Založ si blog

Je vývoj umelej inteligencie prekliatím alebo darom?

Nesúhlasím s tým, že by sme mali pozastaviť vývoj umelej inteligencie. Tým nič nedosiahneme a všeobecne pokrok bude pokračovať.

Keď sa na to pozrieme z vnútornej úrovne, tak vďaka tomuto pokroku, dostávame príležitosť vytvoriť umelú inteligenciu (AI) preto, aby sme získali priestor na prácu na sebe. Čím viac budeme takú technológiu vyvíjať, tým viac bude AI robiť prácu za nás a my tým získame viac času a priestoru pre prácu na sebe.

Čo znamená „práca na sebe“? Práca na sebe je vlastne práca na zmene našej egoistickej prirodzenosti na altruistickú.

Našou vrodenou prirodzenosťou je egoistická túžba užívať si iba pre vlastný prospech, čo nás robí protikladnými vlastnostiam prírody. Evolúcia nás postupne privádza do stavu, kedy potrebujeme obrátiť svoju prirodzenosť a objaviť nový, harmonický a pokojný život s vlastnosťami prírody, ktorá je dávajúca.

Technologický pokrok, zjednodušenie ľudskej práce a jej odovzdanie strojom, prebieha preto, aby sme nakoniec prestali obsluhovať stroje a začali pracovať na sebe.

Motorom toho, čo vnímame ako ľudský pokrok, je naša rastúca egoistická túžba užívať si, ktorá nás núti sa neustále snažiť, aby náš život bol pohodlnejší ako bol pre predošlé generácie. Náš vývoj smeruje k uvedomeniu si, že egoizmus je sila zla, ktorú príroda vytvorila zámerne, aby nám ukázala svoju altruistickú stránku. Toto poznanie nás vedie k tomu, aby sme obrátili ego do jeho novej podoby: do vlastnosti lásky a odovzdania. Všeobecne podporujem všetok vývoj, ktorý nás postupne vedie k tejto premene egoizmu na altruizmus.

 

Uši a srdcia ľudí sú pred posolstvom o jednote uzavreté.

18.04.2024

Kvapkajúca voda vyhĺbi kameň, nie silou, ale vytrvalým kvapkaním: príslovie k neutíchajúcej snahe o jednotu. Cez sociálne siete sa mi posťažoval Amir, ktorý napísal nasledujúce: „Čím viac sa snažím s druhými vytvárať jednotu a dobré vzťahy, tým je to horšie. A napriek tomu stále pokračujem a pokračujem. Ako keby som nechcel prijať, že sa mi to vôbec nedarí”. [...]

Ako naučiť deti láskavosti?

16.04.2024

Šula mi píše: „Dobrý deň, Michael Laitman! Môjmu synovi je 15 rokov. A všetko sa zdá byť v poriadku, on a jeho priatelia vyrastajú v spoločnosti, kde sa im my, rodičia, snažíme vštepiť hodnoty lásky k druhým, vzájomného spojenia, priateľstva. Ale aj napriek našej snahe zrazu vidím, ako jeden druhým opovrhujú, ako ponižujú a zosmiešňujú slabších. Bolí ma srdce, [...]

Ako začať vnímať a cítiť jedinú silu, ktorá všetkému vládne.

14.04.2024

Za všetkým životom tu v tomto svete stojí jediná sila, sila lásky, odovzdania a spojenia a to, čo vnímame, je jej prejav, skrze ktorý nás táto sila chce naučiť priamemu spojeniu s ňou. Tým, že sa snažíme rozoznávať obrazy, vďaka ktorým sa prejavuje, prechádzame procesom učenia. Keď prejdeme od vonkajších k vnútorným prejavom tejto sily, začneme rozoznávať nielen [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 698611x
Priemerná čítanosť článkov: 1888x

Autor blogu

Kategórie