Založ si blog

Zabíja imigrácia New York?

V poslednom čase sa veľa hovorí o imigračnej kríze v New Yorku. Čoraz viac migrantov si vytvára domov v uliciach Manhattanu, kde si v chladných zimných mesiacoch stavajú stany a prespávajú na chodníkoch.

 

Starosta New Yorku vyslovil myšlienku umiestniť migrantov na výletné lode. Na druhej strane však niektorí požadujú uzavretie hraníc a vyzývajú na návrat migrantov do ich domovských krajín. Situácia je skutočne zložitá.

 

V súčasnosti sú milióny ľudí na celom svete v pohybe a hľadajú lepší život. Záleží však na tom, kde sa usadia a Sibír nepatrí práve medzi ich najobľúbenejšie miesta. Manhattan sa rozhodne javí ako oveľa jasnejšia možnosť.

 

Na jednej strane prisťahovalci vybudovali Ameriku do dnešnej podoby. Ale na druhej strane sa časy zmenili a Američania sa teraz cítia ako domáci. Chcú svoje pohodlie a myšlienka prijatia každého človeka stratila svoju silu.

 

Veľkou otázkou je, či je správne, aby krajina zatvorila svoje dvere nelegálnym prisťahovalcom. Ja hovorím, že áno. Každá krajina má právo rozhodovať o tom, kto do nej vstúpi a kto nie, a to vrátane stanovenia pravidiel.

 

Potom však prichádza hlbšia otázka. A čo pocit domova? Je správne cítiť, že váš domov je výlučne váš? No, nie tak celkom. Závisí to od vašich hodnôt a pocitov, ale myšlienka spoločnej planéty pre všetkých získava na sile.

 

Kedysi som bol optimistom, že ľudia prídu na to, že nič na tomto svete nie je skutočne ich. Ale dnes sa ľudstvo správa, akoby svet bol jeho osobným ihriskom, a pritom ho ničí.

 

Budúcnosť? V ideálnom prípade potrebuje ľudstvo poriadnu prevýchovu. Mali by sme sa na celú planétu pozerať ako na náš spoločný domov a spoločne pracovať na tom, aby bola pre všetkých dobrým domovom.

 

Náš svet dnes prechádza zmenami ako nikdy predtým v histórii. Čím viac sme celosvetovo prepojení a vzájomne závislí, tým viac sa nám ukazuje, že musíme zmeniť svoj pohľad z „toto je moje miesto, moja krajina“ na „toto je náš spoločný domov pre všetkých“. Nastal čas oslobodiť sa od myslenia, podľa ktorého organizujeme svoj život pre svoj osobný prospech, a namiesto toho žiť tak, aby sme prinášali prospech ostatným a celému ľudstvu. Ak sa nám tento posun podarí uskutočniť v masovom meradle, budeme svedkami zrodu úplne nového harmonického a mierového sveta.

Uši a srdcia ľudí sú pred posolstvom o jednote uzavreté.

18.04.2024

Kvapkajúca voda vyhĺbi kameň, nie silou, ale vytrvalým kvapkaním: príslovie k neutíchajúcej snahe o jednotu. Cez sociálne siete sa mi posťažoval Amir, ktorý napísal nasledujúce: „Čím viac sa snažím s druhými vytvárať jednotu a dobré vzťahy, tým je to horšie. A napriek tomu stále pokračujem a pokračujem. Ako keby som nechcel prijať, že sa mi to vôbec nedarí”. [...]

Ako naučiť deti láskavosti?

16.04.2024

Šula mi píše: „Dobrý deň, Michael Laitman! Môjmu synovi je 15 rokov. A všetko sa zdá byť v poriadku, on a jeho priatelia vyrastajú v spoločnosti, kde sa im my, rodičia, snažíme vštepiť hodnoty lásky k druhým, vzájomného spojenia, priateľstva. Ale aj napriek našej snahe zrazu vidím, ako jeden druhým opovrhujú, ako ponižujú a zosmiešňujú slabších. Bolí ma srdce, [...]

Ako začať vnímať a cítiť jedinú silu, ktorá všetkému vládne.

14.04.2024

Za všetkým životom tu v tomto svete stojí jediná sila, sila lásky, odovzdania a spojenia a to, čo vnímame, je jej prejav, skrze ktorý nás táto sila chce naučiť priamemu spojeniu s ňou. Tým, že sa snažíme rozoznávať obrazy, vďaka ktorým sa prejavuje, prechádzame procesom učenia. Keď prejdeme od vonkajších k vnútorným prejavom tejto sily, začneme rozoznávať nielen [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 21:24

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 698677x
Priemerná čítanosť článkov: 1888x

Autor blogu

Kategórie