Založ si blog

Nie je potrebné zvyšovať ceny

V poslednom čase sa v titulkoch objavujú varovania, že ceny pôjdu nahor. Ceny mnohých komodít už začali rásť a odborníci upozorňujú, že je to len začiatok. „Spoločnosť Unilever varuje pred ďalším zvyšovaním cien, keďže inflácia sa zhoršuje,“ píše agentúra Reuters. „Keďže inflácia pretrváva, všetko sa zdražuje,“ opakuje denník The New York Times. „Fed (The Federal Reserve System – Centrálny bankový systém USA) začne spomaľovať ekonomickú pomoc, keďže obavy z inflácie rastú,“ upozorňuje Los Angeles Times. Všetci sa stali pochmúrnymi prorokmi, ale nikto sa nepýta, prečo by vôbec malo dôjsť k inflácii.

Komentátori všetkých spravodajských portálov vysvetľujú, že k nárastu cien prispieva nedostatok počítačových čipov, zablokovanie dodávateľských reťazcov, rastúce ceny ropy a prudký nárast spotrebiteľského dopytu po ukončení uzávierok. Myslím si, že by sme nemali byť takí dôverčiví; za všetkými týmito „krízami“ stoja ľudia pripravení zarobiť miliardy a miliardy na náš úkor.

Hladovať nás nenechajú; hladujúci ľudia nevytvárajú príjmy pre magnátov. Aby si naďalej plnili svoje bankové účty, budú nám títo vodcovia sem-tam dávať omrvinky, aby nás udržali pri živote. Nebudú nám odopierať potraviny, elektrinu ani iné základné produkty, pretože by to poslalo ľudí do ulíc, čo je zlé pre podnikanie. To, čo urobia, je, že natiahnu tenký drôt, až takmer praskne, a vyžmýkajú z nás toľko, koľko sa dá bez toho, aby to prešlo do nepokojov a chaosu.

Mohli by sme si myslieť, že keby bol na čele niekto iný, bolo by to lepšie. Mohli by sme si zvoliť nového prezidenta, prinútiť vládu, aby „regulovala“ bohatých alebo ich zdanila, ale to všetko je zbytočné. Aby ste sa dostali na vrchol, musíte byť takí ako ľudia na vrchole, ba ešte horší, inak vás rozdrvia. Výsledkom je, že každý, kto sa dostane na vrchol, je už ochotný tento systém upevňovať.

Navyše my ľudia sme už toľko rokov otupení, že si už nevieme predstaviť iný život, než aký vedieme. Presvedčili nás, že život je boj o prežitie.

Po celý ten čas vedú veľkí šéfovia úplne iný život, než je ten náš, taký, aký si ani nevieme predstaviť. V ich paralelnom vesmíre, ktorý riadi ten náš, si za peniaze nekúpite zariadenie ani dovolenku, ale moc, kontrolu a oveľa viac peňazí.

Existuje však jedna vec, ktorú si za peniaze kúpiť nemožno, a tou nie je láska. Za peniaze si nemožno kúpiť zmysel života!

Keď začneme uvažovať o zmysle nášho „pachtenia sa“, o dôvode šialenstva, ktoré nazývame „civilizácia“, a vlastne o zmysle samotného života, prekročíme všetky fyzické hranice. Zatiaľ nerovnosť a nespravodlivosť, ktoré sa šíria spoločnosťou, len prehlbujú našu biedu. Nakoniec nás prinútia spýtať sa, načo to všetko je. Keď sa tak stane, začneme sa učiť, prečo sme tu a ako sa môžeme povzniesť nad fyzické schránky, ktoré hostia naše utrápené duše.

Tento proces sebavzdelávania začneme až vtedy, keď budeme mať pocit, že sme trpeli dosť. Preto dúfam, že sa rozhodneme čo najskôr ukončiť túto nezmyselnú hru na ego a začneme sa povznášať nad boj o moc.

Keď sa vydáme na novú cestu, zistíme, že sme sa celý čas klamali, keď sme si mysleli, že sa môžeme povzniesť nad ostatných. Zistíme, že sme všetci prepojení, takže vždy, keď niekomu ublížime, ubližujeme aj sebe, a to spôsobom, ktorý sme si nemohli ani povšimnúť. To je dôvod, prečo sme v predchádzajúcom spôsobe práce nikdy nemohli byť šťastní. Uvedomíme si, že šťastní môžeme byť len vtedy, keď sú šťastní všetci, tak ako sa žiadna časť tela nemôže cítiť dobre, ak sa necíti dobre celé telo.

Naším najväčším nepriateľom je nevedomosť. Naša nevedomosť o našej vzájomnej prepojenosti nás núti konať sebecky, takže našou prvou a najdôležitejšou úlohou je pochopiť, že bolesť kdekoľvek je bolesťou všade.

Len ak to pochopíme, budeme konať ohľaduplne a zrazu zistíme, že nie je potrebné žiadne zdražovanie, ničoho nie je nedostatok, ale naopak, je hojnosť všetkého, čo by sme mohli potrebovať, aby sme mali dobrý, bezpečný a šťastný život.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383387x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie