Založ si blog

Prianie ľudstvu do nového roka

Svet sa vyvíja prostredníctvom utrpenia a dostáva čoraz viac a viac úderov. Aby sme sa dostali z tohto začarovaného kruhu, musíme pochopiť, na čom tieto údery závisia a ako môžeme svoj život zorganizovať novým spôsobom tak, aby nám i údery prinášali úžitok, a aby nás priblížili k sebe navzájom i k spoločenstvu s prírodou, t. j. k vyššej moci.

A vtedy pocítime, že žijeme v krásnom svete! V našom svete nechýba nič iné ako dobré, vyvážené spojenie medzi všetkými prírodnými časťami, zložkami. Ak by sme dokázali spojiť jednu s druhou prostredníctvom dobrých síl namiesto síl odporu, pocítili by sme naraz seba samých namiesto v tomto svete už v svete vyššom, v Rajskej záhrade.

Stačí, ak sa všetci zhodneme na tom, že chceme prebudiť tieto dobré sily, ktoré sa v nás skrývajú, aby sme mohli budovať dobré vzájomné vzťahy. Každý z nás má totiž v sebe troška tejto sily. A ak sa budeme všetci spoločne chcieť prebudiť smerom k dobru, je to možné.

Presne to musíme urobiť tesne pred nadchádzajúcim rokom 2022. Vyskúšali sme už všetky prostriedky a presvedčili sme sa, že nič nefunguje, okrem jednej veci: poďte, pokúsme sa udržať si dobré vzájomné vzťahy. Pomáhajme si navzájom svojimi myšlienkami, aby sa každý mohol podieľať na takejto vzájomnej účasti, podpore, jednote a láske.

Nenechajme nikoho „vybuchnúť“, nekričme, nevylievajme si svoj hnev na druhých. Potom môžeme skutočne uspieť a rok 2022 bude prelomom v našich vzťahoch v rodinách, medzi národmi, medzi všetkými ľuďmi. A uvidíme tiež, ako sa nám vďaka tomu podarí dosiahnuť rovnováhu v celej prírode. Všetky prírodné sily, ktoré sú teraz akoby vo vzájomnom konflikte, sa zrazu utíšia a celá príroda sa dostane do rovnováhy.

Želám svojim žiakom na celom svete, aby v novom roku načerpali ešte viac kabalistickej múdrosti a zhromaždili okolo seba ešte širšie kruhy podpory, aby sme spoločne mohli zmeniť svet k lepšiemu.

Moje želanie pre celé ľudstvo do tohto nového roka je: Poďme sa milovať, zjednotiť sa, objať sa všetci navzájom, bez akýchkoľvek rozdielov, všade na svete. Takto vyriešime všetky problémy.

Šťastný nový rok!

Čo robiť, keď v rodine panuje nenávisť

21.05.2024

Keď sa v rodinných vzťahoch objaví nenávisť, je potrebná trpezlivosť, porozumenie a tiež uznanie, že ostatní členovia rodiny zdieľajú rovnaké bolestivé pocity, dojmy a túžby. V každom sa skrýva láska i nenávisť, ktoré sa môžu v rôznych okamihoch zladiť aj rozchádzať. Navyše je zbytočné tieto pocity stupňovať a dramatizovať. Primárne je potrebné sa [...]

Ako sa skupiny ľudí rozhodujú kolektívnym spôsobom?

18.05.2024

Talmud opisuje, ako bola Tóra preložená do gréčtiny: „Král Ptolemaios raz zhromaždil 72 starších. Umiestnil ich do 72 komnát, každého zvlášť, pričom im neprezradil, prečo sú povolaní. Vošiel do každej miestnosti a povedal: ‚Napíšte mi Tóru Mojžiša, vášho učiteľa.‘ Boh každému vložil do srdca, aby prekladal rovnako ako všetci ostatní.“ 72 [...]

Ak urobíte niečo dobré pre druhých, očakávate niečo naspäť?

16.05.2024

V jednom citáte od Benjamina Franklina sa hovorí: „Ten, kto ti raz preukázal láskavosť, bude ochotnejší preukázať ti ďalšiu, než ten, ktorému si sám láskavosť preukázal.“ Iný spôsob vyjadrenia znie: „Neočakávaj protislužbu od niekoho, pre koho si sám dobro vykonal.“ Podvedome však očakávame v nejakej forme návrat toho, čo sme dali, akoby sme uzavreli obchod a [...]

mozner, karas

Susko stiahol ústavnú sťažnosť v prípade sudcu Moznera, ktorú podala Dubovcová

22.05.2024 15:18

Podľa Moznera išlo o reakciu vtedajšej ministerky na jeho kritiku reformy súdnej mapy

Mihail Kogalniceanu, Constanta, základňa NATO, Rumunsko, Apache, vojaci

Vlk je za dverami, neutrálne štáty by sa mali pridať k NATO a členovia zvýšiť výdavky na armádu, vyzval Londýn

22.05.2024 15:15

Budem sa zasadzovať za to, aby sa do NATO zapojili všetci, ktorí využívajú ochranný dáždnik aliancie, vyhlásil minister Shapps.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Atentátnik na Fica prišiel o advokátku. Vybral si nového zástupcu sám?

22.05.2024 13:47

Od atentátu na predsedu vlády Roberta Fica prešiel týždeň.

rusko, malka

Ruská delostrelecká fraška: Prachové náplne rozvrátili bojovú efektivitu

22.05.2024 13:11

Strelci kritizovali vedenie, že prachové náplne v munícii majú odlišné váhy a každý granát letí inak.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 717466x
Priemerná čítanosť článkov: 1878x

Autor blogu

Kategórie