Založ si blog

Zneuctená sloboda prejavu

V poslednej dobe nastal dlhý proces rozbíjania posvätných „zlatých prasiatok“. Banky, politika, politici, spravodajské agentúry, dokonca aj polícia, jednoducho žiadne inštitúcie už nie sú posvätné a nič nie je ochránené pred výsmechom.

Dokonca aj posvätný symbol slobody prejavu vychádzajúceho z prvého dodatku Ústavy Spojených štátov amerických bol bez problému ukradnutý a zneuctený bojovníkmi za slobodu prejavu.

Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak: jednota.

Kam nás táto dezintegrácia dovedie? Nemôžeme veriť nikomu a bojíme sa vyjadrovať, pretože sloboda prejavu neexistuje. Ešte horšie je, že dúfame, že sa všetko zlepší a všetko rýchlo zmizne.

Toto je veľmi nebezpečná situácia. Zároveň je to jediná situácia, z ktorej je možné začať rásť. Keď je v spoločnosti toľko oddelení a odcudzenia, je jasné, že jediným riešením je opak toho: jednota. Amerika je v situácii, kedy to môže uskutočniť alebo zomrieť. Buď sa ľudia spoja nad všetkým, čo ich oddeľuje, alebo praskne posledná struna, ktorá stále ešte drží krajinu pohromade, a vypukne druhá občianska vojna.

Dobrou správou je, že nie je príliš neskoro. Ak existuje komunikácia, existuje nádej, že ľudia budú počúvať dôvodom a pochopia, že pre kohokoľvek nebude existovať spravodlivosť alebo mier, starostlivosť, alebo aspoň starosť, ktorá je základom pre budovanie spravodlivej spoločnosti.

Pomysli na rodičov a ich deti: Keď deti medzi sebou bojujú, rodičia môžu stáť za jedným dieťaťom alebo za druhým, ale určite budú konať z lásky k obom, a preto sa spravodlivo snažia vyhovieť potrebám oboch detí.

Kto má pravdu a kto sa mýli v zápase, ktorý prežíva národ v úzkostiach. Výsledkom je, že ak Američania nenájdu silu, aby povýšili spoločné dobro nad vlastným záujmom, ponoria sa do krviprelievania a stratia všetko.

Tento rok, rok 2020, je pre Ameriku kritickým rokom. Tento rok sa stretli tri faktory, z ktorých každý mohol zničiť akúkoľvek spoločnosť: COVID-19, protesty George Floyda a prezidentské voľby. Tieto tri faktory spoločne tvoria dokonalú búrku, ktorá bude od národa vyžadovať skutočnú odvahu, aby to mohol prekonať.

Aj v prípade, že by nebola rozpustená polícia, je ťažké pochopiť, ako sama polícia môže ochrániť ľudí pred úplnou erupciou násilia. Kým sa ľudia nerozhodnú skrotiť svoje frustrácie, hnev a hlavne nenávisť voči druhej strane alebo farbe, nepomôže žiadna polícia ani národná garda. Je na rozhodnutí každého jednotlivca, aby bol príkladom zdržanlivosti, rešpektu a v konečnom dôsledku starostlivosti o ostatných jednoducho preto, že každý človek je ľudská bytosť. A rovnako tak, ako by som chcel, aby sa ku mne správali ostatní, sa k ostatným musím správať aj ja.

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

17.09.2021

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo [...]

Je možný objektívny internet, keď „pohľad na vec“ je vždy subjektívny?

14.09.2021

Larry Sanger, spoluzakladateľ Wikipédie, nedávno kritizoval internetovú encyklopédiu, ktorú pomáhal vytvoriť, za jej nedostatočnú neutralitu. Nie je to prvýkrát, čo to urobil. Dňa 14. mája 2020 Sanger na svojom osobnom blogu napísal: „Wikipédia už nemá efektívnu politiku neutrality“. Namiesto toho uviedol: „Wikipédia teraz propaguje kontroverzné názory na politiku, [...]

Planéta v plameňoch

09.09.2021

Toto leto horeli lesy mimoriadne intenzívne. Grécko, Turecko, Taliansko, Amerika, Rusko a ďalšie a ďalšie… No, to je pochopiteľné. Čo ešte bude v správach? Výzvy v oblasti životného prostredia sa nám zdajú byť príliš veľké. Nevidíme žiadny spôsob, ako ovplyvniť dianie, a tak mávneme rukou nad tvrdými zábermi na obrazovkách. Ale bezvýsledne. Globálne problémy [...]

Robert Fico

Fico vyzval Hlas na spoluprácu. Spoločne si trúfa vyhrať voľby

18.09.2021 19:53, aktualizované: 21:20

Podľa Fica môžu Smer a Hlas spolu vo voľbách dosiahnuť aj 40 percent.

Stromboli taliansko sopka erupcia

Po 40 rokoch sa prebúdza sopka La Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma

18.09.2021 18:50

Od minulej soboty bolopod sopkou zaznamenaných viac ako 1000 zemetrasení s nízkou magnitúdou

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Páchateľ v Trenčíne bodol do chrbta 17-ročné dievča

18.09.2021 16:49

Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode.

rusko voľby

Komunisti i pozorovatelia evidujú porušovanie pravidiel počas volieb v Rusku

18.09.2021 16:00, aktualizované: 21:19

Vo voľbách je možné odovzdať hlas aj prostredníctvom internetu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 220258x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Kategórie