Založ si blog

Jedlo zo smetiska

„Jedlo zo smetiska„ získava vo svete popularitu. Ide o potraviny, ktoré sú vyhodené v súvislosti s dátumom exspirácie.

Tieto potraviny musia reštaurácie a kaviarne vyhodiť na smetisko. Potravinársky odpad je tretím najväčším zdrojom emisií skleníkových plynov. Podľa tvrdenia odborníkov sa vo Veľkej Británii v supermarketoch vyhadzujú potraviny za 360 miliónov libier. Obecne platí, že EÚ vyhadzuje viac ako 12 miliárd ton potravín ročne, čo je približne 1% z celkového spoločného HDP.

Smerujeme k pochopeniu, že množstvo potravín, ktoré vyhodíme, má veľmi zlý vplyv na životné prostredie a veľa ľudí kvôli tomu hladuje. Musíme s tým niečo urobiť. K tomu je nevyhnutná výchova spoločnosti. Nemyslím si, že všetko pôjde hladko, že sa bude rozdávať. Na to je potrebná systematická práca štátu. Celý problém spočíva v tom, že žiadna vláda sa nezaujíma o nič iného ako zostať pri moci a ako maximum tejto moci využívať pre seba a pre svojich členov.

Preto musíme začať s veľmi serióznym výchovným programom, ktorý by bez výnimky všetkých vychovával k tomu, že zbytočne veľa vyrábame a z toho dôvodu vyhadzujeme obrovské množstvo potravín a iných produktov. Týmto spôsobom znečisťujeme naše životné prostredie aj napriek tomu, že iné nemáme. Každý rok okolo nás pribúdajú skládky a smetiská. Pokiaľ bol ešte pred 30-40 rokmi niekde nedostatok potravín, dnes je všade jeho prebytok. Pokiaľ by sme potraviny mohli správne rozdeľovať, nemali by sme utečencov a ľudia by neumierali hladom. Všetci by mali všetko, čo potrebujú.

Aká by mala byť zásada správneho prerozdeľovania?

Len výchova ľudí. Nič iného nepomôže. Správny postoj človeka k človeku, pretože sme všetci členovia jedného systému, jednej rodiny. K tomu je potrebné smerovať výchovu, musí sa to ľuďom ukazovať, presvedčovať a vysvetľovať im to každý deň znova a znova. Človek sa každé ráno prebúdza ako egoista a musí byť neustále presviedčaný, že je len malým kolieskom v obrovskom stroji a že je na ňom závislý a stroj je závislý na ňom.

Existujú vonkajšie odpady, ktorým vyprší dátum exspirácie, ale človek má taktiež „vnútorné odpady“, ktorých sa musí zriecť.

Ako sa vnútorne očistiť? K tomu je potrebná správna spoločnosť, ktorá by s človekom pracovala a pomohla mu, aby sa zbavil špatných myšlienok, špatných tržieb. To je možné len pod vplyvom správneho prostredia.

Môžeme naplniť svet láskou?

20.03.2023

Všetci chceme žiť vo svete naplnenom láskou, ale zároveň si myslíme, že je to nemožné. Čo keby sme však dostali šancu žiť v takomto láskou naplnenom svete? Žijeme vo svete, ktorý je oveľa menej bezpečný a predvídateľný ako v minulosti. Čím viac medzi nami narastá konflikt, rivalita a boj, tým horšie a horšie sa nám žije. Naša sebecká povaha, ktorá sa usiluje o [...]

Skrytá súvislosť medzi vojnou na Ukrajine a zemetrasením v Turecku

17.03.2023

Zatiaľ čo sa svet borí s ničivými následkami zemetrasení v Turecku a Sýrii, na Ukrajine pokračujú prudké boje bez náznaku zmiernenia. Či už sú mestá zničené strelami alebo zemetrasením, výsledkom je ľudské utrpenie a nespočetné množstvo stratených alebo zničených životov. Zdá sa, že medzi týmito dvoma katastrofami nie je žiadna súvislosť, akoby neexistovalo [...]

Môžu byť ľudia vychovaní tak, aby boli ľuďmi?

16.03.2023

My ľudia sa ako ľudské bytosti musíme začať rozvíjať nad úroveň našej zvieracej existencie, a to je možné len vtedy, ak sa zapojíme do určitého druhu výchovy. Ak sa naučíme, ako sa v ľudskej spoločnosti pozitívne vzťahovať jeden k druhému a ako nahradiť naše egoistické postoje altruistickými, potom sa povznesieme nad úroveň zvieracej existencie a staneme sa [...]

polícia, policajná páska

Na odľahlom mieste v Bernolákove našli zakopané telo muža

20.03.2023 15:36

V Bernolákove v okrese Senec našli zakopané telo muža. Časť tela trčiaceho zo zeme na odľahlom mieste pri Malom Dunaji si všimli psičkári.

polícia, NAKA

Pri akcii Barón obvinili funkcionárov Slovenského pozemkového fondu

20.03.2023 15:27

NAKA zasahovala v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Výsledkom je päť zadržaných, ktorí už čelia obvineniu.

putin

Poslal Putin do Mariupoľa dvojníka? Expert: Už je to až smiešne

20.03.2023 15:13

Zaznievajú hlasy, že do Mariupoľa nielenže nepricestoval Putin sám, ale na propagandistických záberoch sa dokonca zhovára s dovezenými hercami.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrič

Izraelský minister: Palestínčania nie sú národ, nemajú právo na svoju krajinu

20.03.2023 14:37

Minister Smotrič sa preslávil radom kontroverzných výrokov na adresu Palestínčanov. Vyslúžil si kritiku od palestínskeho aj izraelského premiéra.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 258
Celková čítanosť: 515689x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie