Založ si blog

Príroda nás chráni a vychováva

Príroda nás chráni, vytvára utajenie, to znamená, že sa naše pôsobenie na prírodu prejavuje iba v miere nášho vnútorného vývoja.

Ako milosrdný sudca, ktorý pri stanovení trestu berie do úvahy nielen samotné previnenie, ale aj naše schopnosti, chápanie a uvedomenie.

Príroda akoby prenášala naše negatívne účinky cez filter a postupne ich oslabovala. V dôsledku toho máme na prírodu len veľmi malý vplyv a len v určitej forme – a to len kvôli tomu, aby sme sa mohli poučiť a pochopiť, že na ňu skutočne pôsobíme.

Predovšetkým je človek povinný v prírode zaujať integrálnu účasť na ľudskej úrovni, to znamená vo vzťahu k vlastnému druhu, pričom každý musí pochopiť, že všetci sme jedno telo. Človek je povinný sa postarať o svoju nápravu a prestať dúfať, že mu pomôže ochrana prírody, ekológia: neživého, ​​rastlinného a živočíšneho sveta. To je základný bod.

Ani recyklácia všetkého odpadu a jeho opätovné spracovanie, dokonca ani vyčistenie Atlantického oceánu od odpadu nám prírodu zachrániť nepomôže. Integrálny vzťah človeka k prírode sa odráža na úrovni myšlienok a túžob – v tom sa prejavuje naše hlavné pôsobenie na prírodu.

V prírode platí zákon všeobecného integrovaného vzťahu. Keď vlk zabije zviera a zožerie ju, robí tak z príkazu prírody, ktorá ho vedie k tomu, aby zabíjal chorého jedinca. Pokiaľ budú vyhubení všetci vlci v lese, potom ochorejú všetky zvieratá a les vymrie. V prírode každý žije pre druhých. Inštinktívne, bez toho aby o tom vedel. Vlk nevie, že žije preto, aby požieral choré zvieratá.

Ale ľudia nežijú preto, aby sa vzájomne pojedali. Vzájomne si škodia kvôli svojmu egoizmu. Namiesto „ochrany“ prírody na fyzickej úrovni sa musíme poučiť z jej intuitívneho správneho spojenia, v ktorom sa nachádzajú všetky časti prírody a založiť ľudskú spoločnosť na rovnakých zákonoch. To, čo živočíchy vykonávajú fyzickými činmi, musíme skúmať a vykonávať na duchovnej úrovni.

Myšlienky a túžby ľudí sa premietajú do nižšej úrovne ako aplikácia do neživého, rastlinného a živočíšneho sveta. Preto musíme vybudovať ľudskú spoločnosť v integrálnej forme a zaobchádzať s prírodou ako so spoločným systémom, ktorého sme súčasťou.

Človeku sa nerovnováha v prírode ukazuje preto, aby priviedol do rovnováhy sám seba. A potom túto rovnováhu aplikuje na prírodu a uvidí, že sa všetko navracia do rovnováhy. Ak sa človek napraví, Zem sa zmení na raj, na dokonalý systém.

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

17.09.2021

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo [...]

Je možný objektívny internet, keď „pohľad na vec“ je vždy subjektívny?

14.09.2021

Larry Sanger, spoluzakladateľ Wikipédie, nedávno kritizoval internetovú encyklopédiu, ktorú pomáhal vytvoriť, za jej nedostatočnú neutralitu. Nie je to prvýkrát, čo to urobil. Dňa 14. mája 2020 Sanger na svojom osobnom blogu napísal: „Wikipédia už nemá efektívnu politiku neutrality“. Namiesto toho uviedol: „Wikipédia teraz propaguje kontroverzné názory na politiku, [...]

Planéta v plameňoch

09.09.2021

Toto leto horeli lesy mimoriadne intenzívne. Grécko, Turecko, Taliansko, Amerika, Rusko a ďalšie a ďalšie… No, to je pochopiteľné. Čo ešte bude v správach? Výzvy v oblasti životného prostredia sa nám zdajú byť príliš veľké. Nevidíme žiadny spôsob, ako ovplyvniť dianie, a tak mávneme rukou nad tvrdými zábermi na obrazovkách. Ale bezvýsledne. Globálne problémy [...]

Robert Fico

Fico vyzval Hlas na okamžité začatie rokovaní o spolupráci, hovorí o spájaní

18.09.2021 19:53

Fico chce dosiahnuť, aby mali spoločne vo voľbách výsledok 35 až 40 percent.

Stromboli taliansko sopka erupcia

Po 40 rokoch sa prebúdza sopka La Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma

18.09.2021 18:50

Od minulej soboty bolopod sopkou zaznamenaných viac ako 1000 zemetrasení s nízkou magnitúdou

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Páchateľ v Trenčíne bodol do chrbta 17-ročné dievča

18.09.2021 16:49

Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode.

rusko voľby

Rusko tvrdí, že dochádza k cudziemu zasahovaniu do jeho parlamentných volieb

18.09.2021 16:00

Vo voľbách je možné odovzdať hlas aj prostredníctvom internetu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 220253x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Kategórie