Založ si blog

Rusko-ukrajinská vojna: začiatok všeobecného vojnového besnenia?

Dôsledky tejto vojny sú oveľa hlbšie než len dopad, ktorý spôsobí tým, ktorí sú priamo zapojení do konfliktu. Bude pretvárať svet, pretože je pravdepodobné, že v dôsledku rusko-ukrajinskej situácie sa aktivujú aj ďalšie latentné trenice medzi krajinami a územiami. Táto vojna práve otvorila éru malých a väčších vojen medzi rôznymi národmi.

Predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson nedávno povedal, že táto vojna sa môže ľahko stať „najväčšou vojnou v Európe od roku 1945“, a ja s tým súhlasím. Ak sa krajiny s podobným zázemím nedokážu medzi sebou dohodnúť, o čo pravdepodobnejšie je, že niekoľko krajín, medzi ktorými sú veľké rozdiely a dávne konflikty, môže ľahko skĺznuť do vojny bez zjavného ospravedlniteľného dôvodu.

Z osobného hľadiska ma mrzí, keď vidím, ako sa osud obracia a my sa opäť ocitáme vo vojne. Je mi to ľúto a som nepokojný, pretože mám veľa študentov v Rusku a na Ukrajine, ktorí sú ohrození a cítia, ako zhoršujúca sa situácia ovplyvňuje ich a celý svet. Aj v Izraeli mám veľa študentov, ktorí so znepokojením sledujú, čo sa deje vo východnej Európe, a obávajú sa o osud svojich rodinných príslušníkov a priateľov.

Dúfam, že prejavy nenávisti medzi Rusmi a Ukrajincami, dvoma národmi, ktoré v histórii žili bok po boku, čoskoro ustanú. Keby to bolo ešte možné, urobil by som všetko pre to, aby sme sa upokojili, utíšili, zabránili eskalácii, ale to je nateraz nemožné.

V tomto štádiu sa nedá veľa urobiť. Môžeme len túžiť po mieri a prímerí, hovoriť o tom, aby všetky strany preukázali zdržanlivosť… Strany konfliktu by mohli nasledovať príklad indiánskych kmeňov, ktoré pochovali svoje nepriateľstvo obradom, počas ktorého sa predtým bojujúce kmene dohodli, že urovnajú svoje spory a budú žiť v harmónii, a svoju dohodu spečatili tým, že náčelník každého kmeňa zakopal do zeme vojnovú sekeru.

Takýto scenár sa za súčasných okolností nezdá byť reálny. Preto nad silami nepriateľstva, nad egoizmom a túžbou po ovládaní ako hnacími silami všetkých konfliktov vo svete, môžeme len vzniesť celosvetovú modlitbu za mier a prosiť, aby sme všetci vychádzali so všetkými. Pretože len v sile spojenia a v spojení medzi našimi srdcami môže vzniknúť veľká pozitívna sila, sila, ktorá dokáže spojiť všetky strany, zmieriť tých, čo sa nenávidia, prebudiť v nás všetkých pravdu, že všetci patríme k jednej duši. Ako je napísané: „Ten, ktorý na svojich výšinách nastoľuje pokoj, nech ho dopraje aj nám…“ (Kniha Jób, 25.2)

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738049x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie