Založ si blog

Čo podľa OSN zničí ľudstvo?

Generálny tajomník OSN vymenoval šesť problémov, ktoré vedú ľudstvo do priepasti.

Prvým, stabilným, je absencia mieru. Druhým dôvodom je zmena klímy. Tretím je nerovnosť medzi krajinami. Štvrtým je nerovnosť pohlaví. Tvrdí, že v krajinách, kde sú si muži a ženy rovní, vládne mier a stabilita.

Piatym dôvodom je nedostatočný prístup k internetu. Polovica obyvateľov nemá prístup na internet.

A šiestym je konflikt medzi generáciami. 60 % mladých ľudí sa považuje za podvedených vlastnou vládou.

Čo si myslím o týchto šiestich problémoch, ktoré podľa jeho slov vedú ľudstvo do priepasti?

Na žiadnom z týchto problémov nevidím nič hrozné. Generálny tajomník OSN musí niečo povedať a aj to robí. Údajne musí niečo vidieť. To je to, čo vidí.

 V čom je teda hlavný problém?

Iba – vo výchove. A to OSN nerobí! To je všetko. Okrem výchovy a vzdelávania nie je treba nič viac.

Globálnym problémom je výchova, čo tým myslím?

Vo všetkých krajinách, vo všetkých štátnych inštitúciách, od najnižších ročníkov základných škôl až po dôchodok a vyššie, stačí ľuďom vysvetliť, čo znamenajú správne vzťahy. A spojiť s tým všetky problémy.

To znamená, že zlé vzťahy medzi ľuďmi sú koreňom všetkých problémov.

A to by sa malo človeku vštepovať už od útleho veku, neustále, nepretržite. Počúva to, a postupne chápe, v čom je problém, odkiaľ pochádza. Len z toho, že ľudia sú chamtiví a starajú sa len o seba. Prirodzene sa myslí egoizmus.

Ak človek zistí, že je sebecký, že všetky problémy vyplývajú z toho, čo to s ním urobí?

Prinajmenšom poznať problém je polovica problému. V prvom rade ho už nebude hľadať v niečom inom. Nebude namiesto toho vytvárať komisie, výbory, hľadať ďalšie problémy a podobne.

Bude vedieť, že celý problém je v ľudskej prirodzenosti, a že ju treba nejako napraviť. Na vyriešenie tohto problému vyhlásime medzinárodný konkurz. „Vytrúbime“ ho všade. Týka sa to všetkých. Som zvedavý, kto príde s návrhmi na jeho riešenie.

A budeme o tom diskutovať všade, na sieťach atď. Budeme propagovať ľudí, ktorí sa na tom podieľajú. Vyhlásime víťazov, ktorí chcú nezištne pomáhať. Takto vytvoríme celosvetové hnutie.

Zmení toto hnutie človeka? Predpokladajme, že chápe, že koreňom všetkých problémov ľudstva je sebectvo, ktoré je v každom z nás.

Postupne budeme môcť ľuďom vysvetliť, že problém je práve v tom. A že sa to dá vyriešiť len zvláštnym spôsobom, pomocou vnútornej sily prírody, ktorú môžeme prebudiť. Prebudiť jej účinok na nás samých. Týmto spôsobom sa dá problém vyriešiť.

Predpokladám, že ľudstvo nemá inú možnosť. Viem to. A bude sa len opäť presviedčať, že nič iného nepomôže, nič sa nedá robiť. Ale ak všetci budeme vravieť, že sa musíme zmeniť, že sme zlí, a musíme sa zmeniť k lepšiemu atď., potom je to ako modlitba. Bude to fungovať.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383472x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie