Založ si blog

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje.
Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom.

„Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Necítim žiadnu formu istoty ani záruky vo vzrastajúcej globálnej podpore Izraela. Našu budúcnosť si potrebujeme zabezpečiť my sami, a to prostredníctvom budovania láskyplných vzťahov, blízkosti a starostlivosti jeden o druhého. Bolo to práve budovanie vzájomnosti a jednoty, ktoré dalo v minulosti vzniku nášho národa. Pôvodne sme neboli národ, ale skupina ľudí, ktorá sa spojila pod spoločnou myšlienkou dosiahnuť lásku nad všetkými našimi rozdielmi, a práve tento typ spojenia umožnil vzniku nášho národa. Ak sa nám podarí realizovať tento prístup aj dnes, nikto sa na nás nebude sťažovať.

Ba čo viac, je nesprávne si myslieť, že rastúca globálna podpora, po útokoch hnutia Hamas na Izraelské obyvateľstvo, pomáha svetu v prebiehajúcom konflikte Izrael lepšie pochopiť a cítiť. Ľudia môžu súcitiť s ostatnými, iba pokiaľ sa dokážu vcítiť do ich pocitov. Vlastnosti a kvality, ktoré z ľudí Izraela vytvorili národ, sú však nad ich vrodenú prirodzenosť, a preto sa do nich nich nik nedokáže vcítiť. A teda postoje sveta voči národu Izraela sú prirodzené.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

Pre získanie skutočnej priaznivej odozvy zo sveta je napísané, „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

 

Čo si myslíte o obavách Elona Muska z hrozby umelej inteligencie?

19.02.2024

Elon Musk, ktorý je angažovaný v rôznych spoločnostiach zaoberajúcich sa umelou inteligenciou, varoval pred jej potenciálnymi nebezpečenstvami, čím rozprúdil debatu o jej rizikách a nutnosti regulácie. Upozornil na hrozbu, že by umelá inteligencia mohla viesť k skaze ľudskej civilizácie a zdôraznil potrebu vládnej regulácie, než bude príliš neskoro. Muskove obavy sú [...]

Škodia nám technológie?

16.02.2024

Technológie nám slúžia prostredníctvom prelomových objavov v medicíne, ktoré zachraňujú životy, a inovácií, ktoré pomáhajú našim profesiám a každodennému životu. Veľká časť technologického pokroku však spôsobuje spúšť, pretože sa zameriava na vytváranie stále sofistikovanejších spôsobov zabíjania, ubližovania a vykorisťovania ľudí. Ako môžeme [...]

Bol by život bez nezhôd lepší?

14.02.2024

Mohlo by sa zdať, že život by bol lepší bez nezhôd, pretože by sme potom nemali vojny a konflikty, ale zďaleka to tak nie je. Bez nezhôd by bol náš život jednostranný, nevyvážený a ľudstvo by sa nemohlo rozvíjať. Kabalista Yehuda Ashlag (Baal HaSulam) vo svojom článku „Sloboda“ píše o tom, ako ľudstvo napreduje prostredníctvom nezhôd: „Musíme byť bdelí, aby sme [...]

Alternatíva pre Nemecko / AfD /

Najmenej od júna. Krajne pravicovej AfD klesajú preferencie, stále je však pred Scholzom

20.02.2024 23:29

V prípade, že by sa voľby konali v nedeľu, opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) by získala 30 %.

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

Vladimir Kara-Murza

Kara-Murza tvrdí, že Navaľného dal zabiť Putin: Bol jeho osobným väzňom. Pripomenul 307 obetí z roku 1999

20.02.2024 22:14

Pomstychtivý, zbabelý, chamtivý starec zničí každého, v kom vidí ohrozenie svojej moci, napísal o Putinovi väznený politik.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 346
Celková čítanosť: 668806x
Priemerná čítanosť článkov: 1933x

Autor blogu

Kategórie