Založ si blog

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom.

Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie.

Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás stvorila a udržuje, a ktorá nás môže naplniť dokonalým spôsobom.
Sme na vývojovej ceste k objaveniu tej sily, ale nie všetci si uvedomujeme ten cieľ alebo proces, ktorým smerujeme k jeho dosiahnutiu.

A preto si prajeme poznať svoj osud, proces v ktorom sa nachádzame, čo je zakorenené v prírode a plán, na základe ktorého príroda funguje.

V súlade s tým sa pri hazarde cítime ako vedci v laboratóriu. Vyjadrujeme ním svoju túžbu objaviť vzorec, na základe ktorého funguje príroda a ľudstvo.

Chápem hráčov a cítim s nimi, hoci sám nie som hazardný hráč a nikdy ma hazard nelákal. Ale moju manželku, hoc váženú dámu, hranie rôznych, na hazarde založených, hier priťahuje. Vychádza to z hľadania sily osudu, ktorá na nás pôsobí. Ak dovolíme ľuďom, aby sa s touto silou stretli, potom ju budú vnímať a pocítia ju.

Mohlo by sa zdať, že hráč posadnutý hazardom chce len rýchlo zarobiť, ale tu nejde o peniaze. S radosťou môže peniaze prehrať alebo vyhrať, takže o to nejde. Závislý hráč hľadá vnútorné spojenie s Vyššou mocou, ktorá na nás pôsobí v každom okamihu. Je tu duchovný aspekt, ktorý je prítomný vo všetkých hrách.

Aký je duchovný aspekt hier? Hry sú aktivity, v ktorých hráči stúpajú z jednej úrovne na druhú. Pri hraní hier dopredu nepoznáme ich výsledok. Tak je to aj v živote. V tomto zmysle by sme mohli povedať, že vedec, ktorý vykonáva experimenty alebo niečo skúma, je istým druhom hazardného hráča.

A podobne sa správame v mnohých oblastiach nášho života. Ak chceme postupovať na bezpečnom základe, musíme sa odpútať od predstavy osudu a vstúpiť do hazardu s vlastným životom.

Pokiaľ ide o prekonanie deštruktívnej závislosti na hazarde, je písané, že Tóra uzdravuje každého. Každému, kto je závislý na hazarde, odporúčam otvoriť a čítať kabalistické knihy. Metódy Kabaly nás prevedú cez proces hazardnej hry, t. j. cez riziká, pokusy a hľadanie, aby sme mohli odhaliť a pocítiť iskru, ktorá v nás existuje. Necháva nás takmer neustále na hrane, vo vedomí, že túto iskru môžeme kedykoľvek buď stratiť, alebo naopak, zvýšiť jej intenzitu. Uplatňovaním metód Kabaly získavame pocit veľkého zadosťučinenia popri nadobúdaní vedomostí, múdrosti a uvedomení o našich životoch. Pravidelne sa zapájame do hry, aby sme postúpili na rozsiahlejšie a vyššie úrovne vnímania reality.

 

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738042x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie