Založ si blog

Zánik veľkej európskej civilizácie? č. 1

 

Európa prežíva zložité obdobie: ekonomickú krízu, problém utečencov, šírenie islamu, oživenie fašizmu a nacizmu a všetka táto spleť problémov sa zamotáva veľkou rýchlosťou.

Európa však významne prispela k rozvoju ľudstva, možno viac ako všetky ostatné kontinenty.

 

Aký je dôvod, prečo sa taká vyspelá civilizácia vyvinula v Európe?

Staroveká civilizácia vznikla na Blízkom východe – v starovekom Babylone, v Perzii. Ale potom sa všetko presunulo do Európy: do starovekého Grécka a starovekého Ríma, ktorý vybudoval európsku civilizáciu.

Veda a filozofia sa z Grécka rozšírili do Európy. Európsky myslitelia uvádzajú že vedu a filozofiu Gréci dostali od Židov v období zničenia Prvého a Druhého Chrámu, to znamená tisíc rokov pred našim letopočtom.

Sociálny systém dostala Európa od Rímskej ríše. V čase, keď bola Rímska ríša na vrchole svojho rozkvetu a sily, bola Európa v skutočnosti úplne barbarská. Ak by si Rimania Európu nepodmanili, neprešli ňou naprieč, až po najsevernejšie hranice, nevedno, čo by bolo s európskou civilizáciou.

Rimania dali Európe štátne zriadenia, položili a spevnili cesty. V Talmude sa píše, že po páde Judei získala Rímska ríša jej múdrosť a silu a na jej základoch sa pozdvihla.

Duchovné poznanie, úsilie a sila ľudu Judei vyschla a zostali z nich len mizerné omrvinky. Ľud Judei bol stvorený na budovanie duchovného sveta a nie materiálneho. Rimania prijali toto poznanie, a na jeho základe vybudovali materiálny život v európskych krajinách.

Vývoju veľmi dopomohli aj vojenské výpravy Alexandra Macedónskeho, ktorý vyhlásil, že sa snaží sprostredkovať moderný, vedecký, vyspelý, štátny spôsob života celému svetu. V tom spočíva dedičstvo jeho dobyvačných výprav.

Okrem toho rozširovaniu rímskeho vplyvu v Európe veľmi pomohlo kresťanstvo, ktoré bolo prevzaté od Židov a vyrástlo na základe zbytkov, ktoré sa uchovali po zničení Druhého Chrámu. Prví kresťania boli Židia a po zničení Chrámu sa kresťanstvo stalo novým náboženstvom.

Kresťanstvo zaväzovalo svojich prívržencov k tomu, aby náboženstvo rozvíjali a šírili ho ďalej. Práve to donútilo starobylý Rím, aby dobyl Európu a priniesol tam vedu, filozofiu a náboženstvo.

Európa bola pred tým obývaná barbarmi, ktorí uznávali mnohobožstvo. Kresťanstvo im dalo systém, knihy. Začalo sa rozvíjať výtvarné umenie, pretože ľudia boli negramotní a potrebovali kresby k tomu, aby im bolo možné vysvetliť ideu.

Na troskách zničeného židovského Chrámu z dôvodu neschopnosti pokračovať v duchovnej idei, ktorá klesla a roztrieštila sa, rozkvitalo náboženstvo a filozofia. Celá európska civilizácia vyrástla z pozostatkov tajnej múdrosti Židov.

Pokračovanie nasleduje…

Počujeme hlas prírody?

05.06.2023

Matka príroda nám posiela prírodné katastrofy, záplavy, zemetrasenia a suchá, aby nami otriasla a vytrhla nás z nášho súčasného spôsobu života, v ktorom prevláda sebecký vzorec správania – vykorisťovanie, manipulácia a nenávisť v našich vzťahoch a priviedla nás k opačnému spôsobu života – k vzťahom, v ktorých sa navzájom podporujeme a dopĺňame, ako je [...]

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 551377x
Priemerná čítanosť článkov: 2005x

Autor blogu

Kategórie