Založ si blog

Príroda nás chráni a vychováva

Príroda nás chráni, vytvára utajenie, to znamená, že sa naše pôsobenie na prírodu prejavuje iba v miere nášho vnútorného vývoja.

Ako milosrdný sudca, ktorý pri stanovení trestu berie do úvahy nielen samotné previnenie, ale aj naše schopnosti, chápanie a uvedomenie.

Príroda akoby prenášala naše negatívne účinky cez filter a postupne ich oslabovala. V dôsledku toho máme na prírodu len veľmi malý vplyv a len v určitej forme – a to len kvôli tomu, aby sme sa mohli poučiť a pochopiť, že na ňu skutočne pôsobíme.

Predovšetkým je človek povinný v prírode zaujať integrálnu účasť na ľudskej úrovni, to znamená vo vzťahu k vlastnému druhu, pričom každý musí pochopiť, že všetci sme jedno telo. Človek je povinný sa postarať o svoju nápravu a prestať dúfať, že mu pomôže ochrana prírody, ekológia: neživého, ​​rastlinného a živočíšneho sveta. To je základný bod.

Ani recyklácia všetkého odpadu a jeho opätovné spracovanie, dokonca ani vyčistenie Atlantického oceánu od odpadu nám prírodu zachrániť nepomôže. Integrálny vzťah človeka k prírode sa odráža na úrovni myšlienok a túžob – v tom sa prejavuje naše hlavné pôsobenie na prírodu.

V prírode platí zákon všeobecného integrovaného vzťahu. Keď vlk zabije zviera a zožerie ju, robí tak z príkazu prírody, ktorá ho vedie k tomu, aby zabíjal chorého jedinca. Pokiaľ budú vyhubení všetci vlci v lese, potom ochorejú všetky zvieratá a les vymrie. V prírode každý žije pre druhých. Inštinktívne, bez toho aby o tom vedel. Vlk nevie, že žije preto, aby požieral choré zvieratá.

Ale ľudia nežijú preto, aby sa vzájomne pojedali. Vzájomne si škodia kvôli svojmu egoizmu. Namiesto „ochrany“ prírody na fyzickej úrovni sa musíme poučiť z jej intuitívneho správneho spojenia, v ktorom sa nachádzajú všetky časti prírody a založiť ľudskú spoločnosť na rovnakých zákonoch. To, čo živočíchy vykonávajú fyzickými činmi, musíme skúmať a vykonávať na duchovnej úrovni.

Myšlienky a túžby ľudí sa premietajú do nižšej úrovne ako aplikácia do neživého, rastlinného a živočíšneho sveta. Preto musíme vybudovať ľudskú spoločnosť v integrálnej forme a zaobchádzať s prírodou ako so spoločným systémom, ktorého sme súčasťou.

Človeku sa nerovnováha v prírode ukazuje preto, aby priviedol do rovnováhy sám seba. A potom túto rovnováhu aplikuje na prírodu a uvidí, že sa všetko navracia do rovnováhy. Ak sa človek napraví, Zem sa zmení na raj, na dokonalý systém.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383406x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie