Založ si blog

Zneuctená sloboda prejavu

V poslednej dobe nastal dlhý proces rozbíjania posvätných „zlatých prasiatok“. Banky, politika, politici, spravodajské agentúry, dokonca aj polícia, jednoducho žiadne inštitúcie už nie sú posvätné a nič nie je ochránené pred výsmechom.

Dokonca aj posvätný symbol slobody prejavu vychádzajúceho z prvého dodatku Ústavy Spojených štátov amerických bol bez problému ukradnutý a zneuctený bojovníkmi za slobodu prejavu.

Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak: jednota.

Kam nás táto dezintegrácia dovedie? Nemôžeme veriť nikomu a bojíme sa vyjadrovať, pretože sloboda prejavu neexistuje. Ešte horšie je, že dúfame, že sa všetko zlepší a všetko rýchlo zmizne.

Toto je veľmi nebezpečná situácia. Zároveň je to jediná situácia, z ktorej je možné začať rásť. Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak toho: jednota. Amerika je v situácii, kedy to môže uskutočniť alebo zomrieť. Buď sa ľudia spoja nad všetkým, čo ich oddeľuje, alebo praskne posledná struna, ktorá stále ešte drží krajinu pohromade, a vypukne druhá občianska vojna.

Dobrou správou je, že nie je príliš neskoro. Ak existuje komunikácia, existuje nádej, že ľudia budú počúvať dôvodom a pochopia, že pre kohokoľvek nebude existovať spravodlivosť alebo mier, starostlivosť, alebo aspoň starosť, ktorá je základom pre budovanie spravodlivej spoločnosti.

Pomysli na rodičov a ich deti: Keď deti medzi sebou bojujú, rodičia môžu stáť za jedným dieťaťom alebo za druhým, ale určite budú konať z lásky k obom, a preto sa spravodlivo snažia vyhovieť potrebám oboch detí.

Kto má pravdu a kto sa mýli v zápase, ktorý prežíva národ v úzkostiach. Výsledkom je, že ak Američania nenájdu silu, aby povýšili spoločné dobro nad vlastným záujmom, ponoria sa do krviprelievania a stratia všetko.

Tento rok, rok 2020, je pre Ameriku kritickým rokom. Tento rok sa stretli tri faktory, z ktorých každý mohol zničiť akúkoľvek spoločnosť: COVID-19, protesty George Floyda a prezidentské voľby. Tieto tri faktory spoločne tvoria dokonalú búrku, ktorá bude od národa vyžadovať skutočnú odvahu, aby to mohol prekonať.

Aj v prípade, že by nebola rozpustená polícia, je ťažké pochopiť, ako sama polícia môže ochrániť ľudí pred úplnou erupciou násilia. Kým sa ľudia nerozhodnú skrotiť svoje frustrácie, hnev a hlavne nenávisť voči druhej strane alebo farbe, nepomôže žiadna polícia ani národná garda. Je na rozhodnutí každého jednotlivca, aby bol príkladom zdržanlivosti, rešpektu a v konečnom dôsledku starostlivosti o ostatných jednoducho preto, že každý človek je ľudská bytosť. A rovnako tak, ako by som chcel, aby sa ku mne správali ostatní, sa k ostatným musím správať aj ja.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel

Nemecko schválilo plán rozvoja cyklodopravy, chce sa stať "krajinou bicyklov"

21.04.2021 20:24

Stratégia má za cieľ zvýšiť o polovicu v najbližších desiatich rokoch počet ciest na bicykli každého obyvateľa Nemecka - z priemerných 120 na 180 ročne.

Jakub Kulhánek

Česko žiada návrat všetkých zamestnancov ambasády v Moskve

21.04.2021 19:28, aktualizované: 21:14

V opačnom prípade plánuje Česko vyhostiť ďalších pracovníkov ruskej ambasády v Prahe.

ameriská ambasáda moskva

Rusko vypovedalo desiatich zamestnancov americkej ambasády v Moskve

21.04.2021 19:14

Rusko tak urobilo v reakcii na podobný krok Washingtonu z minulého týždňa.

Stromček / Smrek / Sadenie /

V banskobystrických mestských lesoch vysadia vyše 15-tisíc stromov, pomáhajú i deti z klubu Mravenisko

21.04.2021 18:51

Vďaka práci zamestnancov organizácie Mestské lesy patrí mesto pod Urpínom k najzelenším na Slovensku.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 196561x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie