Založ si blog

Otroci 21. storočia

Do vedecko-technickej revolúcie v 19. storočí pracovali ľudia šestnásť až osemnásť hodín denne, a to preto, aby sa vôbec uživili. Je bez tejto revolúcie reálna predstava toho, že by dnes pracovali iba dve až tri hodiny a mali by tak všetko potrebné?

Nie som proti rozvoju technológií, moderných vied a techniky. To, čo človek sám vytvorí, sa mení v to, čo ho ovláda. Z pána sa mení na otroka.

Pozrite sa, čo teraz robia naše banky a finančné inštitúcie. Zotročujú človeka. On by nemusel toľko pracovať.

Ako príklad je uvedený z 19. storočia, ale ja vám uvediem príklad z 21. storočia. Čo sa dnes deje s človekom? Pracuje kratšiu dobu? Nie. Cíti sa slobodnejší? Nie.

A čo sa stalo s jeho narastajúcou produktivitou? Je používaná práve k tomu, aby mohla človeka viac a viac zotročovať a produkty jeho práce sa potom vyhadzujú do mora. Pretože, ak nebude pracovať, čo bude robiť?

Bude mať veľa voľného času! A to je nebezpečné. Začne slobodne premýšľať, vzniknú najrôznejšie nevhodné alebo nežiaduce vplyvy, zhromažďovanie, objavia sa nové smery, a tak ďalej. To nepotrebujeme!

Nech ľudia pracujú pätnásť až dvadsať hodín denne alebo aspoň desať. Ale ak bude človek pracovať desať hodín, pridáme mu ešte ďalšie dve hodiny, aby sa dostal do práce a dve hodiny na cestu z práce, a to bude normálne. Človek príde domov, navečeria sa, pozrie sa asi polhodiny na televíziu a padne do postele. A tak stále dokola.

Dovolenku mu rezervujeme niekde veľmi ďaleko. Takže sa bude otáčať a my ho obklopíme reklamou: ešte si nevidel toto, ešte si si nekúpil tamto, atď. Takže bude musieť celý život pracovať. Človek bol otrokom v devätnástom storočí, bude otrokom aj v dvadsiatom prvom storočí.

Tu však vyvstáva problém: takto by to chceli naše vlády, ale príroda je proti. A preto sa objavujú najrôznejšie vírusy a iné záležitosti. Vstúpili sme do stavu, ktorý sa nazýva „Poslednej generácie“, kedy musíme medzi sebou dosiahnuť integrálneho, správneho, priateľského prepojenia a porozumenia. Ak sa tak nestane, potom budeme potrestaní nielen vírusmi, ale všetkým možným.

 

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

volby

V tridsiatich obciach si dnes volia starostu či poslancov

15.05.2021 09:46

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 199270x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie