Založ si blog

Siedmy kontinent je Ostrov z odpadkov?

V Tichom oceáne bol objavený siedmy kontinent – ostrov z odpadkov, ktorý je prevažne tvorený z plastov a má rozlohu takmer ako Spojené štáty. A to je veľký problém, lebo plast sa recykluje tisíc rokov.

Nemyslím si, že na tejto zemi budeme existovať ešte tisíc rokov. Príliš rýchlo ju vedieme ku koncu, zbavujeme ju práva na existenciu. Zem sa stane planétou bez života. Nemáme kam utiecť. Vhodné planéty nie sú. Nemôžeme snívať o Marse alebo o nejakej inej planéte. Pokiaľ sa ľudstvo nenapraví, sú všetky naše pokusy o riešenie zbytočné. Musíme premýšľať len o náprave našej prirodzenosti. Premeniť ju z egoistickej na altruistickú, aby ľudia navzájom mysleli jeden na druhého a uvedomili si, že ľudstvu otvoria budúcnosť iba dobré vzájomné vzťahy. Inak sa každý deň zaživa pochováme priamo v tejto skládke odpadkov. Je mi ľúto detí.

Čo bude s odpadkami v prípade nápravy ľudstva, nápravy našej prirodzenosti?

Odpadky zmiznú. Všetok hmotný svet je celkom závislý na našich vnútorných vlastnostiach. Budeme mať medzi sebou natoľko dobré vzťahy, že pre sily zla neostane miesto. A tento odpad sa postupne začne znižovať. Kde sa stratí? Rovnako ako sa to deje v prírode. Odkiaľ pochádza náš egoistický svet? Objavil sa vesmír, zrazu sa začal rozširovať a tak ďalej. To znamená, že všetko existuje podľa nejakého vnútorného skrytého plánu. Je veľa toho, čo nevidíme a necítime. V prírode existujú i iné vzťahy. Veľké sily prírody, ktoré sú tajné, skryté. Poďme a začnime ich prebúdzať. Najdôležitejšia skrytá sila prírody je ľudská myseľ, jej sila, sila myšlienky, sila túžby. Pokiaľ ju začneme prebúdzať, spustíme na novej úrovni medzi rôznymi časťami prírody úplne nové vlastnosti. Plast nebude, všetko bude priezračné, prirodzené a tak čisté, že si na takúto čistotu budeme musieť zvykať. Spočiatku takto čistý vzduch nebudeš schopný dýchať a nebudeš môcť piť takú čistú pramenitú vodu. Pokiaľ spoločne nasmerujeme svoje myšlienky smerom k druhým a dosiahneme vlastnosti odovzdania, lásky, vzájomnosti, spojenia, potom zo sveta zmizne všetko zlo na všetkých úrovniach. Pretože my sa nachádzame na najvyššej úrovni, bohužiaľ. A šťastní budeme, keď sa o seba budeme naozaj vzájomne starať.

A stihneme to?

Áno – zvládneme to. Ale koľko utrpenia ešte budeme musieť skúsiť a koľko ľudí dosiahne takéhoto stavu – to je otázka.

 

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Ambulancie nové poplatky nezavedú

27.01.2023 15:20

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

Žilinka

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik

27.01.2023 15:15

Alojz Baránik (SaS) požiadal predsedu ústavnoprávneho výboru o predvolanie si generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini v Ide o pravdu: Príde najšpinavšia kampaň v histórii. Nedáme sa stiahnuť do blata Matovičom

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491458x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie