Založ si blog

Móda budúcnosti

Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy.

Nemusíte míňať peniaze, šaty si môžete prenajať. Svoj šatník môžete teda považovať za zdroj príjmu.

Takže vlastne nikto nebude nič kupovať. Áno, nikto nič nepotrebuje. Koľko handričiek potrebujete? Človek išiel, cestou si niečo kúpil, a bolo to. A nerobil z toho žiadnu udalosť. Všetko pominie.

Ľudstvo sa mení v svojom vnútri. V minulosti bol kráľ oblečený do kráľovských šiat, a tým bol považovaný za kráľa! Zameriavali sme sa na človeka podľa oblečenia. Dnes to už nie je. Tá doba je už preč.

Ľudstvo sa teraz snaží zmeniť zvnútra. Čo je to vnútorná krása?

To je naša túžba! Ktorá sa týmto spôsobom postupne transformuje z rôznych vonkajších stavov.

Pozrite sa, ako sa dnes vyvíjajú všetky aktívne programy pre telesnú výchovu. To nerobíme my, ale je to robené preto, aby nám to bolo predané.

A tak je to všade. Ale nepomôže to! Rovnako ľudia prichádzajú do nových stavov, k novým hlbším, vnútorným túžbam. A nebudú venovať pozornosť vonkajšiemu vzhľadu. Budú venovať pozornosť kráse, tá sa vytratí ako posledná. Ale nakoniec to nie je rozhodujúce.

Aká je táto vnútorná túžba, o ktorej je reč?

Ozdobiť sa. Vnútorná túžba ozdobiť sa zvonka. Keďže, vnútorná krása nie je vidieť. Takže sa ozdobím zvonka a všetci si pomyslia: „Aký je šikovný! Aké má zvláštne okuliare!“. Chceme vídať vonkajšie za vnútorné, preto sa takto hráme so sebou aj s ostatnými.

Musíme dôjsť k tomu, že si na človeku budeme ceniť jeho vnútornú krásu. To je láskavosť, súcit, porozumenie, že nemyslí na seba ale na druhých. To necítime a neodmeňujeme. To je to, čo potrebujeme. Keby na to bola móda – to by bolo niečo iné.

Ako urobiť vnútornú krásu viditeľnú a populárnu?

Výchovou, nie je iný spôsob. Aby som sa pozeral na dievča v triede a hodnotil ju podľa jej správnej náklonnosti ku všetkým. A rovnakým spôsobom si vybral svoju ženu, a nie podľa dĺžky nôh. Krása bude posledná, ktorá sa vytratí. To znamená, že sa vytratí z našej pozornosti. Keď jej prestaneme venovať pozornosť, odíde posledná. A nebudem hodnotiť človeka podľa nej. Môže byť dokonca škaredý. Škaredosť na ňom neuvidím, uvidím jeho vnútornú krásu.

To samozrejme nie je ľahké teraz s týmto svetom, ktorý nás neustále smeruje na vonkajšej hodnoty. Som si však istý, že týmto tempom, ktorým sa pohybujeme, s týmito plastickými operáciami tvárí, postáv a ďalších častí, to je otázka blízkej budúcnosti.

Móda budúcnosti bude zameraná iba na krásny prejav vnútorného sveta. Nie je potrebné vytvárať žiadne firmy, ktoré by si medzi sebou vymieňali handry.

Aká bude dokonalá spoločnosť?

Dokonalá spoločnosť bude tá, ktorá premýšľa iba o vnútornej podstate človeka a tým žije. Vnútri nej všetci rozumejú, cítia teplo jedného k druhému. Práve podľa toho sa budú ľudia hodnotiť. Bude to už čoskoro.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383398x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie