Založ si blog

Jedlo zo smetiska

„Jedlo zo smetiska„ získava vo svete popularitu. Ide o potraviny, ktoré sú vyhodené v súvislosti s dátumom exspirácie.

Tieto potraviny musia reštaurácie a kaviarne vyhodiť na smetisko. Potravinársky odpad je tretím najväčším zdrojom emisií skleníkových plynov. Podľa tvrdenia odborníkov sa vo Veľkej Británii v supermarketoch vyhadzujú potraviny za 360 miliónov libier. Obecne platí, že EÚ vyhadzuje viac ako 12 miliárd ton potravín ročne, čo je približne 1% z celkového spoločného HDP.

Smerujeme k pochopeniu, že množstvo potravín, ktoré vyhodíme, má veľmi zlý vplyv na životné prostredie a veľa ľudí kvôli tomu hladuje. Musíme s tým niečo urobiť. K tomu je nevyhnutná výchova spoločnosti. Nemyslím si, že všetko pôjde hladko, že sa bude rozdávať. Na to je potrebná systematická práca štátu. Celý problém spočíva v tom, že žiadna vláda sa nezaujíma o nič iného ako zostať pri moci a ako maximum tejto moci využívať pre seba a pre svojich členov.

Preto musíme začať s veľmi serióznym výchovným programom, ktorý by bez výnimky všetkých vychovával k tomu, že zbytočne veľa vyrábame a z toho dôvodu vyhadzujeme obrovské množstvo potravín a iných produktov. Týmto spôsobom znečisťujeme naše životné prostredie aj napriek tomu, že iné nemáme. Každý rok okolo nás pribúdajú skládky a smetiská. Pokiaľ bol ešte pred 30-40 rokmi niekde nedostatok potravín, dnes je všade jeho prebytok. Pokiaľ by sme potraviny mohli správne rozdeľovať, nemali by sme utečencov a ľudia by neumierali hladom. Všetci by mali všetko, čo potrebujú.

Aká by mala byť zásada správneho prerozdeľovania?

Len výchova ľudí. Nič iného nepomôže. Správny postoj človeka k človeku, pretože sme všetci členovia jedného systému, jednej rodiny. K tomu je potrebné smerovať výchovu, musí sa to ľuďom ukazovať, presvedčovať a vysvetľovať im to každý deň znova a znova. Človek sa každé ráno prebúdza ako egoista a musí byť neustále presviedčaný, že je len malým kolieskom v obrovskom stroji a že je na ňom závislý a stroj je závislý na ňom.

Existujú vonkajšie odpady, ktorým vyprší dátum exspirácie, ale človek má taktiež „vnútorné odpady“, ktorých sa musí zriecť.

Ako sa vnútorne očistiť? K tomu je potrebná správna spoločnosť, ktorá by s človekom pracovala a pomohla mu, aby sa zbavil špatných myšlienok, špatných tržieb. To je možné len pod vplyvom správneho prostredia.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

michelko

Michelko odmietol diskutovať so Šipošom z hnutia Slovensko

23.06.2024 13:58

Poslanci hnutia Slovensko nie sú podľa Michelka schopní diskutovať.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738031x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie