Založ si blog

Obavy miliardárov

Slávny profesor, spisovateľ a publicista Douglas Rushkoff informoval širokú verejnosť o tom, ako najbohatší predstavitelia akciového trhu plánujú prežiť budúce otrasy.

Keď osobne hovoril s miliardármi, zistil, že sú veľmi pesimistickí a pri svojom bohatstve a sile neveria, že môžu ovplyvniť budúcnosť.

V obavách z rozsiahlych katastrof stavajú súčasní boháči bunkre, hľadajú najbezpečnejšie miesta na planéte a dokonca uvažujú nad možnosťou úteku na Mars. Pritom ich neznepokojujú nejaké ojedinelé nebezpečia, ale celé spektrum planetárnych hrozieb v najrôznejších sférach, nech už ide o ekonomiku, ekológiu, zdravie, masovú migráciu, jadrové konflikty atď.

Miliardári považujú samo izoláciu za jediné riešenie týchto hrozieb. Dobre chápu, že sa v prípade všeobecnej katastrofy peniaze stanú bezcennými; spoliehajú sa na osobnú ochranu – podzemné autonómne komplexy alebo ostrovy uprostred oceánu.

Stručne povedané, mimoriadne beznádejný scenár. Naozaj je to všetko tak špatné?

Povedal by som to takto: schopnosť zarobiť veľké peniaze a reálne chápanie problémov ľudstva nie je to isté. Miliardári naozaj nevidia inú možnosť – ale to je preto, že nemyslia dostatočne rozsiahlym spôsobom.

Ako zastaviť cunami?

Nerozvíjame sa len tak. Rozvíja nás príroda. Postupne, etapovite vedie k rovnováhe všetky svoje úrovne: neživú, rastlinnú, živočíšnu a predovšetkým ľudskú. Áno, práve nás ľudí má príroda „na muške“, lebo reprezentuje najvyšší stupeň vývoja. Tento stupeň má vedúce postavenie, určuje systémové parametre a pokiaľ sú chybné, sú chybné i ostatné.

V skutočnosti začala cesta k jednote Veľkým treskom – okamžikom maximálnej nerovnováhy. Teraz však proces dosiahol vrchnú úroveň celkového systému. Taký je prirodzený kolobeh vecí. Je charakteristický tým, že po prvé jasne odhaľujeme náš protiklad k prírode. Príroda je jednotná a my sme celkom rozdelení. Pred týmto súčasným stavom nás kabalisti varujú už tisíce rokov a ponúkajú riešenie.

Medzitým zostáva obecný pohybový vektor nezmenený – tendencia k rovnováhe všetkých častí. Snaha ísť na druhú stranu (proti prírode) je zbytočná. Povedie k strate času, zdrojov a príležitosti. Našou úlohou je naopak ísť spolu s prírodou, pochopiť prírodu a správne realizovať svoj potenciál v rámci jeho „scenára“.

Takže nemá cenu sa spoliehať na jedincov. Súkromné útočisko pre Súdny deň bude útekom nikam. Príroda existuje podľa presných zákonov – nie je možné ju oklamať ani obmäkčiť. Môžeme len sami seba predom uviesť do súladu s prírodou. A vtedy sa mraky na obzore rozptýlia. Predsa zhustli z určitých dôvodov: kvôli narastajúcej nerovnováhe medzi nami a pokiaľ sa vysporiadame s touto veľkou pohromou, bohatí nebudú potrebovať „úkryty“ na Zemi ani na Marse. Áno, miliardári správne cítia približovanie nejakých „cunami“, ktoré všetko spláchnu. Problém spočíva v nás a je to možné vyriešiť.

Ľudstvo už dozrelo k riešeniu. Antagonizmus, ktorý všetkých trápi, svedčí o jednom: ľudia sa musia naučiť koexistovať, prekonávať rozpory, zblížiť sa, stať sa jednou rodinou. Potrebujeme rozsiahly a komplexný vzdelávací program, ktorý by vysvetľoval, čo je to rovnováha v človeku a ako to dosiahnuť. Potrebujeme globálnu sieť, ktorá by sformovala človeka, potvrdzovala hodnoty jednoty, zdvihla nás na novú úroveň bez klamstiev a pokrytectva.

Pre splnenie tejto úlohy by bohato stačili miliardy, ktoré sa dnes utrácajú na potencionálnu záchranu jednotlivých rodín. Inými slovami: keby bohatí rozpoznali reálnu situáciu, mohli by zachrániť svet miesto toho, aby márne zachraňovali sami seba. Súčasne by si zachovali spoločensko-ekonomický status a nemuseli by stráviť celé roky, alebo dokonca zbytok svojho života v „bublinách“, ktorého účinnosť a bezpečnosť už teraz vyvoláva mnoho otázok a pochybností. Na druhej strane čo môžeme od miliardárov očakávať? Po celý svoj život rozmnožovali svoj obrovský kapitál, a preto je pre nich globálny prístup veľmi ťažký.

Čo znamená jednota, ktorá vyrieši všetky problémy?

Rovnováha v prírode nie je diktovaná silnými; nie je to ani nútenie slabých, ani politický kompromis. Je to nemenný zákon interakcie častí celku. Na ľudskej úrovni sa uskutočňuje iba spoločným súhlasom, kedy sú ľudia pripravení zmeniť sa – zmeniť svoj postoj k ostatným.

Rovnováhu dosiahneme, ak pochopíme podstatu spoločnej túžby a zjednotíme sa do jedného celku. Originalita každého získava skutočný zmysel a je realizovaná v jednote. Všetci sa dokážu povzniesť nad rozdiely a konflikty. Každý udržuje a zosilňuje jednotu. A všetci spoločne vytvoríme mnohostrannú ľudskú mozaiku, sieť prepojenia, ktorá nás ladí na „vyššiu frekvenciu“ a otvára celý svet. Svet vzájomného dávania.

Tu sú základné príčiny udalostí, ktoré sprevádzajú naše dospievanie. Tu nakoniec vidíme našu cestu ako celok a nie jeho jednotlivé segmenty. Tu sú podrobnosti a rysy spojenia do jedného celku všeobecnej rovnováhy. Tu sme v súlade s prírodou a týmto rušíme tvrdé „výchovné opatrenia“ zo strany prírody. Príroda nás nebude mať za potreby vychovávať, pokiaľ to urobíme sami.

Páni miliardári, nadarmo popierate globálne riešenie. Predsa je to jediný spôsob, ako spasiť všetkých. Ako sa zachrániť pred sebou samým. Našou kľúčovou hrozbou je náš vlastný nespútaný egoizmus. Keď ho prekonáme, vyriešime všetky úlohy, ktoré nám ukladá príroda. Správna odpoveď nie je útek, ale štúdium, učenie. Učenie, ako sa spojiť, zjednotiť.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383453x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie