Založ si blog

Depresia a prudký nárast násilia a úmrtí

Depresia je rastúcim problémom v celom industrializovanom svete už niekoľko desaťročí, ale od začiatku pandémie jej výskyt prudko stúpol. Počet úmrtí v dôsledku zneužívania návykových látok, samovrážd a násilia páchaného zbraňami prudko vzrástol, úzkosť sa stala veľkým problémom a odborná pomoc je buď príliš drahá, alebo nedostupná pre nedostatok odborného personálu v okolí, prípadne oboje. V takomto stave je potrebné systémové, koordinované úsilie. Využitím masmédií na vysielanie upokojujúcich správ aj rád pre ľudí v núdzi môžeme zachrániť mnoho životov a zlepšiť kvalitu života nespočetného množstva ďalších.

Na celom svete si ľudia kladú kritické otázky o zmysle svojho života. Neschopnosť odpovedať na tieto otázky v nich zanecháva pocit bezcieľnosti a človek, ktorý nenachádza zmysel života, má pocit, že aj samotný život je nezmyselný. To je príčinou rastúceho úniku, ktorý sa prejavuje nespočetnými spôsobmi, od extrémnych športov, cez náboženský fundamentalizmus až po zneužívanie drog a samovraždy.

Pre ľudí predsa jedenie, pitie, spánok a párenie nie sú skutočným životom. Žiť znamená prežívať dôvod, prečo sme tu na tejto planéte. Ak nevieme, prečo sme sem boli poslaní, necítime, že žijeme alebo že náš život má hodnotu, to všetko môže viesť k hrozným následkom.

Ak sa takto cíti len niekoľko ľudí, môžete ich odkázať na odborníkov, ktorí im pomôžu zmierniť ich utrpenie, kým nenájdu svoj zmysel života. Keď však týmito útrapami trpí také veľké množstvo ľudí, zahltí to systém a potrebujete aj nový prístup. Namiesto toho, aby sme si zapĺňali mozog správami, ktoré nás posielajú na nákupy a vyprázdňujú naše vrecká, a čo je dôležitejšie, naše srdcia, musia médiá vo všetkých svojich formách šíriť správy, ktoré pomôžu vyriešiť našu situáciu.

Nie je to nemožné, je to otázka rozhodnutia vlády a porozumenia médií, inak sa situácia čoskoro vymkne spod kontroly. V stave núdze musíme podľa toho konať, pretože my sa k nemu určite blížime.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžu médiá zmierniť narastajúcu mizériu ľudí, ale najúčinnejším z nich je zvrátiť svoju tendenciu štvať ľudí proti sebe, a naopak ich povzbudzovať, aby si navzájom vychádzali v ústrety. Nespočetné štúdie ukázali, že solidarita a súdržnosť v spoločnosti pomáhajú zmierniť alebo dokonca vyriešiť väčšinu sociálnych, hospodárskych a zdravotných problémov. Ak teda médiá ponúknu „kolektívnu liečbu“ pre všetkých tým, že budú vysielať obsah, ktorý povzbudí ľudí, aby sa zblížili, vyriešia väčšinu existujúcich problémov.

Hovorí sa, že „zdieľaný smútok je polovičný smútok“. Je to veľmi pravdivé. Zdieľanie a spájanie sa s ostatnými je spoľahlivým spôsobom, ako zjednotiť naše srdcia a vyliečiť naše choroby. Preto čím viac budeme pracovať na našej solidarite, tým skôr vyriešime naše sociálne a emocionálne problémy.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383412x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie