Založ si blog

Vírus nás očistí od všetkého odpadu

Po skončení pandémie koronavírusu bude svet iný, nový. Vírus prišiel, aby nás očistil od všetkého odpadu. V prírode nie je nič škodlivého. Vírus vytvára priestor pre dobro.

Všetok odpad, ktorý napĺňa ľudskú spoločnosť, ktorú sme vybudovali, bude odstránený a namiesto neho sa otvorí príležitosť naplniť naše vzťahy dobrom a láskou a vybudovať krásny, jasný svet pre naše deti a vnúčatá.

Dúfajme, že to dokážeme a nebudeme do nového sveta preťahovať všetku nenávisť a konkurenciu, správanie, ktorým ničíme planétu a sami seba odsudzujeme na smrť kvôli klimatickým katastrofám a vojnám. Teraz môžeme vybudovať nový svet!

Vlády teraz investujú miliardy dolárov v nádeji, že sa budú môcť vrátiť do minulosti. Ale nedaj Boh, aby sme sa vrátili do predchádzajúceho stavu. Nemyslím si, že existuje krajina, pre ktorú by to bolo dobré. Veď už pred vírusom sme boli v kríze, čelili hrozbe vojny, hrozbe finančného a priemyselného kolapsu. Rástla konfrontácia medzi Amerikou a Ruskom, Čínou, Európou.

Nemali by sme sa vracať do starého sveta, nebolo v ňom nič dobré ani pre občanov, ani pre štáty, ani v armáde, ani vo financiách, tiež ani v priemysle a v obchode. Zničili sme planétu a vyčerpali z nej všetky zdroje. Nie je možné si dovoliť ani pomyslieť na návrat do včerajšieho sveta; na to by mohol myslieť len blázon.

Taký život nikoho netešil, sami seba sme klamali, že nám je v ňom dobre. Ale čo na tom bolo dobré? Čo sme videli v živote? Teraz je čas očistiť ľudskú spoločnosť od všetkých odpadkov, ktorými bola zanesená. Nakoľko sme naplnili oceány plastovým a rádioaktívnym odpadom, natoľko sme tiež znečistili ľudskú spoločnosť.

Je potrebné vybudovať nový svet, správny! Nech nám tento vírus pomôže premýšľať a uvedomiť si, kam sme došli! Dnešná pandémia je v porovnaní s problémami, ktoré nás ohrozovali, jednoducho bezvýznamná. Je to veľké milosrdenstvo Prírody, že nás napráva tak jemným spôsobom.

V žiadnom prípade sa nevracajme do starého sveta – snažme sa smerovať len vpred, do nového sveta, v ktorom nebudeme pracovať desať hodín denne, čakať veľa hodín v dopravnej zápche, nebudú tam žiadne opustené deti, nadmerné dlhy a život vo večnom mínuse. Poďme, urobíme všetci spoločne krok vpred a nebudeme sa vracať do starého sveta! Za každú cenu len vpred, a predovšetkým, premýšľajme o nových vzťahoch.

Teraz sedíme doma v karanténe a musíme z nej vyjsť ako noví ľudia, aby sme sa medzi sebou mohli začať spájať novým spôsobom. Čo to znamená novým spôsobom? Kým sme nútení zostať doma, dostávame veľkú porciu novej výchovy pre život v novom svete, v novej spoločnosti. Všetci chápeme, že je to potrebné, tak to urobme! Inak, čo zanecháme našim deťom a vnúčatám, aký svet?

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383416x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie