Založ si blog

Agresivita školákov

Agresivita žiakov a ich rodičov prekračuje všetky normy, očakávania a všetky pravidlá slušnosti. Učitelia sa sťažujú, že sa deti stali úplne nezvládnuteľnými, a súčasne s nimi aj ich rodičia.

Pokiaľ si predtým učiteľov vážili, teraz pália časopisy, prinášajú zbrane, o drogách už ani nehovoriac.

Učitelia v Nemecku hovoria, že sa toto správanie stalo možným vďaka prílivu prisťahovalcov.

Nekládol by som jeden problém na druhý. Súčasná škola nezodpovedá ani potrebám detí, ani dnešným rodinám, ani rodičom, ani tomu, nakoľko sú rodičia zamestnaní v práci a ako deti trávia voľný čas a život. Dnešná škola je už dávno zastaraná, prežila sama seba. Skončila svoju funkciu v polovici minulého storočia s koncom obdobia industrializácie.

Dnes už nič z toho nie je nutné. Teraz sa všetko robí veľmi jednoducho – s pomocou počítačov, v malých skupinách ľudí a všetci ostatní sú skrátka bez práce. Nie je preto nutné učiť ľudí zbytočným profesiám, a potom produkovať nezamestnanosť. Vstupujú do sveta s diplomami, a čo potom s nimi ďalej robiť?

Škola je experiment, ktorý úplne prežil sám seba. Bol založený pred 150 rokmi a dnes už dávno „zomrel“.

Hrozí nám v budúcnosti barbarská spoločnosť kvôli degradácii školy?

Ak škola degraduje, potom to povedie k barbarskej spoločnosti. Preto musí byť degradácia rýchlo zlikvidovaná. Z tohto dôvodu je potrebné dôkladne zvážiť, čo je pre naše deti dobré, a snažiť sa práve o to.

Dnes to je spoločnosť schopná urobiť – máme veľa peňazí, veľa ľudí, voľné ruky, um. Ak si to budeme želať, môžeme to urobiť. Pretože nemáme v skutočnosti čo robiť, vymýšľame si pre seba rôzne profesie, obsluhujeme sa navzájom.

Musíme venovať pozornosť najmä deťom. Ale venovať im pozornosť takým spôsobom, aby sme ich nenútili, nevyžadovali po nich a neorganizovali ich, ale aby sme ich učili to, čo je pre nich dobré, a v tejto oblasti, v tejto súvislosti, v tejto forme, im poskytli správny obsah. Aký? Možno si ho samy vyberú z internetu.

Je nutné ich učiť povahu človeka, povahu okolitého sveta a spôsob, akým človek dosahuje harmónie. Najdôležitejšou profesiou človeka je pochopiť, ako správne pôsobiť na seba, spolupôsobiť s okolitou spoločnosťou aj s okolitým svetom.

Úlohou výchovy a vzdelávania je dosiahnutie takej miery integrácie, kedy bude všetko vyvážené.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383488x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie