Založ si blog

Omicron? To najhoršie ešte len príde

Uplynul viac než mesiac, odkedy sa prvýkrát objavil nový variant Covidu – Omicron. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa tento kmeň šíri „rýchlosťou, akú sme nezaznamenali pri žiadnom predchádzajúcom variante“. WHO tiež varuje, že hoci „sedemdesiatsedem krajín už nahlásilo prípady Omicronu… skutočnosť je taká, že Omicron je pravdepodobne vo väčšine krajín, aj keď ešte nebol zistený“.

Napriek tomu nám omikrónová vlna nehovorí nič, čo nám nepovedali predchádzajúce vlny. Jediný dôvod, prečo je tu, je ten, že v predchádzajúcich vlnách sme neboli pozorní, a tak sa objavila rýchlejšia, nevyspytateľnejšia forma. Čím viac budeme ignorovať posolstvo, ktoré dostávame prostredníctvom vírusu, tým škodlivejšie budú tieto kmene a k nim sa pridajú ďalšie prírodné katastrofy, ktoré budú toto posolstvo šíriť.

O stvorení si myslíme, že sa skladá z jednotlivých častí, ale v skutočnosti tieto časti tvoria jeden celok, organizmus, ktorého orgány fungujú v neoddeliteľnej vzájomnej závislosti. Jedinou časťou stvorenia, ktorá na tento modus operandi zabúda, je ľudstvo. V dôsledku toho sa správame v rozpore s tým, ako funguje celé stvorenie, čo nás stavia do rozporu s celou realitou. Preto máme pocit, že príroda je voči nám nepriateľská a bojovná. Keby sme sa správali v súlade so zvyškom prírody, cítili by sme harmóniu a pokoj vo všetkom, čo sa deje.

Pandémie a iné prírodné katastrofy sú dôsledkom našej nesúrodosti s prírodou. Ak by sme venovali trochu času a vedeckého úsilia budovaniu spoločnosti založenej na reciprocite, ktorá je izolovaná od zvyšku spoločnosti a ktorej členovia sa snažia budovať vrúcne vzťahy, mohli by sme vidieť účinky na zdravie členov tejto skupiny.

Žiaľ, nevidím, že by sa o to ľudstvo pokúsilo; sme jednoducho príliš sebeckí na to, aby sme to dokázali. Takmer v každej krajine dochádza k protestom a nedôvere medzi občanmi a úradmi. Dokonca aj hlavy štátov, ktoré nabádajú ľudí, aby dodržiavali pokyny, sú prichytené pri večierkoch bez masiek alebo požadovaného odstupu.

Napriek tomu vzdorovitý duch ľudí nemusí byť nevyhnutne negatívny, pretože naznačuje hlboké zmeny. Ľudia už dnes nie sú ochotní plniť akékoľvek príkazy. Drogy, ktoré boli ešte pred niekoľkými rokmi zakázané, sú dnes povolené aj na „rekreačné“ účely a ľudia sú vo všeobecnosti voči príkazom úradov priebojnejší.

Zo všetkých týchto dôvodov to najhoršie ešte len príde. Podľa môjho názoru sa blížime k dobe, keď sa objaví taký prudký vírus, ktorý nás prinúti zostať doma, utesniť okno, filtrovať vzduch, ktorý vpúšťame do interiéru, umývať jedlo, ktoré jeme, mydlom skôr, ako sa ho dotkneme, a (nejako) čistiť aj pitnú vodu.

V tejto chvíli sa duchovné spojenie, v ktorom by sme všetci cítili, že sme súčasťou jedného mechanizmu, zdá byť vzdialené. Je to však to, čo je základom prírody. Preto, keď budú údery prírody čoraz častejšie a intenzívnejšie, prinúti nás to upriamiť pozornosť na spojenie medzi nami ako na jediné východisko. V tej chvíli budeme súhlasiť s tým, že sa naučíme, ako si vytvoriť solidaritu a jednotu a ako vo svojich srdciach urobiť priestor pre druhých.

V tom momente, keď obrátime svoju prirodzenosť od prijímania k dávaniu, objavíme krásu a radosť z dávania. V takomto stave nás už žiadna pandémia nebude šikanovať. Navyše sa naučíme vážiť si ego, ktoré nás svojím krivolakým spôsobom priviedlo k tomu, aby sme odhalili to dobré a príjemné vo stvorení. Je to tak, ako hovorili naši mudrci: „Ako vydobytie svetla z vnútra tmy.“

Uši a srdcia ľudí sú pred posolstvom o jednote uzavreté.

18.04.2024

Kvapkajúca voda vyhĺbi kameň, nie silou, ale vytrvalým kvapkaním: príslovie k neutíchajúcej snahe o jednotu. Cez sociálne siete sa mi posťažoval Amir, ktorý napísal nasledujúce: „Čím viac sa snažím s druhými vytvárať jednotu a dobré vzťahy, tým je to horšie. A napriek tomu stále pokračujem a pokračujem. Ako keby som nechcel prijať, že sa mi to vôbec nedarí”. [...]

Ako naučiť deti láskavosti?

16.04.2024

Šula mi píše: „Dobrý deň, Michael Laitman! Môjmu synovi je 15 rokov. A všetko sa zdá byť v poriadku, on a jeho priatelia vyrastajú v spoločnosti, kde sa im my, rodičia, snažíme vštepiť hodnoty lásky k druhým, vzájomného spojenia, priateľstva. Ale aj napriek našej snahe zrazu vidím, ako jeden druhým opovrhujú, ako ponižujú a zosmiešňujú slabších. Bolí ma srdce, [...]

Ako začať vnímať a cítiť jedinú silu, ktorá všetkému vládne.

14.04.2024

Za všetkým životom tu v tomto svete stojí jediná sila, sila lásky, odovzdania a spojenia a to, čo vnímame, je jej prejav, skrze ktorý nás táto sila chce naučiť priamemu spojeniu s ňou. Tým, že sa snažíme rozoznávať obrazy, vďaka ktorým sa prejavuje, prechádzame procesom učenia. Keď prejdeme od vonkajších k vnútorným prejavom tejto sily, začneme rozoznávať nielen [...]

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

kravy

Kmeň vtáčej chrípky H5N1 detegovali aj v kravskom mlieku, upozornila WHO

19.04.2024 17:46

Nateraz nie je známe, ako dlho môže vírus v mlieku prežiť.

SR Požiar Osada Stropkov Situácia Mimoriadna POX

Polícia začala v súvislosti s požiarom v Stropkove trestné stíhanie

19.04.2024 17:17

Po požiari, ktorý zničil deväť obydlí, ostalo bez strechy nad hlavou 49 tamojších obyvateľov, z nich 29 detí.

Ukrajinskí vojaci ďakujú Slovákom za zbierku na muníciu

Zbierka na muníciu raketovo rastie, podporila ju i Čaputová. Ďakujeme, bratia Slováci, odkazujú ukrajinskí vojaci z frontu

19.04.2024 16:30, aktualizované: 17:35

Ciieľ bol najskôr vyzbierať jeden milión eur. Vzhľadom na obrovský ohlas a ochotu posielať peniaze obrancom, je zbierka bez finančného a časového limitu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 698454x
Priemerná čítanosť článkov: 1888x

Autor blogu

Kategórie