Založ si blog

Ženy vo vláde

Môže byť ľudská spoločnosť v rovnováhe a harmónii, pokiaľ je pri moci tak málo žien, a feministické hodnoty sú minimalizované vo všetkých oblastiach?

Pomer mužov a žien v riadení ľudskej spoločnosti nemusí byť rovnaký. To si len myslíme, pretože to podľa nášho názoru vyzerá ako pravda a spravodlivosť. V skutočnosti tomu tak ale nie je. Vyťahujeme ženy z ich prirodzeného kruhu: z rodiny od výchovy detí, z domácnosti, z vytvárania domova a rodinného zázemia. Vedie to k rozpadu rodín, rozvodom a ku všetkým negatívnym javom, ktoré sú dnes v modernej spoločnosti také bežné. V dôsledku všetkých týchto javov trpia hlavne ženy a cítia sa nešťastnými.

Táto fikcia, že muž a žena si môžu byť rovní podľa našich nelogických meradiel, bez toho aby sme zobrali do úvahy ich pohlavie a prirodzené umiestnenie každého vo svojej vymedzenej činnosti – to je dôvod, prečo je náš svet v rozpore s prírodnými zákonmi a tak nevyvážený, je klamstvo.

Hranice medzi pohlaviami musia byť zachované a musíme vždy brať do úvahy povahu každého pohlavia. Musíme pochopiť a brať na vedomie zvláštnosť ženskej psychológie, úlohu žien spojenú s rodením a výchovou novej generácie.

A to, čo dnes vidíme, je len výsledkom našej túžby vytiahnuť sa, vytrhnúť ženu z jej prirodzeného prostredia, z rodiny a domova a viesť ju k riadeniu ľudskej spoločnosti, k účasti proti jej prirodzenej túžbe podieľať sa na fungovaní rôznych sociálnych systémov. To rozhodne nie je jej miesto.

Rovnosť je v tom, že musíme každému pohlaviu prikladať rovnakú dôležitosť a poskytnúť mu rovnaké príležitosti, ale nie ich úplne vyrovnať, akoby sa nelíšili.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383415x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie