Právo na slobodu prejavu

Prečo je tak dôležité zaručiť každému slobodu prejavu, aby mohol vyjadrovať svoje názory a taktiež slobodu vyznania vrátane páva si zachovať svoju vieru?

To nie je jeho názor ani jeho viera! Človek nemá nič svoje: je produktom výchovy, vzdelania a vplyvu životného prostredia.

Všetky jeho slová a skutky vychádzajú z egoizmu. Človeka je možné podplatiť, alebo ho presvedčiť slovami, a potom bude urputne dokazovať pravý opak toho, čo predtým kritizoval.

Človek mení svoj názor v závislosti na svojej nálade a vnútornom stave. Dnes si jeho egoizmus vyberá jedno a zajtra druhé, podľa toho, čo je daný moment výhodnejšie.

Názor nepatrí samotnému človeku, ale je mu vštepený v dôsledku výchovy, učenia, verejnej mienky. Vyberá ho na základe čistého egoistického posudzovania: čo prospieva – jemu, ľuďom v jeho najbližšom okolí, alebo národu ku ktorému patrí atď.

Jeho stanovisko nie je založené na poznaní zákona prírody a konečného stavu, ku ktorému všetci tak či tak musíme dospieť.

Jeho stanovisko nevychádza ani z pochopenia prirodzenosti človeka, ale závisí na jednoduchých fyziologických faktoroch.

Celkový zmätok a chaos panujúci vo svete, celková jeho nestabilita je dôsledkom skutočnosti, že je každému daná sloboda slova bez akéhokoľvek preverenia, na základe čoho sa jeho názor vytváral, odkiaľ pochádza.

Každý človek môže slobodne vyjadrovať všetko, čo cíti. Že má svoj názor, sa mu však len zdá – v skutočnosti mu nepatrí.

Sloboda prejavu by mala byť daná len tomu, kto podstúpil zodpovedajúcu prípravu, absolvoval integrálne vzdelanie a chápe, podľa akých zákonov sa rozvíja spoločenstvo a k akému cieľu smeruje.

Tajomstvo šiesteho zmyslu

27.04.2026

Východy a západy slnka, vôňa mora a vôňa tvojej mamy, spev vtákov a krásne melódie, chuť obľúbeného jedla a jemný dotyk – toto všetko, obrovský svet okolo nás, vnímame prostredníctvom našich piatich zmyslov. A vo všeobecnosti si neuvedomujeme, že týchto päť zmyslov je v skutočnosti obmedzením. A aj keby sme ich výrazne rozvinuli, stále by sme boli schopní zachytiť [...]

Existujú ľudia, ktorí nikdy nenájdu zmysel života?

20.04.2026

Keď som bol mladý, často som si kládol otázku: „Čo bude ďalej?“ Najskôr škola, potom vysoká, potom práca, rodina a tak stále dookola. Lenže pretože som na túto otázku nedokázal nájsť skutočnú odpoveď, necítil som žiadnu motiváciu študovať ani sa niečomu konkrétnemu venovať. Často som upadal do apatie. Pokiaľ neexistuje jasný zmysel, pokiaľ nerozumieme tomu, [...]

Kto riadi mozog?

20.03.2026

Neurochirurg a akademik Arnold Smejanovič, ktorý zasvätil život výskumu ľudského mozgu, k otázke povedal: „Pred sebou vidím hmotu, ktorej bunky obsahujú také množstvo znalostí, že človeku sa chce sňať klobúk podobne ako Newtonovi pred každým bádateľom, ktorý ju skúmal“. Napriek tomu dodáva, že stále nevieme, ako mozog skutočne „pracuje“. Vieme, že pre [...]

Prezident Donald Trump a britský kráľ Karol III. v Bielom dome.

Kráľ Karol III. pricestoval do Washingtonu. Trump ho chce očariť Bielym domom, čajom aj večerou

27.04.2026 23:15

Karol a Kamila v stredu navštívia New York, kde si prezrú pamätník obetí 11. septembra 2001.

Malta / Valletta /

Na Malte sa 30. mája uskutočnia predčasné parlamentné voľby. Tamojší premiér hrá vabank

27.04.2026 22:44

Premiér avizoval, že v predčasných voľbách sa bude uchádzať o svoje znovuzvolenie.

Trump

Streľba na galavečeri Bieleho domu: padlo obvinenie z pokusu o atentát na Trumpa

27.04.2026 20:30

Strelca obvinili z pokusu o atentát.

Mali

Povstalci ovládli kľúčové mesto v Mali. Rusi svoj ústup zľahčujú

27.04.2026 20:20

Stiahnutie z Kidalu potvrdil v pondelok aj samotný Africký zbor kontrolovaný ruským ministerstvom obrany.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 542
Celková čítanosť: 1083333x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie