Založ si blog

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje.
Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom.

„Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Necítim žiadnu formu istoty ani záruky vo vzrastajúcej globálnej podpore Izraela. Našu budúcnosť si potrebujeme zabezpečiť my sami, a to prostredníctvom budovania láskyplných vzťahov, blízkosti a starostlivosti jeden o druhého. Bolo to práve budovanie vzájomnosti a jednoty, ktoré dalo v minulosti vzniku nášho národa. Pôvodne sme neboli národ, ale skupina ľudí, ktorá sa spojila pod spoločnou myšlienkou dosiahnuť lásku nad všetkými našimi rozdielmi, a práve tento typ spojenia umožnil vzniku nášho národa. Ak sa nám podarí realizovať tento prístup aj dnes, nikto sa na nás nebude sťažovať.

Ba čo viac, je nesprávne si myslieť, že rastúca globálna podpora, po útokoch hnutia Hamas na Izraelské obyvateľstvo, pomáha svetu v prebiehajúcom konflikte Izrael lepšie pochopiť a cítiť. Ľudia môžu súcitiť s ostatnými, iba pokiaľ sa dokážu vcítiť do ich pocitov. Vlastnosti a kvality, ktoré z ľudí Izraela vytvorili národ, sú však nad ich vrodenú prirodzenosť, a preto sa do nich nich nik nedokáže vcítiť. A teda postoje sveta voči národu Izraela sú prirodzené.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

Pre získanie skutočnej priaznivej odozvy zo sveta je napísané, „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

 

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761286x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie