Založ si blog

Jedlo zo smetiska

„Jedlo zo smetiska„ získava vo svete popularitu. Ide o potraviny, ktoré sú vyhodené v súvislosti s dátumom exspirácie.

Tieto potraviny musia reštaurácie a kaviarne vyhodiť na smetisko. Potravinársky odpad je tretím najväčším zdrojom emisií skleníkových plynov. Podľa tvrdenia odborníkov sa vo Veľkej Británii v supermarketoch vyhadzujú potraviny za 360 miliónov libier. Obecne platí, že EÚ vyhadzuje viac ako 12 miliárd ton potravín ročne, čo je približne 1% z celkového spoločného HDP.

Smerujeme k pochopeniu, že množstvo potravín, ktoré vyhodíme, má veľmi zlý vplyv na životné prostredie a veľa ľudí kvôli tomu hladuje. Musíme s tým niečo urobiť. K tomu je nevyhnutná výchova spoločnosti. Nemyslím si, že všetko pôjde hladko, že sa bude rozdávať. Na to je potrebná systematická práca štátu. Celý problém spočíva v tom, že žiadna vláda sa nezaujíma o nič iného ako zostať pri moci a ako maximum tejto moci využívať pre seba a pre svojich členov.

Preto musíme začať s veľmi serióznym výchovným programom, ktorý by bez výnimky všetkých vychovával k tomu, že zbytočne veľa vyrábame a z toho dôvodu vyhadzujeme obrovské množstvo potravín a iných produktov. Týmto spôsobom znečisťujeme naše životné prostredie aj napriek tomu, že iné nemáme. Každý rok okolo nás pribúdajú skládky a smetiská. Pokiaľ bol ešte pred 30-40 rokmi niekde nedostatok potravín, dnes je všade jeho prebytok. Pokiaľ by sme potraviny mohli správne rozdeľovať, nemali by sme utečencov a ľudia by neumierali hladom. Všetci by mali všetko, čo potrebujú.

Aká by mala byť zásada správneho prerozdeľovania?

Len výchova ľudí. Nič iného nepomôže. Správny postoj človeka k človeku, pretože sme všetci členovia jedného systému, jednej rodiny. K tomu je potrebné smerovať výchovu, musí sa to ľuďom ukazovať, presvedčovať a vysvetľovať im to každý deň znova a znova. Človek sa každé ráno prebúdza ako egoista a musí byť neustále presviedčaný, že je len malým kolieskom v obrovskom stroji a že je na ňom závislý a stroj je závislý na ňom.

Existujú vonkajšie odpady, ktorým vyprší dátum exspirácie, ale človek má taktiež „vnútorné odpady“, ktorých sa musí zriecť.

Ako sa vnútorne očistiť? K tomu je potrebná správna spoločnosť, ktorá by s človekom pracovala a pomohla mu, aby sa zbavil špatných myšlienok, špatných tržieb. To je možné len pod vplyvom správneho prostredia.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383370x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie