Založ si blog

Otroci 21. storočia

Do vedecko-technickej revolúcie v 19. storočí pracovali ľudia šestnásť až osemnásť hodín denne, a to preto, aby sa vôbec uživili. Je bez tejto revolúcie reálna predstava toho, že by dnes pracovali iba dve až tri hodiny a mali by tak všetko potrebné?

Nie som proti rozvoju technológií, moderných vied a techniky. To, čo človek sám vytvorí, sa mení v to, čo ho ovláda. Z pána sa mení na otroka.

Pozrite sa, čo teraz robia naše banky a finančné inštitúcie. Zotročujú človeka. On by nemusel toľko pracovať.

Ako príklad je uvedený z 19. storočia, ale ja vám uvediem príklad z 21. storočia. Čo sa dnes deje s človekom? Pracuje kratšiu dobu? Nie. Cíti sa slobodnejší? Nie.

A čo sa stalo s jeho narastajúcou produktivitou? Je používaná práve k tomu, aby mohla človeka viac a viac zotročovať a produkty jeho práce sa potom vyhadzujú do mora. Pretože, ak nebude pracovať, čo bude robiť?

Bude mať veľa voľného času! A to je nebezpečné. Začne slobodne premýšľať, vzniknú najrôznejšie nevhodné alebo nežiaduce vplyvy, zhromažďovanie, objavia sa nové smery, a tak ďalej. To nepotrebujeme!

Nech ľudia pracujú pätnásť až dvadsať hodín denne alebo aspoň desať. Ale ak bude človek pracovať desať hodín, pridáme mu ešte ďalšie dve hodiny, aby sa dostal do práce a dve hodiny na cestu z práce, a to bude normálne. Človek príde domov, navečeria sa, pozrie sa asi polhodiny na televíziu a padne do postele. A tak stále dokola.

Dovolenku mu rezervujeme niekde veľmi ďaleko. Takže sa bude otáčať a my ho obklopíme reklamou: ešte si nevidel toto, ešte si si nekúpil tamto, atď. Takže bude musieť celý život pracovať. Človek bol otrokom v devätnástom storočí, bude otrokom aj v dvadsiatom prvom storočí.

Tu však vyvstáva problém: takto by to chceli naše vlády, ale príroda je proti. A preto sa objavujú najrôznejšie vírusy a iné záležitosti. Vstúpili sme do stavu, ktorý sa nazýva „Poslednej generácie“, kedy musíme medzi sebou dosiahnuť integrálneho, správneho, priateľského prepojenia a porozumenia. Ak sa tak nestane, potom budeme potrestaní nielen vírusmi, ale všetkým možným.

 

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

michelko

Michelko odmietol diskutovať so Šipošom z hnutia Slovensko

23.06.2024 13:58

Poslanci hnutia Slovensko nie sú podľa Michelka schopní diskutovať.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738038x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie