus operandi zabúda, je ľudstvo. V dôsledku toho sa správame v rozpore s tým, ako funguje celé stvorenie, čo nás stavia do rozporu s celou realitou. Preto máme pocit, že príroda je voči nám nepriateľská a bojovná. Keby sme sa správali v súlade so zvyškom prírody, cítili by sme harmóniu a pokoj vo všetkom, čo sa deje.

Pandémie a iné prírodné katastrofy sú dôsledkom našej nesúrodosti s prírodou. Ak by sme venovali trochu času a vedeckého úsilia budovaniu spoločnosti založenej na reciprocite, ktorá je izolovaná od zvyšku spoločnosti a ktorej členovia sa snažia budovať vrúcne vzťahy, mohli by sme vidieť účinky na zdravie členov tejto skupiny.

Žiaľ, nevidím, že by sa o to ľudstvo pokúsilo; sme jednoducho príliš sebeckí na to, aby sme to dokázali. Takmer v každej krajine dochádza k protestom a nedôvere medzi občanmi a úradmi. Dokonca aj hlavy štátov, ktoré nabádajú ľudí, aby dodržiavali pokyny, sú prichytené pri večierkoch bez masiek alebo požadovaného odstupu.

Napriek tomu vzdorovitý duch ľudí nemusí byť nevyhnutne negatívny, pretože naznačuje hlboké zmeny. Ľudia už dnes nie sú ochotní plniť akékoľvek príkazy. Drogy, ktoré boli ešte pred niekoľkými rokmi zakázané, sú dnes povolené aj na „rekreačné“ účely a ľudia sú vo všeobecnosti voči príkazom úradov priebojnejší.

Zo všetkých týchto dôvodov to najhoršie ešte len príde. Podľa môjho názoru sa blížime k dobe, keď sa objaví taký prudký vírus, ktorý nás prinúti zostať doma, utesniť okno, filtrovať vzduch, ktorý vpúšťame do interiéru, umývať jedlo, ktoré jeme, mydlom skôr, ako sa ho dotkneme, a (nejako) čistiť aj pitnú vodu.

V tejto chvíli sa duchovné spojenie, v ktorom by sme všetci cítili, že sme súčasťou jedného mechanizmu, zdá byť vzdialené. Je to však to, čo je základom prírody. Preto, keď budú údery prírody čoraz častejšie a intenzívnejšie, prinúti nás to upriamiť pozornosť na spojenie medzi nami ako na jediné východisko. V tej chvíli budeme súhlasiť s tým, že sa naučíme, ako si vytvoriť solidaritu a jednotu a ako vo svojich srdciach urobiť priestor pre druhých.

V tom momente, keď obrátime svoju prirodzenosť od prijímania k dávaniu, objavíme krásu a radosť z dávania. V takomto stave nás už žiadna pandémia nebude šikanovať. Navyše sa naučíme vážiť si ego, ktoré nás svojím krivolakým spôsobom priviedlo k tomu, aby sme odhalili to dobré a príjemné vo stvorení. Je to tak, ako hovorili naši mudrci: „Ako vydobytie svetla z vnútra tmy.“

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383379x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie