Založ si blog

Prianie ľudstvu do nového roka

Svet sa vyvíja prostredníctvom utrpenia a dostáva čoraz viac a viac úderov. Aby sme sa dostali z tohto začarovaného kruhu, musíme pochopiť, na čom tieto údery závisia a ako môžeme svoj život zorganizovať novým spôsobom tak, aby nám i údery prinášali úžitok, a aby nás priblížili k sebe navzájom i k spoločenstvu s prírodou, t. j. k vyššej moci.

A vtedy pocítime, že žijeme v krásnom svete! V našom svete nechýba nič iné ako dobré, vyvážené spojenie medzi všetkými prírodnými časťami, zložkami. Ak by sme dokázali spojiť jednu s druhou prostredníctvom dobrých síl namiesto síl odporu, pocítili by sme naraz seba samých namiesto v tomto svete už v svete vyššom, v Rajskej záhrade.

Stačí, ak sa všetci zhodneme na tom, že chceme prebudiť tieto dobré sily, ktoré sa v nás skrývajú, aby sme mohli budovať dobré vzájomné vzťahy. Každý z nás má totiž v sebe troška tejto sily. A ak sa budeme všetci spoločne chcieť prebudiť smerom k dobru, je to možné.

Presne to musíme urobiť tesne pred nadchádzajúcim rokom 2022. Vyskúšali sme už všetky prostriedky a presvedčili sme sa, že nič nefunguje, okrem jednej veci: poďte, pokúsme sa udržať si dobré vzájomné vzťahy. Pomáhajme si navzájom svojimi myšlienkami, aby sa každý mohol podieľať na takejto vzájomnej účasti, podpore, jednote a láske.

Nenechajme nikoho „vybuchnúť“, nekričme, nevylievajme si svoj hnev na druhých. Potom môžeme skutočne uspieť a rok 2022 bude prelomom v našich vzťahoch v rodinách, medzi národmi, medzi všetkými ľuďmi. A uvidíme tiež, ako sa nám vďaka tomu podarí dosiahnuť rovnováhu v celej prírode. Všetky prírodné sily, ktoré sú teraz akoby vo vzájomnom konflikte, sa zrazu utíšia a celá príroda sa dostane do rovnováhy.

Želám svojim žiakom na celom svete, aby v novom roku načerpali ešte viac kabalistickej múdrosti a zhromaždili okolo seba ešte širšie kruhy podpory, aby sme spoločne mohli zmeniť svet k lepšiemu.

Moje želanie pre celé ľudstvo do tohto nového roka je: Poďme sa milovať, zjednotiť sa, objať sa všetci navzájom, bez akýchkoľvek rozdielov, všade na svete. Takto vyriešime všetky problémy.

Šťastný nový rok!

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550268x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie