Založ si blog

Vojna na Ukrajine

Som hlboko znepokojený vojnou medzi Ruskom a Ukrajinou.  V oboch krajinách mám veľa študentov a priateľov a mám o nich veľké starosti. Mnohí z mojich študentov v Izraeli tiež s veľkým znepokojením sledujú, čo sa deje. Majú veľké obavy o svojich príbuzných, ktorí žijú na Ukrajine a v Rusku.

Moji študenti sú pre mňa ako moje deti. Cítim, ako ich a celý svet ovplyvňuje vyhrotená situácia medzi Ruskom a Ukrajinou, a to ma znepokojuje. A ja len dúfam, že boje, ktoré sa začali, nevyústia do rozsiahlej a veľmi krvavej vojny.

Rusi a Ukrajinci žijú vedľa seba už dlho, majú veľa spoločného a veľa toho spolu prežili. A bolí ma, keď vidím, že medzi týmito dvoma národmi vzplanula nezmieriteľná nenávisť. Vojna, ktorá sa začala medzi Ruskom a Ukrajinou, je viac ako len okupácia územia. Je to vojna o moc a zachovanie vlastnej dôstojnosti.

To všetko je dôsledkom egoizmu, ktorý existuje v každom národe a v súčasnosti sa rozrástol natoľko, že si vyžaduje uspokojenie aj za cenu krviprelievania. Ak teda v týchto národoch prevládne túžba zvíťaziť za každú cenu a presadiť svoju moc, uvidíme, že sa táto vojna stane začiatkom mnohých väčších či menších konfliktov medzi rôznymi národmi.

Koniec koncov, ak sa krajiny, ktoré sú si blízke, nedokážu medzi sebou dohodnúť a začnú vojnu, potom krajiny, ktoré sú už roky v konflikte, začnú viesť vojnu bez akéhokoľvek vonkajšieho dôvodu.

Keby to bolo možné, venoval by som všetku svoju energiu tomu, aby sme dokázali predísť konfliktom a dosiahnuť dohodu. Dnes sa už však Pandorina skrinka otvorila a keď sa obrovský kameň valí z hory, nedá sa už veľa urobiť.  Môžeme len vyzvať strany, aby zastavili paľbu, prejavili zdržanlivosť a rozvážnosť. „Zakopte vojnovú sekeru a vyfajčite fajku mieru“.

Jediným skutočným riešením tejto situácie je – povzniesť sa nad svoj egoizmus, ktorý nás vedie k vyvolávaniu vojen. A modliť sa spolu s celým svetom, aby krajiny dokázali prekonať svoje rozdiely a dosiahnuť skutočnú a úprimnú dohodu. Lebo len v spojení sŕdc sa prejavuje veľká dobrá sila, Vyššia sila, a láskou zakrýva všetky krivdy.

V článku „Láska k blížnemu“ môj učiteľ Rabaš napísal: „Keď sa pozerám na spoločnosť ako celok, vidím utrpenie jednotlivca, choroby a bolesti spôsobené spoločnosťou, teda vojny medzi národmi. Ale okrem modlitby nemám čo dať.“

Všetci spoločne sa tiež musíme modliť k Vyššej moci, aby sme pochopili, že vojnou nič nedosiahneme. Aby nám dala silu povzniesť sa nad nenávisť a vzájomne sa zblížiť, aby sme sa cítili ako jedna rodina. Odhaliť, že všetci sme v skutočnosti jedna duša.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383365x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie