Založ si blog

Móda budúcnosti

Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy.

Nemusíte míňať peniaze, šaty si môžete prenajať. Svoj šatník môžete teda považovať za zdroj príjmu.

Takže vlastne nikto nebude nič kupovať. Áno, nikto nič nepotrebuje. Koľko handričiek potrebujete? Človek išiel, cestou si niečo kúpil, a bolo to. A nerobil z toho žiadnu udalosť. Všetko pominie.

Ľudstvo sa mení v svojom vnútri. V minulosti bol kráľ oblečený do kráľovských šiat, a tým bol považovaný za kráľa! Zameriavali sme sa na človeka podľa oblečenia. Dnes to už nie je. Tá doba je už preč.

Ľudstvo sa teraz snaží zmeniť zvnútra. Čo je to vnútorná krása?

To je naša túžba! Ktorá sa týmto spôsobom postupne transformuje z rôznych vonkajších stavov.

Pozrite sa, ako sa dnes vyvíjajú všetky aktívne programy pre telesnú výchovu. To nerobíme my, ale je to robené preto, aby nám to bolo predané.

A tak je to všade. Ale nepomôže to! Rovnako ľudia prichádzajú do nových stavov, k novým hlbším, vnútorným túžbam. A nebudú venovať pozornosť vonkajšiemu vzhľadu. Budú venovať pozornosť kráse, tá sa vytratí ako posledná. Ale nakoniec to nie je rozhodujúce.

Aká je táto vnútorná túžba, o ktorej je reč?

Ozdobiť sa. Vnútorná túžba ozdobiť sa zvonka. Keďže, vnútorná krása nie je vidieť. Takže sa ozdobím zvonka a všetci si pomyslia: „Aký je šikovný! Aké má zvláštne okuliare!“. Chceme vídať vonkajšie za vnútorné, preto sa takto hráme so sebou aj s ostatnými.

Musíme dôjsť k tomu, že si na človeku budeme ceniť jeho vnútornú krásu. To je láskavosť, súcit, porozumenie, že nemyslí na seba ale na druhých. To necítime a neodmeňujeme. To je to, čo potrebujeme. Keby na to bola móda – to by bolo niečo iné.

Ako urobiť vnútornú krásu viditeľnú a populárnu?

Výchovou, nie je iný spôsob. Aby som sa pozeral na dievča v triede a hodnotil ju podľa jej správnej náklonnosti ku všetkým. A rovnakým spôsobom si vybral svoju ženu, a nie podľa dĺžky nôh. Krása bude posledná, ktorá sa vytratí. To znamená, že sa vytratí z našej pozornosti. Keď jej prestaneme venovať pozornosť, odíde posledná. A nebudem hodnotiť človeka podľa nej. Môže byť dokonca škaredý. Škaredosť na ňom neuvidím, uvidím jeho vnútornú krásu.

To samozrejme nie je ľahké teraz s týmto svetom, ktorý nás neustále smeruje na vonkajšej hodnoty. Som si však istý, že týmto tempom, ktorým sa pohybujeme, s týmito plastickými operáciami tvárí, postáv a ďalších častí, to je otázka blízkej budúcnosti.

Móda budúcnosti bude zameraná iba na krásny prejav vnútorného sveta. Nie je potrebné vytvárať žiadne firmy, ktoré by si medzi sebou vymieňali handry.

Aká bude dokonalá spoločnosť?

Dokonalá spoločnosť bude tá, ktorá premýšľa iba o vnútornej podstate človeka a tým žije. Vnútri nej všetci rozumejú, cítia teplo jedného k druhému. Práve podľa toho sa budú ľudia hodnotiť. Bude to už čoskoro.

Číňania – včera sa rozvádzali, dnes sa sobášia

14.08.2020

V Číne bola sledovaná pre túto krajinu prekvapivá štatistika. V čase domácej izolácie došlo kvôli koronavírusu k obrovskému počtu rozvodov. A zrazu sa neočakávane objavila ďalšia štatistika. Napríklad v meste Wu-Chan, kde to všetko začalo, bola po dlhej a úplnej izolácii zrušená blokáda a ukázalo sa, že ľudia, chcú uzavrieť manželstvo až päťkrát častejšie [...]

Desivá neistota

07.08.2020

Nedočkavo sa dožadujeme konca pandémie koronavírusu namiesto toho, aby sme sa z nej už teraz poučili. V dôsledku toho sa môžu vyskytnúť sprievodné javy, ktoré nebudú menej deštruktívne než ona sama. Čím dlhšie s nami koronavírus zostane, tým viac sa jeho účinky odrazia v rôznych oblastiach života. Ohrozené je nielen zdravie a ekonomika, ale aj náš psychický a [...]

Ako nájsť radosť v jednoduchom živote

31.07.2020

V jednoduchosti leží kľúč ku šťastiu. Zmena, ktorú teraz svet potrebuje, teda nie je len vrátiť sa k základom, ale späť k jednoduchosti. Keby sme sa mohli pozrieť na našu planétu z vyššej perspektívy, ako keď astronauti popisujú svoj pohľad z vesmíru, zreteľne by sme si uvedomili, ako Zem objíma ľudstvo ohromujúcim, harmonickým, a pritom jednoduchým spôsobom, bez [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 155577x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu

Kategórie