Založ si blog

Zneuctená sloboda prejavu

V poslednej dobe nastal dlhý proces rozbíjania posvätných „zlatých prasiatok“. Banky, politika, politici, spravodajské agentúry, dokonca aj polícia, jednoducho žiadne inštitúcie už nie sú posvätné a nič nie je ochránené pred výsmechom.

Dokonca aj posvätný symbol slobody prejavu vychádzajúceho z prvého dodatku Ústavy Spojených štátov amerických bol bez problému ukradnutý a zneuctený bojovníkmi za slobodu prejavu.

Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak: jednota.

Kam nás táto dezintegrácia dovedie? Nemôžeme veriť nikomu a bojíme sa vyjadrovať, pretože sloboda prejavu neexistuje. Ešte horšie je, že dúfame, že sa všetko zlepší a všetko rýchlo zmizne.

Toto je veľmi nebezpečná situácia. Zároveň je to jediná situácia, z ktorej je možné začať rásť. Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak toho: jednota. Amerika je v situácii, kedy to môže uskutočniť alebo zomrieť. Buď sa ľudia spoja nad všetkým, čo ich oddeľuje, alebo praskne posledná struna, ktorá stále ešte drží krajinu pohromade, a vypukne druhá občianska vojna.

Dobrou správou je, že nie je príliš neskoro. Ak existuje komunikácia, existuje nádej, že ľudia budú počúvať dôvodom a pochopia, že pre kohokoľvek nebude existovať spravodlivosť alebo mier, starostlivosť, alebo aspoň starosť, ktorá je základom pre budovanie spravodlivej spoločnosti.

Pomysli na rodičov a ich deti: Keď deti medzi sebou bojujú, rodičia môžu stáť za jedným dieťaťom alebo za druhým, ale určite budú konať z lásky k obom, a preto sa spravodlivo snažia vyhovieť potrebám oboch detí.

Kto má pravdu a kto sa mýli v zápase, ktorý prežíva národ v úzkostiach. Výsledkom je, že ak Američania nenájdu silu, aby povýšili spoločné dobro nad vlastným záujmom, ponoria sa do krviprelievania a stratia všetko.

Tento rok, rok 2020, je pre Ameriku kritickým rokom. Tento rok sa stretli tri faktory, z ktorých každý mohol zničiť akúkoľvek spoločnosť: COVID-19, protesty George Floyda a prezidentské voľby. Tieto tri faktory spoločne tvoria dokonalú búrku, ktorá bude od národa vyžadovať skutočnú odvahu, aby to mohol prekonať.

Aj v prípade, že by nebola rozpustená polícia, je ťažké pochopiť, ako sama polícia môže ochrániť ľudí pred úplnou erupciou násilia. Kým sa ľudia nerozhodnú skrotiť svoje frustrácie, hnev a hlavne nenávisť voči druhej strane alebo farbe, nepomôže žiadna polícia ani národná garda. Je na rozhodnutí každého jednotlivca, aby bol príkladom zdržanlivosti, rešpektu a v konečnom dôsledku starostlivosti o ostatných jednoducho preto, že každý človek je ľudská bytosť. A rovnako tak, ako by som chcel, aby sa ku mne správali ostatní, sa k ostatným musím správať aj ja.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383437x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie