Založ si blog

Ako môžeme ovládnuť čas?

Časopis Cambridgeskej univerzity oznámil, že výskumníci z Cambridge našli spôsob, ako „vrátiť hodiny ľudských kožných buniek o 30 rokov“. Obsah článku je už o niečo menej sľubný a vysvetľuje, že výskumníci dokázali „čiastočne obnoviť funkciu starších buniek, ako aj upraviť ich biologický vek“ a že „v experimentoch, ktoré simulovali zranenie kože, čiastočne omladené bunky sa správali viac ako mladé bunky“. Hoci sa výskumníci domnievajú, že „tieto zistenia by mohli v konečnom dôsledku priniesť revolúciu v oblasti regeneračnej medicíny“, ja si tým až taký istý nie som. Navyše, aj keby sa tak stalo, pôjde to proti prírode a „zrážka“ s prírodou sa nikdy neodporúča.

Regenerácia buniek by mohla pomôcť pri niektorých zraneniach alebo zdravotných problémoch, ale nebude fungovať pre celé telo. Nebudeme schopní omladnúť o tridsať rokov a akýkoľvek pokus o to na nás privolá poruchy a choroby, ktoré nám to znemožnia.

Okrem toho by som si takýto zákrok ani nechcel nechať urobiť, pretože si nemyslím, že začať odznova je až taký skvelý nápad. Môžeme si myslieť, že skúsenosti, ktoré sme za tie roky získali, nám pomôžu, ak budeme opäť mladí, ale nebude to tak, nebudeme múdrejší.

Naše telá nie sú stvorené na to, aby žili večne. Sú tu na to, aby slúžili ako prostriedky na dosiahnutie niečoho oveľa väčšieho, než je fyzická existencia. Skutočný život neexistuje v medziach tela, ale v spojeniach medzi ľuďmi, spojeniach na všetkých úrovniach: tela (ktoré už máme), mysle (z ktorej máme len časť) a ducha (z ktorého zatiaľ nemáme nič).

Pretože duchovný život spočíva v spojeniach medzi srdcami ľudí, kde sa ich túžby a snahy prelínajú a kde sa navzájom cítia aj bez slov – preto nie je obmedzený telom ani časom. Nepotrebujeme pretáčať hodiny, pretože na začiatku žiadne hodiny nie sú.

Schopnosť omladzovať naše bunky znamená, že budeme naďalej žiť v neustálom strachu zo smrti a utrpenia. To nás obmedzuje na naše ego a drží nás uväznených v našich telách. Schopnosť spojiť sa s celou realitou na duchovnej úrovni znamená, že sme sa povzniesli nad svoje ego a prelomili sme priečky, vďaka ktorým sa cítime oddelení.

Pre takého človeka nemá fyzický čas význam. Namiesto toho existuje večný tok túžob a pocitov, ktoré neustále vytvárajú nové spojenia a nové skúsenosti.

Aby sme sa dostali na takúto úroveň, musíme obrátiť svoje zameranie z uspokojovania svojho ega na starostlivosť o vzťahy s druhými a ich neustále zlepšovanie. Ak na tom budeme pracovať s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, budeme schopní postupne pozdvihnúť tieto spojenia na úroveň, kde telo stratí význam a ľudia sa začnú navzájom cítiť bez ohľadu na miesto alebo fyzickú prítomnosť.

Keď to dosiahneme s jediným človekom, môžeme to zopakovať so všetkými a so všetkým; objavíme tak časť reality, do ktorej sme doteraz neboli zasvätení. Vtedy sa povznesieme nad čas. Ukazuje sa, že kľúč k dosiahnutiu nesmrteľnosti prekvapivo nespočíva v biológii, ale v našich vzájomných prepojeniach.

Čo keď sa v otázke klímy vo všetkom mýlime?

03.07.2022

Čo keď sa v otázke klímy vo všetkom mýlime? Čo by sme robili, keby sme sa dozvedeli, že aerosóly, ktoré znečisťujú vzduch, ho zároveň ochladzujú a zmierňujú skleníkový efekt? A čo keby sme sa dozvedeli aj to, že sopečné erupcie, ktoré produkujú CO2 a iné skleníkové plyny, ktoré zohrievajú atmosféru, tiež produkujú popol, ktorý blokuje slnečné lúče a [...]

O pápežovi Františkovi a tretej svetovej vojne

01.07.2022

Minulý týždeň bol zverejnený rozhovor redaktorov európskych jezuitských publikácií s pápežom Františkom, v ktorom označil rusko-ukrajinskú vojnu za začiatok tretej svetovej vojny. Ako prvý zverejnila rozhovor talianska jezuitská publikácia La Civiltà Cattolica a pápež v ňom prehlásil: „Svet je vo vojne. Pre mňa bola dnes vyhlásená tretia svetová vojna.“ [...]

Kráľovná Alžbeta a úloha monarchií

29.06.2022

„Vyhlasujem pred vami všetkými, že celý svoj život, či už bude dlhý alebo krátky, zasvätím vašim službám.“ To boli slová záväzku vtedajšej princeznej Alžbety pred tým, ako sa stala kráľovnou. Je prvým britským monarchom, ktorý oslávil platinové jubileum svojej vlády. Tento mesiac si pripomíname sedemdesiat rokov jej služby ľudu Spojeného kráľovstva. Ľudia sa [...]

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Punta Rocca / Ľadovec / Príroda / Alpy /

Nezvestných horolezcov v talianskych Alpách hľadajú aj dronmi. Nádej na ich záchranu však slabne

05.07.2022 16:58

Medzi nezvestnými sú i traja českí občania. Masa odtrhnutého ľadovca sa rútila dolu svahom rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu.

Cherson / Vojna na UA / Vojak / Armáda /

Proruskú vládu v okupovanom Chersone povedie bývalý príslušník FSB

05.07.2022 15:40

Jelisejev doteraz pôsobil ako zástupca šéfa vlády ruskej Kaliningradskej oblasti.

Pápež František

Vatikán chce predĺžiť kritizovanú zmluvu s Čínou o menovaní biskupov

05.07.2022 15:15

Kritici poukazujú na to, že od podpisu zmluvy v roku 2018 bolo v Číne so súhlasom pápeža menovaných len šesť biskupov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 360370x
Priemerná čítanosť článkov: 1959x

Autor blogu

Kategórie