Založ si blog

Myslíte si, že v budúcnosti môžeme mať život v mieri a bez akýchkoľvek vojen?

V knihe proroka Izaiáša je známy výrok: „A svoje meče prekujú na pluhy a svoje kopije na kosáky. A národ nepozdvihne meč proti národu a nebudú sa už pripravovať na vojnu.“ (Izaiáš 2, 2-4).

Aj keď to dnes znie nereálne, je to pravdivé proroctvo a splní sa. Proroci sa nemýlia, pretože vidia budúcnosť, akoby to bola prítomnosť.

Toto proroctvo hovorí o čase, keď sa odhalí úplný pravdivý obraz vesmíru, keď každý bude vedieť a vnímať, ako prírodné zákony ovládajú všetko a všetkých. Je to stav, ktorý každý dosiahne pochopením, precítením a videním – zjavením.

V tomto výroku vidíme veľmi želaný stav sveta bez vojen, t. j. „A svoje meče prekujú na pluhy a svoje kopije na kosáky“. Samozrejme, v takomto stave nebude potrebné bojovať a namiesto úsilia vynaloženého na boj vznikne priestor na tvorivú prácu. Používanie “ kosákov“ a zakladanie záhrad symbolizuje náš spoločný mierový život.

Okrem toho tento mierový stav nie je tým, čo dnes definujeme ako mier, t. j. dohodou o nevedení vojen alebo konfliktov. Skôr opisuje stav mieru v plnohodnotnom zmysle, pretože „mier“ v hebrejčine („Shalom“) znamená „celistvosť“ („Shlemut“); stav, keď naplnenie, ktoré vstupuje do nášho života, je úplné.

To sú stavy, ktoré nás čakajú, keď si uvedomíme pôsobenie prírodných zákonov v našom živote napriek tomu, že ich nedodržiavame. Takéto stavy dosiahneme, ak po nich budeme túžiť. V ľudskej evolúcii príde štádium, keď pocítime, že nemôžeme byť naďalej oddelení od poznania a prežívania skutočných prírodných zákonov, ktoré nás riadia, a že ich objavenie/odhalenie v našom živote je všetko, čo nám chýba.

Je to stav, ktorý si zatiaľ nevieme predstaviť, pretože po ňom ešte netúžime. Čím viac budeme v budúcnosti trpieť, tým ochotnejšie budeme túžiť po odhalení pravých zákonov prírody v našich životoch. Takéto želanie sa však dá dosiahnuť aj bez týchto utrpení. Čím viac budeme do svojho života začleňovať učenie zamerané na posilnenie spojenia a čím viac si vďaka tomu uvedomíme potrebu a dôležitosť pozitívneho spojenia napriek našim egocentrickým a rozdeľujúcim motívom, tým viac budeme pripravovať pôdu pre vznik túžby byť v súlade so zákonmi prírody, zákonmi úplného spojenia a vzájomnej závislosti. Dúfam, že prostredníctvom učenia o obohacujúcom spojení dosiahneme pokrok v približovaní sa k túžbe objaviť v našom živote skutočné zákony prírody. Dúfam, že sa nám podarí zvýšiť naše povedomie a vnímanie reality, v ktorej sa nachádzame, čím znížime potrebu rozličných rán na ceste k budúcim mierovým stavom, ktoré opisuje prorok Izaiáš.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738121x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie