Založ si blog

Je vývoj umelej inteligencie prekliatím alebo darom?

Nesúhlasím s tým, že by sme mali pozastaviť vývoj umelej inteligencie. Tým nič nedosiahneme a všeobecne pokrok bude pokračovať.

Keď sa na to pozrieme z vnútornej úrovne, tak vďaka tomuto pokroku, dostávame príležitosť vytvoriť umelú inteligenciu (AI) preto, aby sme získali priestor na prácu na sebe. Čím viac budeme takú technológiu vyvíjať, tým viac bude AI robiť prácu za nás a my tým získame viac času a priestoru pre prácu na sebe.

Čo znamená „práca na sebe“? Práca na sebe je vlastne práca na zmene našej egoistickej prirodzenosti na altruistickú.

Našou vrodenou prirodzenosťou je egoistická túžba užívať si iba pre vlastný prospech, čo nás robí protikladnými vlastnostiam prírody. Evolúcia nás postupne privádza do stavu, kedy potrebujeme obrátiť svoju prirodzenosť a objaviť nový, harmonický a pokojný život s vlastnosťami prírody, ktorá je dávajúca.

Technologický pokrok, zjednodušenie ľudskej práce a jej odovzdanie strojom, prebieha preto, aby sme nakoniec prestali obsluhovať stroje a začali pracovať na sebe.

Motorom toho, čo vnímame ako ľudský pokrok, je naša rastúca egoistická túžba užívať si, ktorá nás núti sa neustále snažiť, aby náš život bol pohodlnejší ako bol pre predošlé generácie. Náš vývoj smeruje k uvedomeniu si, že egoizmus je sila zla, ktorú príroda vytvorila zámerne, aby nám ukázala svoju altruistickú stránku. Toto poznanie nás vedie k tomu, aby sme obrátili ego do jeho novej podoby: do vlastnosti lásky a odovzdania. Všeobecne podporujem všetok vývoj, ktorý nás postupne vedie k tejto premene egoizmu na altruizmus.

 

Čo robiť, keď v rodine panuje nenávisť

21.05.2024

Keď sa v rodinných vzťahoch objaví nenávisť, je potrebná trpezlivosť, porozumenie a tiež uznanie, že ostatní členovia rodiny zdieľajú rovnaké bolestivé pocity, dojmy a túžby. V každom sa skrýva láska i nenávisť, ktoré sa môžu v rôznych okamihoch zladiť aj rozchádzať. Navyše je zbytočné tieto pocity stupňovať a dramatizovať. Primárne je potrebné sa [...]

Ako sa skupiny ľudí rozhodujú kolektívnym spôsobom?

18.05.2024

Talmud opisuje, ako bola Tóra preložená do gréčtiny: „Král Ptolemaios raz zhromaždil 72 starších. Umiestnil ich do 72 komnát, každého zvlášť, pričom im neprezradil, prečo sú povolaní. Vošiel do každej miestnosti a povedal: ‚Napíšte mi Tóru Mojžiša, vášho učiteľa.‘ Boh každému vložil do srdca, aby prekladal rovnako ako všetci ostatní.“ 72 [...]

Ak urobíte niečo dobré pre druhých, očakávate niečo naspäť?

16.05.2024

V jednom citáte od Benjamina Franklina sa hovorí: „Ten, kto ti raz preukázal láskavosť, bude ochotnejší preukázať ti ďalšiu, než ten, ktorému si sám láskavosť preukázal.“ Iný spôsob vyjadrenia znie: „Neočakávaj protislužbu od niekoho, pre koho si sám dobro vykonal.“ Podvedome však očakávame v nejakej forme návrat toho, čo sme dali, akoby sme uzavreli obchod a [...]

mozner, karas

Susko stiahol ústavnú sťažnosť v prípade sudcu Moznera, ktorú podala Dubovcová

22.05.2024 15:18

Podľa Moznera išlo o reakciu vtedajšej ministerky na jeho kritiku reformy súdnej mapy

Mihail Kogalniceanu, Constanta, základňa NATO, Rumunsko, Apache, vojaci

Vlk je za dverami, neutrálne štáty by sa mali pridať k NATO a členovia zvýšiť výdavky na armádu, vyzval Londýn

22.05.2024 15:15

Budem sa zasadzovať za to, aby sa do NATO zapojili všetci, ktorí využívajú ochranný dáždnik aliancie, vyhlásil minister Shapps.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Atentátnik na Fica prišiel o advokátku. Vybral si nového zástupcu sám?

22.05.2024 13:47

Od atentátu na predsedu vlády Roberta Fica prešiel týždeň.

rusko, malka

Ruská delostrelecká fraška: Prachové náplne rozvrátili bojovú efektivitu

22.05.2024 13:11

Strelci kritizovali vedenie, že prachové náplne v munícii majú odlišné váhy a každý granát letí inak.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 717477x
Priemerná čítanosť článkov: 1878x

Autor blogu

Kategórie