Založ si blog

Extrémne výkyvy počasia

Hovorí sa, že Zem je nahnevaná na ľudstvo. Každý rok sú horúčavy neznesiteľnejšie. Zvýšené teploty generujú extrémne búrky. Tornáda v Európe už nebudú ojedinelými javmi ako v minulosti. Zvýšené teploty nepriaznivo pôsobia aj na psychiku ľudí. Vedci zistili, že zvýšené teploty vedú k nárastu samovrážd. Ako sa postaviť k názoru, že príroda stále viac a viac tlačí na ľudstvo?

Faktom je, že príroda je pevnosť, ktorá nás chráni. Ak prekročíme jej bariéru, nejakú pomyselnú hranicu, ktorú ani nepoznáme a nevieme v čom spočíva, začne údery vracať. Na prírodu pôsobíme svojimi činmi, myšlienkami a ďalšími rôznymi vplyvmi. A zrazu vidíme – so Zemou sa niečo deje.

K čomu to všetko môže viesť?

Výkyvy počasia budú extrémnejšie. Možno nás v budúcnosti čaká extrémna zima, silný mráz. A to nie je teplo, je to omnoho horšie, pretože keď je všetko pod ľadom, zmrzne všetok život. Pokiaľ náhle zasiahne južnú Európu a Afriku chlad mínus 30 až mínus 40 stupňov, potom to bude katastrofa.

A čo máme robiť?

Záchrana je v ľudskosti. Musíme sa vrátiť k normálnej interakcii medzi nami a medzi prírodou. Nemôžeme pokračovať v znečisťovaní Zeme a robiť všetko, čo sa nám zachce, inak ľudstvo nebude mať budúcnosť. Ak s tým neskončíme, tak nás príroda bude ubíjať nielen teplotnými skokmi, ale objavia sa aj vážne problémy: záplavy, sopečné výbuchy, zemetrasenia.

Ľudstvo musí pochopiť vzorec rovnováhy života na zemi. Ľudia musia poslúchať prírodu a prísť k rovnováhe s prírodou. A to je možné len vďaka dobrým vzťahom medzi ľuďmi. Keď sa ľudia vzájomne spoja, potom bude jednoduchšie vysvetliť, čo robiť.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738068x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie