Život ako nočná mora

Rozpoznanie etáp vývoja ľudstva je jednoduché. Ak sa rozvinie nová úroveň prepojenia a vzájomnej závislosti, je to znamenie, že sme sa posunuli do ďalšej etapy. Ukážkovým príkladom novej etapy je COVID-19.

Až doteraz, aj napriek najhorším úderom, ktoré ľudstvo utrpelo, ako boli dve svetové vojny alebo mor, nebolo zasiahnuté celé ľudstvo. Koronavírus spôsobil prvú pandémiu hodnú tohto označenia. To je jasné znamenie toho, že vývoj reality vstúpil do novej etapy. Čím skôr to prijmeme a prestaneme očakávať, že sa náš život vráti do predošlého stavu, tým lepšie pre všetkých.

Tento supervírus nie je len ďalší vírus. Jeho vplyv nás núti pozdvihnúť sa na novú úroveň spojenia. Donedávna len veľmi málo ľudí myslelo na zdravie niekoho iného. Teraz každý z nás myslí na zdravie všetkých. Hoci je za touto myšlienkou zjavne sebecký zámer, jedná sa o novú úroveň spojenia, ktoré sme doteraz nemohli dosiahnuť. Aj keď sa úroveň nákazy v spoločnosti znižuje, budeme aj naďalej myslieť na zdravie ostatných, pretože nebudeme chcieť, aby ochoreli a ohrozili naše zdravie. Týmto spôsobom nás vírus nevedome spojil a doviedol k vzájomnej ohľaduplnosti.

Akonáhle sa prejaví taká úroveň vzájomného prepojenia a previazanosti, už neklesne. Odteraz budeme musieť všetky naše vzťahy brať do úvahy ako spoločnosť, a nie ako jednotlivci. Zjavne ide o veľmi náročný posun, ktorý naše egá sotva strávi. Lenže evolúciu naše ego nezaujíma. Postupuje svojou cestou, ktorá vždy smeruje k zvyšovaniu komplexnosti, vzájomného prepojenia a previazanosti, a teda ku zvyšovaniu ohľadov voči ostatným. Skutočnosť, že to je pre naše ego nepríjemné, je nepodstatná. Tento vírus alebo budúci vírus nás prinúti naučiť sa myslieť na ostatných nemenej, než teraz myslíme na seba. Aká veľká bude naša vytrvalosť, taká bude aj naša bolesť.

Cieľom prírody nie je spôsobovať nám utrpenie. Jej cieľom je viesť nás k väčšej a oveľa hlbšej radosti, než si dnes vôbec môžeme predstaviť. Mieri k otvoreniu našich očí pre vnímanie celej reality, a k plnému porozumeniu. Musí nás vyzdvihnúť do výšin, z ktorých budeme schopní uvidieť celý svet, nielen svoje vlastné telá. Aby to bolo možné, musí pozdvihnúť náš pohľad nad naše bezvýznamné egá.

Rovnako ako matka bolestne tlačí svoje dieťa von z maternice, celé ľudstvo je teraz tlačené von zo starého pohľadu na svet do novej reality, nového sveta. A rovnako ako dieťa nemá možnosť inej voľby, než sa narodiť, aj my sa narodíme do nového sveta, pretože utrpením naše vedomie prijme skutočnosť nášho vzájomného prepojenia. Akonáhle ju však prijmeme, zistíme, že svet, v ktorom sme predtým žili, bol temný, stiesnený a zväzujúci.

Pomocou súcitu s ostatnými sa naučíme, čo znamená skutočná láska, o čom je vzájomná zodpovednosť a ako je každý z nás natoľko jedinečný, že celý svet nebude úplný, ak sa ktokoľvek z nás zdrží svojej účasti a neprispeje svetu svojím dielom. Budeme schopní sa plne osobne prejaviť a zároveň prežijeme svoj život v úplnej oddanosti ľudstvu. Budeme sa cítiť spokojní a v bezpečí a tento pocit odovzdáme všetkým okolo nás a celej realite. Život prestane byť nočnou morou, a stane sa vysnívaným svetom – takým, akým všetci cítime, že by mal byť.

Prečo zlá reč ubližuje trom: hovorcovi, poslucháčovi a tomu, o kom sa hovorí?

04.07.2025

Je to preto, že keď hovoríme zle o niekom inom, hovoríme proti samotnej sile, ktorá nás všetkých stvorila a udržuje. Neexistuje nič iné ako táto sila. Ohováraním teda škodíme systému spojenia – hlbšej štruktúre prírody, do ktorej všetci patríme. Toto sa nevzťahuje na kritiku praktických vecí, ako je práca alebo úlohy. Ide o ideologické, vnútorné a duchovné [...]

Je vo vzťahu medzi partnermi dôležitá finančná nezávislosť?

25.06.2025

V súčasnej dobe v Spojených štátoch skrýva každý piaty Američan pred svojim partnerom bankový účet alebo kreditnú kartu. To vyvoláva otázku, či je tento rastúci trend smerom k nezávislosti vo vzťahoch pozitívny alebo negatívny. Nezávislosť je pre vzťah prínosná, pokiaľ má zdravý základ – ale nie taký, ako si ľudia obvykle myslia. Skutočná nezávislosť [...]

Môže jeden človek skutočne zmeniť svet?

23.06.2025

Neustále premýšľame o tom, ako zmeniť svet. V skutočnosti je to však ten najzreteľnejší prejav nášho egoizmu – vrodené túžby užívať si iba na vlastný prospech. Myslíme si, že keď vymeníme médiá, zvrhneme vlády alebo prepustíme šéfov, svet sa zlepší. Ale nič z toho nie je skutočne potrebné. Namiesto toho treba ukázať svetu, že jeho samotný základ – [...]

Mark Rutte

Mark Rutte tvrdí, že ak by Čína udrela na Taiwan, žiadala by Rusov zaútočiť na štáty NATO

06.07.2025 19:00

Podľa šéfa NATO Rutteho pre spojenectvo Ruska a Číny musí byť aliancia taká silná, aby odstrašila Moskvu, a súčasne spolupracovať so spojencami v Ázii.

Taraba

Taraba: Nekritizovali plytvanie, keď Kolíkova dávala 769-tisíc ročne na LGBTI projekty. Opozícii prekáža, že to bolo na oslavu vierozvestcov

06.07.2025 18:58

Podľa ministra Tarabu opozícia nemá problém so sumou na oslavy vierozvestcov, ale s tým, že nešli na progresívnu agendu.

Belgicko NATO, zástavy, aliancia, Brusel

Aká neutralita Slovensku svedčí?

06.07.2025 18:00

Neutralita znie ako jednoznačný a zrozumiteľný pojem - teda pokým nezačneme rozoberať, čo vlastne znamená. Sme si istí, že jej všetci rozumieme rovnako? Zapojte sa do debaty!

Čína Filipíny more Juhočínske loď

V Červenom mori blízko Jemenu horí obchodná loď, ktorú napadli ozbrojenci

06.07.2025 16:35, aktualizované: 18:35

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 501
Celková čítanosť: 936050x
Priemerná čítanosť článkov: 1868x

Autor blogu

Kategórie