Založ si blog

Agresivita školákov

Agresivita žiakov a ich rodičov prekračuje všetky normy, očakávania a všetky pravidlá slušnosti. Učitelia sa sťažujú, že sa deti stali úplne nezvládnuteľnými, a súčasne s nimi aj ich rodičia.

Pokiaľ si predtým učiteľov vážili, teraz pália časopisy, prinášajú zbrane, o drogách už ani nehovoriac.

Učitelia v Nemecku hovoria, že sa toto správanie stalo možným vďaka prílivu prisťahovalcov.

Nekládol by som jeden problém na druhý. Súčasná škola nezodpovedá ani potrebám detí, ani dnešným rodinám, ani rodičom, ani tomu, nakoľko sú rodičia zamestnaní v práci a ako deti trávia voľný čas a život. Dnešná škola je už dávno zastaraná, prežila sama seba. Skončila svoju funkciu v polovici minulého storočia s koncom obdobia industrializácie.

Dnes už nič z toho nie je nutné. Teraz sa všetko robí veľmi jednoducho – s pomocou počítačov, v malých skupinách ľudí a všetci ostatní sú skrátka bez práce. Nie je preto nutné učiť ľudí zbytočným profesiám, a potom produkovať nezamestnanosť. Vstupujú do sveta s diplomami, a čo potom s nimi ďalej robiť?

Škola je experiment, ktorý úplne prežil sám seba. Bol založený pred 150 rokmi a dnes už dávno „zomrel“.

Hrozí nám v budúcnosti barbarská spoločnosť kvôli degradácii školy?

Ak škola degraduje, potom to povedie k barbarskej spoločnosti. Preto musí byť degradácia rýchlo zlikvidovaná. Z tohto dôvodu je potrebné dôkladne zvážiť, čo je pre naše deti dobré, a snažiť sa práve o to.

Dnes to je spoločnosť schopná urobiť – máme veľa peňazí, veľa ľudí, voľné ruky, um. Ak si to budeme želať, môžeme to urobiť. Pretože nemáme v skutočnosti čo robiť, vymýšľame si pre seba rôzne profesie, obsluhujeme sa navzájom.

Musíme venovať pozornosť najmä deťom. Ale venovať im pozornosť takým spôsobom, aby sme ich nenútili, nevyžadovali po nich a neorganizovali ich, ale aby sme ich učili to, čo je pre nich dobré, a v tejto oblasti, v tejto súvislosti, v tejto forme, im poskytli správny obsah. Aký? Možno si ho samy vyberú z internetu.

Je nutné ich učiť povahu človeka, povahu okolitého sveta a spôsob, akým človek dosahuje harmónie. Najdôležitejšou profesiou človeka je pochopiť, ako správne pôsobiť na seba, spolupôsobiť s okolitou spoločnosťou aj s okolitým svetom.

Úlohou výchovy a vzdelávania je dosiahnutie takej miery integrácie, kedy bude všetko vyvážené.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel

Nemecko schválilo plán rozvoja cyklodopravy, chce sa stať "krajinou bicyklov"

21.04.2021 20:24

Stratégia má za cieľ zvýšiť o polovicu v najbližších desiatich rokoch počet ciest na bicykli každého obyvateľa Nemecka - z priemerných 120 na 180 ročne.

Jakub Kulhánek

Česko žiada návrat všetkých zamestnancov ambasády v Moskve

21.04.2021 19:28, aktualizované: 21:14

V opačnom prípade plánuje Česko vyhostiť ďalších pracovníkov ruskej ambasády v Prahe.

ameriská ambasáda moskva

Rusko vypovedalo desiatich zamestnancov americkej ambasády v Moskve

21.04.2021 19:14

Rusko tak urobilo v reakcii na podobný krok Washingtonu z minulého týždňa.

Stromček / Smrek / Sadenie /

V banskobystrických mestských lesoch vysadia vyše 15-tisíc stromov, pomáhajú i deti z klubu Mravenisko

21.04.2021 18:51

Vďaka práci zamestnancov organizácie Mestské lesy patrí mesto pod Urpínom k najzelenším na Slovensku.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 196571x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie