Založ si blog

Vírus nás očistí od všetkého odpadu

Po skončení pandémie koronavírusu bude svet iný, nový. Vírus prišiel, aby nás očistil od všetkého odpadu. V prírode nie je nič škodlivého. Vírus vytvára priestor pre dobro.

Všetok odpad, ktorý napĺňa ľudskú spoločnosť, ktorú sme vybudovali, bude odstránený a namiesto neho sa otvorí príležitosť naplniť naše vzťahy dobrom a láskou a vybudovať krásny, jasný svet pre naše deti a vnúčatá.

Dúfajme, že to dokážeme a nebudeme do nového sveta preťahovať všetku nenávisť a konkurenciu, správanie, ktorým ničíme planétu a sami seba odsudzujeme na smrť kvôli klimatickým katastrofám a vojnám. Teraz môžeme vybudovať nový svet!

Vlády teraz investujú miliardy dolárov v nádeji, že sa budú môcť vrátiť do minulosti. Ale nedaj Boh, aby sme sa vrátili do predchádzajúceho stavu. Nemyslím si, že existuje krajina, pre ktorú by to bolo dobré. Veď už pred vírusom sme boli v kríze, čelili hrozbe vojny, hrozbe finančného a priemyselného kolapsu. Rástla konfrontácia medzi Amerikou a Ruskom, Čínou, Európou.

Nemali by sme sa vracať do starého sveta, nebolo v ňom nič dobré ani pre občanov, ani pre štáty, ani v armáde, ani vo financiách, tiež ani v priemysle a v obchode. Zničili sme planétu a vyčerpali z nej všetky zdroje. Nie je možné si dovoliť ani pomyslieť na návrat do včerajšieho sveta; na to by mohol myslieť len blázon.

Taký život nikoho netešil, sami seba sme klamali, že nám je v ňom dobre. Ale čo na tom bolo dobré? Čo sme videli v živote? Teraz je čas očistiť ľudskú spoločnosť od všetkých odpadkov, ktorými bola zanesená. Nakoľko sme naplnili oceány plastovým a rádioaktívnym odpadom, natoľko sme tiež znečistili ľudskú spoločnosť.

Je potrebné vybudovať nový svet, správny! Nech nám tento vírus pomôže premýšľať a uvedomiť si, kam sme došli! Dnešná pandémia je v porovnaní s problémami, ktoré nás ohrozovali, jednoducho bezvýznamná. Je to veľké milosrdenstvo Prírody, že nás napráva tak jemným spôsobom.

V žiadnom prípade sa nevracajme do starého sveta – snažme sa smerovať len vpred, do nového sveta, v ktorom nebudeme pracovať desať hodín denne, čakať veľa hodín v dopravnej zápche, nebudú tam žiadne opustené deti, nadmerné dlhy a život vo večnom mínuse. Poďme, urobíme všetci spoločne krok vpred a nebudeme sa vracať do starého sveta! Za každú cenu len vpred, a predovšetkým, premýšľajme o nových vzťahoch.

Teraz sedíme doma v karanténe a musíme z nej vyjsť ako noví ľudia, aby sme sa medzi sebou mohli začať spájať novým spôsobom. Čo to znamená novým spôsobom? Kým sme nútení zostať doma, dostávame veľkú porciu novej výchovy pre život v novom svete, v novej spoločnosti. Všetci chápeme, že je to potrebné, tak to urobme! Inak, čo zanecháme našim deťom a vnúčatám, aký svet?

Móda budúcnosti

10.07.2020

Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy. Nemusíte míňať peniaze, šaty si môžete prenajať. Svoj šatník môžete teda považovať za zdroj príjmu. Takže vlastne nikto nebude nič kupovať. Áno, nikto [...]

Život ako nočná mora

01.07.2020

Rozpoznanie etáp vývoja ľudstva je jednoduché. Ak sa rozvinie nová úroveň prepojenia a vzájomnej závislosti, je to znamenie, že sme sa posunuli do ďalšej etapy. Ukážkovým príkladom novej etapy je COVID-19. Až doteraz, aj napriek najhorším úderom, ktoré ľudstvo utrpelo, ako boli dve svetové vojny alebo mor, nebolo zasiahnuté celé ľudstvo. Koronavírus spôsobil prvú [...]

Pochovaný kapitalizmus

24.06.2020

Dňa 20. marca, historik Yuval Noah Harari napísal vo Financial Times, že povahou núdzových stavov je urýchliť historické procesy. Pravdou je, že všetko čo sme poznali, celá naša civilizácia, sa rýchlo rozpadáva. Väčšina ľudí stále ešte dúfa, že akonáhle vírus odíde, ich životy sa vrátia späť do pôvodných koľají. Nevrátia. Koronavírus zmenil všetko. Nejedná [...]

Branislav Gröhling

Kreditové príplatky učiteľov by sa podľa Gröhlinga rušiť nemali

14.07.2020 11:35

Rušením kreditových príplatkov v školstve by sa narušil právny stav určený v minulosti, skôr sa musíme pozerať do budúcna, povedal minister.

Polícia SR

Čelnú zrážku áut zapríčinila zver, pri nehode zomrela mladá žena

14.07.2020 11:06

Pri dopravnej nehode v okrese Malacky v utorok ráno zomrela 36-ročná žena. Čelnú zrážku vozidiel spôsobil stret so zverou.

interrupcie

Poslanci budú hlasovať o novele potratového zákona

14.07.2020 10:40

Súčasný interrupčný zákon netreba meniť. Vyplýva to z prieskumu z konca júna. Napriek tomu budú poslanci hlasovať o návrhu zmien.

súd, exekútor, paragraf

Borbély od sýkorovcov sa na súde dohodol. Dúfa, že ľudia na neho zabudnú

14.07.2020 10:34

Jeden z posledných bosov sýkorovcov František Borbély je vinný zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny sýkorovcov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 145799x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Kategórie