Založ si blog

Milióny ľudí sa pripravujú na koniec sveta

Z novín Americký sen: V súčasnej dobe v Amerike milióny ľudí horúčkovito pracujú, aby boli pripravení na to, čoho sa obávajú, že sa v Amerike stane … Môžete si dokonca všimnúť, že niektorí z vašich príbuzných a priateľov hromadia jedlo a snažia sa vás presvedčiť, že sme na pokraji „konca sveta, ako ho poznáme.“ … Tak na čo presne sa títo ľudia tak usilovne pripravujú?

No pravdou je, že motivácia je pre každého iná. Niektorí veria, že sa blíži úplný ekonomický kolaps. Druhí videli, čo sa stalo behom hurikánu Katrina. Niektorí chcú byť len nezávislí a sebestační, a sú i takí, ktorí sú hlboko znepokojení „koncom sveta, ako ho poznáme“, scenáre ako teroristi používajú zbrane hromadného ničenia, vražedné pandémie, invázia votrelcov, tretia svetová vojna alebo EMP útoky.

Čokoľvek je motiváciou, je však isté, že počet týchto ľudí jednoducho rastie. V súčasnosti milióny Američanov prerábajú obývacie priestory na bunkre, učia sa, ako pestovať záhrady k prežitiu a zásobia sa všetkým možným, od plynových masiek až k pomocným generátorom.

Podľa môjho názoru, je prianie zásobiť sa inštinktívne, zvieracie. Čo je však skutočne užitočné, je nájsť bezpečie na vyššej úrovni, na úrovni „ľudskej.“ Bezpečnosť na tejto úrovni sa líši od živočíšneho priania po bezpečie v tom, že nie je limitované na úspory, tj. neutralizovania účinkov katastrof, ale snaží sa eliminovať ich príčinu už na začiatku, v ich koreni. To vyžaduje, aby človek odhalil príčinu toho, čo sa deje. A tá leží v našom egoizme.

A potom je potrebné náš egoizmus napraviť, zmeniť na opačnú vlastnosť: spojenie, dávanie a lásku. Táto zmena anuluje všetky negatívne prejavy prírody vnútri i okolo nás, odhalí štruktúru systému (plán), realizáciu (riadenie) a cieľ (budúcnosť) a dá schopnosť ovládať tento systém. Výsledkom toho bude to, že ľudstvo dosiahne úplné bezpečie.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738116x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie