Kto je skutočný vedec?

„Sám seba vnímam len ako dieťa hrajúce sa na pláži, zatiaľ čo predo mnou sa rozprestierajú neobjavené oceány pravdy.“ – Isaac Newton

Pre Newtona bolo prirodzené neustále pociťovať a skúmať svet očami dieťaťa. Ku všetkému pristupoval tak, že aj keď našiel niekoľko obyčajných kamienkov, dokázal sa z toho radovať. Za tento dar bol vďačný a po celý život zostal skromným.

Newton skúmal svet tak, že odpovede na otázky hľadal vo vlastnom vnútri. Tento spôsob práce v dnešnej dobe nahradili technické a technologické metódy a tak už žiadni Newtonovci nežijú. Posledným takým „Newtonom“ bol, podľa môjho súdu, Lev Landau. Po ňom už nikto ďalší týmto spôsobom nepracoval.

Vedci typu „Newton“ sa už nevyskytujú. Od jeho čias totiž žiadny vedec nemohol pracovať prirodzeným spôsobom, pretože skutočné odhaľovanie pravdy je v rozpore so záujmami vlády. Vedci dnes naozaj nehľadajú, ale zúčastňujú sa iba rôznych seminárov a akadémií, ktoré pre nich tieto vlády organizujú. Inak mlčia a plnia iba požiadavky na výrobu rôznych technológií a zbraní.

Vedec je ten, kto chce pochopiť zmysel života na tomto svete. Nezáleží na tom, aký konkrétny odbor človek študuje, či je to biológia, technológia, fyzika alebo čokoľvek iné, ale či sa snaží odhaliť skutočnú podstatu fungovania tohto sveta, to je skutočný vedec.

Ak by sme Newtona preniesli z jeho doby do tej súčasnej – takého , aký bol, a nenechali na neho pôsobiť kohokoľvek iného – verím, že by príkazy na konštrukciu jadrových a vodíkových bômb a ďalších zbraní jednoznačne odmietol. Žiadny vedec, ak objaví pravú hodnotu skutočnej vedy, ju nemôže spojiť s egoistickými a mocenskými cieľmi, ku ktorým je vládou využívaná.

Aby sme neskončili pri „rozbitej miske“

09.01.2026

Ľudstvo sa vyvíja samo od seba, bez ohľadu na to, čo si o tom myslia vedci, filozofi, vlády, bankári či široké masy. Naša činnosť prináša do prirodzeného pohybu prírody len drobné odchýlky, ktoré však nemenia smer celkového vývoja — jeho podstatou je rast egoizmu. Tento princíp zostal nezmenený aj vtedy, keď ľudstvo dospelo k zásadnému bodu: človek začal vyrábať [...]

Siete, do ktorých sme sa nechali chytiť

05.01.2026

Počet používateľov Facebooku, WhatsAppu a Instagramu prekročil tri miliardy. To znamená, že každú z týchto platforiem používa viac ako tretina svetovej populácie. A ak vylúčime miliardy ľudí bez prístupu k internetu a stovky miliónov negramotných, hovoríme približne o polovici civilizovaných obyvateľov planéty. Ďalší renomovaní a vplyvní mediálni giganti, ako [...]

Prečo antisemitizmus pretrváva už tisíce rokov?

12.12.2025

Sily, ktoré si želajú pád Izraela, sa stávajú stále viac provokatívnymi a sofistikovanejšími. Objavujú sa nové hrozby, ktoré prekonávajú tie minulé. Antisemitizmus nie je v skutočnosti nič nové. Vnútorná nenávisť voči Židom sa tiahne celými stránkami histórie a zakaždým sa objavuje v inej podobe. Prečo je to náš osud, osud izraelského národa? [...]

Prešov zima sneh

Mrazivé ráno v Prešovskom kraji: na cestách hrozí poľadovica. Aké počasie nás čaká najbližšie dni?

22.01.2026 09:36

Počas dňa bude na celom území Slovenska prevládať oblačná až zamračená obloha.

Nazi Villa / Joseph Goebbels /

Areál severne od Berlína zachvátil požiar. Stojí v ňom aj Goebbelsova vila

22.01.2026 09:32

Joseph Goebbels bol minister propagandy nacistického Nemecka.

Witkoff

Witkoff: Rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou sa zredukovali len na jeden problém

22.01.2026 09:25

Splnomocnenec amerického prezidenta vyhlásil, že Ukrajina má "úžasný vyjednávací tím".

Switzerland Davos Trump

Je Trump psychicky v poriadku? Bizarné chovanie, zmätené bľabotanie. Dochádza k normalizácii deviácie vedomia, komentoval prominentný guvernér

22.01.2026 09:00

Zmätené prejavy i konanie, silácke reči či prehnané tvrdenia o situácii v USA od návratu Donalda Trumpa k moci vyvolávajú množstvo otázok.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 533
Celková čítanosť: 1040421x
Priemerná čítanosť článkov: 1952x

Autor blogu

Kategórie