Založ si blog

Prianie ľudstvu do nového roka

Svet sa vyvíja prostredníctvom utrpenia a dostáva čoraz viac a viac úderov. Aby sme sa dostali z tohto začarovaného kruhu, musíme pochopiť, na čom tieto údery závisia a ako môžeme svoj život zorganizovať novým spôsobom tak, aby nám i údery prinášali úžitok, a aby nás priblížili k sebe navzájom i k spoločenstvu s prírodou, t. j. k vyššej moci.

A vtedy pocítime, že žijeme v krásnom svete! V našom svete nechýba nič iné ako dobré, vyvážené spojenie medzi všetkými prírodnými časťami, zložkami. Ak by sme dokázali spojiť jednu s druhou prostredníctvom dobrých síl namiesto síl odporu, pocítili by sme naraz seba samých namiesto v tomto svete už v svete vyššom, v Rajskej záhrade.

Stačí, ak sa všetci zhodneme na tom, že chceme prebudiť tieto dobré sily, ktoré sa v nás skrývajú, aby sme mohli budovať dobré vzájomné vzťahy. Každý z nás má totiž v sebe troška tejto sily. A ak sa budeme všetci spoločne chcieť prebudiť smerom k dobru, je to možné.

Presne to musíme urobiť tesne pred nadchádzajúcim rokom 2022. Vyskúšali sme už všetky prostriedky a presvedčili sme sa, že nič nefunguje, okrem jednej veci: poďte, pokúsme sa udržať si dobré vzájomné vzťahy. Pomáhajme si navzájom svojimi myšlienkami, aby sa každý mohol podieľať na takejto vzájomnej účasti, podpore, jednote a láske.

Nenechajme nikoho „vybuchnúť“, nekričme, nevylievajme si svoj hnev na druhých. Potom môžeme skutočne uspieť a rok 2022 bude prelomom v našich vzťahoch v rodinách, medzi národmi, medzi všetkými ľuďmi. A uvidíme tiež, ako sa nám vďaka tomu podarí dosiahnuť rovnováhu v celej prírode. Všetky prírodné sily, ktoré sú teraz akoby vo vzájomnom konflikte, sa zrazu utíšia a celá príroda sa dostane do rovnováhy.

Želám svojim žiakom na celom svete, aby v novom roku načerpali ešte viac kabalistickej múdrosti a zhromaždili okolo seba ešte širšie kruhy podpory, aby sme spoločne mohli zmeniť svet k lepšiemu.

Moje želanie pre celé ľudstvo do tohto nového roka je: Poďme sa milovať, zjednotiť sa, objať sa všetci navzájom, bez akýchkoľvek rozdielov, všade na svete. Takto vyriešime všetky problémy.

Šťastný nový rok!

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383389x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie