Založ si blog

Zneuctená sloboda prejavu

V poslednej dobe nastal dlhý proces rozbíjania posvätných „zlatých prasiatok“. Banky, politika, politici, spravodajské agentúry, dokonca aj polícia, jednoducho žiadne inštitúcie už nie sú posvätné a nič nie je ochránené pred výsmechom.

Dokonca aj posvätný symbol slobody prejavu vychádzajúceho z prvého dodatku Ústavy Spojených štátov amerických bol bez problému ukradnutý a zneuctený bojovníkmi za slobodu prejavu.

Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak: jednota.

Kam nás táto dezintegrácia dovedie? Nemôžeme veriť nikomu a bojíme sa vyjadrovať, pretože sloboda prejavu neexistuje. Ešte horšie je, že dúfame, že sa všetko zlepší a všetko rýchlo zmizne.

Toto je veľmi nebezpečná situácia. Zároveň je to jediná situácia, z ktorej je možné začať rásť. Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak toho: jednota. Amerika je v situácii, kedy to môže uskutočniť alebo zomrieť. Buď sa ľudia spoja nad všetkým, čo ich oddeľuje, alebo praskne posledná struna, ktorá stále ešte drží krajinu pohromade, a vypukne druhá občianska vojna.

Dobrou správou je, že nie je príliš neskoro. Ak existuje komunikácia, existuje nádej, že ľudia budú počúvať dôvodom a pochopia, že pre kohokoľvek nebude existovať spravodlivosť alebo mier, starostlivosť, alebo aspoň starosť, ktorá je základom pre budovanie spravodlivej spoločnosti.

Pomysli na rodičov a ich deti: Keď deti medzi sebou bojujú, rodičia môžu stáť za jedným dieťaťom alebo za druhým, ale určite budú konať z lásky k obom, a preto sa spravodlivo snažia vyhovieť potrebám oboch detí.

Kto má pravdu a kto sa mýli v zápase, ktorý prežíva národ v úzkostiach. Výsledkom je, že ak Američania nenájdu silu, aby povýšili spoločné dobro nad vlastným záujmom, ponoria sa do krviprelievania a stratia všetko.

Tento rok, rok 2020, je pre Ameriku kritickým rokom. Tento rok sa stretli tri faktory, z ktorých každý mohol zničiť akúkoľvek spoločnosť: COVID-19, protesty George Floyda a prezidentské voľby. Tieto tri faktory spoločne tvoria dokonalú búrku, ktorá bude od národa vyžadovať skutočnú odvahu, aby to mohol prekonať.

Aj v prípade, že by nebola rozpustená polícia, je ťažké pochopiť, ako sama polícia môže ochrániť ľudí pred úplnou erupciou násilia. Kým sa ľudia nerozhodnú skrotiť svoje frustrácie, hnev a hlavne nenávisť voči druhej strane alebo farbe, nepomôže žiadna polícia ani národná garda. Je na rozhodnutí každého jednotlivca, aby bol príkladom zdržanlivosti, rešpektu a v konečnom dôsledku starostlivosti o ostatných jednoducho preto, že každý človek je ľudská bytosť. A rovnako tak, ako by som chcel, aby sa ku mne správali ostatní, sa k ostatným musím správať aj ja.

Prečo je cesta k pravde ťažká? Je potrebné hľadať pravdu? Prečo?

01.10.2023

Napokon, v tejto nudnej, zapadnutej dedine, Ju našiel. V schátranej chatrči pri ohni sedela Pravda. Nikdy nevidel staršiu a škaredšiu ženu. – Ty – naozaj? Stará vráskavá čarodejnica vážne prikývla. – Povedz mi, mám to povedať svetu? Akú správu mu mám odovzdať? Stará žena si odpľula do ohňa a povedala: – Povedz im, že som mladá a krásna! [...]

Rozhoduje o našom osude len karma, alebo ho môžeme ovplyvniť tým, že sa poučíme zo svojich chýb?

29.09.2023

Naozaj máme možnosť ovplyvniť svoj osud, ale karma v tom nehrá žiadnu rolu. Náš osud môžeme ovplyvniť iba tým, že zvýšime svoju túžbu po jednote a to hlavne tak, že sa spojíme s inými ľuďmi, ktorí majú podobnú túžbu. Potom môžeme takúto túžbu po jednote umocniť a pozitívne ovplyvniť svoj osud. Ak však svoju túžbu po jednote nezvyšujeme v súlade s [...]

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 604947x
Priemerná čítanosť článkov: 1971x

Autor blogu

Kategórie