Nenasýtna potreba lásky

Musíme pochopiť, že akákoľvek veda, akákoľvek metóda sa posudzuje podľa úžitku, ktorý nám môže priniesť. V našom prípade hovoríme o metóde zjednotenia, o metóde záchrany pred samovraždou. Je nesporné, že je táto metóda dôležitejšia ako všetky ostatné vedy a musíme k nej pristupovať s úplnou vážnosťou.

 

Metóda integrálneho vzdelávania nielenže neutralizuje nebezpečenstvo ohrozujúce ľudstvo, ale chráni nás pred zlom a povyšuje k dobru. Umožňuje nám cítiť životnú energiu na novej úrovni – vo vzťahoch medzi nami objavujeme ľudskú úroveň, na ktorej sme spojení s vnútornou podstatou prírody, začíname pociťovať jej nekonečnosť a dokonalosť.

 

Na základe porovnania výsledkov s ostatnými metódami zistíme, že v tom, čo nám prináša, sa jej zďaleka nemôže nič vyrovnať. A pretože chápeme jej význam, je samozrejme dôležité, aby sme ju nielen sami študovali, ale aj ju odovzdávali ďalším ľuďom – veď ja ovplyvňujem ich a oni ovplyvňujú ma. V tomto zmysle dávame správnymi činmi príklad jeden druhému – a tak sa posúvame vpred.

 

V procese tohto vzdelávania nie je nikto viac alebo menej dôležitý – človek sa učí od každého. A preto má každý z nás obrovskú zodpovednosť a musí sa správať tak, ako by osud ľudstva závisel od neho, od jeho prístupu.

 

Nie sú to len krásne slová – taká je naša prirodzenosť. Aj keď k niekomu necítim veľký rešpekt, v podvedomí na mňa napriek tomu pôsobí a ovplyvňuje moje správanie.

 

Musíme pochopiť, že práve na túto vzdelávaciu metódu ľudstvo čaká, že ju potrebuje a že ju musíme realizovať najvhodnejším spôsobom, teda jemne, opatrne, s láskou, tak ako nás kedysi vychovávali naši rodičia.

 

Od rodičovskej lásky musíme prejsť k budovaniu krásneho sveta, v ktorom človek objaví lásku vo vzťahoch s priateľmi, vo vzťahoch so susedmi, v škole, v práci, v spoločnosti, skrátka všade. Láska rodičov ma bude sprevádzať celý život, bude sa rozširovať, až pokryje celý svet, a nakoniec ju budem vnímať ako najvyšší, univerzálny zákon prírody.

 

Existujú ľudia, ktorí nikdy nenájdu zmysel života?

20.04.2026

Keď som bol mladý, často som si kládol otázku: „Čo bude ďalej?“ Najskôr škola, potom vysoká, potom práca, rodina a tak stále dookola. Lenže pretože som na túto otázku nedokázal nájsť skutočnú odpoveď, necítil som žiadnu motiváciu študovať ani sa niečomu konkrétnemu venovať. Často som upadal do apatie. Pokiaľ neexistuje jasný zmysel, pokiaľ nerozumieme tomu, [...]

Kto riadi mozog?

20.03.2026

Neurochirurg a akademik Arnold Smejanovič, ktorý zasvätil život výskumu ľudského mozgu, k otázke povedal: „Pred sebou vidím hmotu, ktorej bunky obsahujú také množstvo znalostí, že človeku sa chce sňať klobúk podobne ako Newtonovi pred každým bádateľom, ktorý ju skúmal“. Napriek tomu dodáva, že stále nevieme, ako mozog skutočne „pracuje“. Vieme, že pre [...]

Aké sú niektoré z dôvodov straty dôvery v moderný medicínsky systém?

13.03.2026

Narodil som sa a vyrastal v rodine lekárov. Moja mama bola gynekologička, otec zubár a aj moja teta s ujom boli lekári. Ak niekto náhle ochorel, okamžite bol k dispozícii fonendoskop, lieky, konzultácie a každý vedel, čo má robiť. Liečba bola poskytovaná prirodzene, ako súčasť rodinného života. V tomto zmysle bol celý systém zdravotnej starostlivosti v mojom dome. Bola tam [...]

zbraň, hlaveň, streľba

Ministerstvo spravodlivosti USA chce zaviesť federálne popravy zastrelením

24.04.2026 18:33

Vykonávať by ich mala popravčia čata.

Donald Trump

NATO pod tlakom: USA uvažujú o trestaní spojencov, v hre je aj vyradenie krajiny z aliancie

24.04.2026 18:19

Interný e-mail šokoval. Prípadné zásahy by mohli otriasť samotnými vzťahmi v aliancii.

Moskva, mobil, internet,

„Trasiem sa od strachu“. Putin čelí hnevu ľudí, nespokojní Rusi sa zišli pred jeho sídlom s petíciou

24.04.2026 18:00

Podanie petície je v Rusku formálne legálne, no v súčasnom politickom prostredí predstavuje pre zúčastnených riziko.

Fukušima, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Prvýkrát merali radiáciu priamo v roztavenom reaktore Fukušimy. Je 'extrémne vysoká', ale na Černobyľ sa 'nechytá'

24.04.2026 17:00

Prvýkrát od jadrovej havárie v elektrárni Fukušima I v roku 2011 zmerali úroveň radiácie vo vnútri reaktora.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 541
Celková čítanosť: 1081565x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie